Jump to content
  • Current Donation Goals

Někdo z jížních čech ?

uni-hoxis

Recommended Posts

Zdravim pažouťáci,

hledám člověka s 406 z jížních čech, nejlépe okolí Písek. Po městě tu lítaj asi 4x 406 ale nikoho přímo neznám

Především bych chtěl zkusit jiný budíky u mě na autě (než je koupim, protože nový mi nešli a nevim kde je chyba) Tak kdyby jste se někdo nabídl, můžem dohodnout i nějakou tu odměnu :)

nejsem z Jižních Čech, ale budíkům na starej model docela hovím. Co je za problém a co bys rád měl na svým autě?

PŘEDNĚ tebe zajímají pouze budíky, které mají na své zadní stěně jeden žlutý a jeden modrý konektor. Ostatní varianty ti nepůjdou. Před asi dvěma lety jsem zkoušel různý otáčkoměry a měřiče rychlosti a nic není nemožné.

Nebo chceš jen změnit vzhled budíků. Nestyď se a rozhovoř se :D (Podnikový psycholog Jáchyme hoď ho do stroje) :D

jestli tě to vážně zajímá, tak můžeš začít číst tady

následovat sem

no a výsledek je takový, že momentálně mám v autě ty budíky co jsem měl (s hodinama) a všechno funguje. Jenže já chci otáčkoměr (který jsem koupil, ale ukazuje poloviční rychlost - viz témata) a nevím, jestli je chyba v koupených budíkách (na plošňáku) nebo mám nějak spárovaný čidlo s mým budíkem a na jinej to nepůjde. A jelikož ten žid na vrakáči ze mě za ten budík vytáh litra, tak nechci riskovat koupi dalších/nefunkčních.

Momentálně jsem si vyhlídnul tyhle - http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/16/22/94/22/1622942226

jenže jsou na benzín, tak nevim jestli mi tam půjdou a jestli vůbec půjdou - proto sháním nějaký, který bych jen zkusil a ověřil si, kde je problém :)

edit: chtěl si to detailně, tak jsem ti to popsal :D

[upravil dne 20/5/11 21:34 uni-hoxis]

tak jsem si to pročet a za prvé bych zkusil jiný budíky s otáčkoměrem. Když se problém bude opakovat, není problém si vzít desku z budíků s otáčkoměrem, schovat jí do kapličky za stávající budíky na kterých dopojíš 4 drátky vedoucí od desky z těch kolíčků do \"motorku\" ručičky otáčkoměru, který vyměníš na stávajících budících s hodinama. Samozřejmě z části hodin to odpojíš, stačí vyletovat ty 4 kolíčky. Chápeš? :D

namaloval jsi to správně kabely oba zapojíš do \"stávajícího červeného čtverečku\"

pro otáčkoměr jsou potřeba dráty ze žlutého konektoru na pozici 21 (kabel 465) to je signál otáčkoměru, ten ze stávajících budíků přendáš na pozici stejnou na desku z nových budíků za kapličkou, potom doplníš paraelně napájení ze žlutého konektoru pro plus pól na pozici 1 a 19 bacha každej je z jiný pojistky a mínus pól na pozici 19 a 22. Jsou to dráty číslo C02R a B25E a M04B a M04A.

Předpokládám, že budíky stávající mají jen 4 ukazatele, možná by stálo za to dodělat i novej palivoměr a měření hladiny oleje (mě to měří i teplotu oleje :D) přikládám schéma, ze kterého ti to bude jasné

vlevo modrej konektor sloužící na kontrolky a teplotu chladící kapaliny ten tě nezajímá (zatím) a v pravo žlutej tam je to co hledáš. dyžtak pošli mejla a pošlu ti to v lepším rozlišení, kdyby bylo k nepřečtení

zkus mi to teda hodit na mail kolii@seznam.cz .. a kdyby si mi barevne oznacil odendat, taky bych se nezlobil :)

čili chápu to dobře, že jen ze stávajících budíků, vytáhnu ze žlutého konektoru X drátku a ty připojim do druhý desky ?

nafotil jsem něco, z čeho bych to mohl poznat. Snaž se mi to prosimtě vysvětlit co nejvíc polopatě, sice studuju průmyslovku, ale nic neumim :D

img0289kj.jpg

img0290is.jpg

img0291dv.jpg

krok9.jpg

Pokud to chápu dobře, tak o modrý konektor se vůbec nabudu zajímat, ze žlutého vyndám jeden kabel, který zapojim na to samý místo do budíku s otáčkoměrem.

Teď jen nevim, které kabely, mají jít do těch 4 kabílků co vychází ze samotného otáčkoměru

[upravil dne 21/5/11 11:31 uni-hoxis]