Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Tuhé riadenie

573v0

Recommended Posts

Zdravím, v poslednom čase mi ide volant strašne tuho, ako keby nefungoval posilňovač riadenia. Pri nízkych otáčkach ale volantom silno šklbe, napríklad pri cúvaní na parkovacie miesto, pri jazde po kruhovom objazde a podobne.

Prvé čo ma napadá je asi výmena oleja. Tu mi ale nie je celkom jasný postup ako sa to vymieňa- obe hadice vedú zospodu nádržky, takže ak nechcem mať celý motorový priestor od oleja, chce to vymyslieť niečo sofistikovanejšie :-) Pokiaľ s tým už teda má niekto skúsenosť, nebránil by som sa krátkemu zhrnutiu.

Potom, čo ak to nie je olejom? Je tam nejaká súčiastka čo často odchádza? Ono je k tomu dosť blbý prístup, musel by som odstrániť baterku aj s držiakom a naftovým filtrom a tak isto aj podtlakovú pumpu na posilňovač bŕzd takže preto sa pýtam skôr než to tam začnem rozoberať :-)

Za každú radu, prípadne skúsenosť vopred ďakujem.

BTW je mi jasné, že sa tu táto téma už určite rozoberala ale buď ma ten vyhľadávať nemá rád alebo som debil a neviem v tom hľadať :-)

Zospodu sa k tomu nedostanes lahsie? (Myslim spodku)

Skus vymenit olej,ale asi budu \"vytrepane\" aj silentbloky.NA nadrzke mas 2 hadicky, ten tensi odpoj, daj do nejakej flasky, z velkej nadoby \"vysaj\" olej dopln s novym a toc z jednej strany na druhu, z tej tenkej hadicky ti pojde ten posledny sajrajt co ti zostal v posilovaci.Potom uz len doliat napojit naspat tu tenku hadicku a mas....

Jake tam mas cerpadlo? Pokus sa odfotit,mal by som mat doma.... a mam aj servoriadenie ked mas v tom problem ;)

Hmm...všetkému rozumiem až na to \"vysatie\" oleja z nádoby- ako si to myslel? veď keď odpojím tú hadicu a dám pod ňu kýbel, olej vytečie aj sám nie? A o akých silentblokoch hovoríš?

Takže ak tomu chápem správne, postup by bol zhruba takýto:

1) odpojím tenšiu hadičku od nádržky s olejom- pod nádržku postavím nejakú nádobu do ktorej zachytím starý olej

2) tenšiu hadičku nechám odpojenú, otvor na nádržke (tam kde bola napojená tá tenšia hadička) dočasne zatesním, nalejem nový olej do nádržky

3) koniec tenšej hadičky nasmerujem nad nejaký kýbel, pokrútim volantom a z tenšej hadičky sa vyplaví aj zbytok starého oleja

4) pripojím hadičku späť na nádržku, dolejem olej po rysku a je hotovo

Ešte ma zaujíma, či mám krútiť volantom so zapnutým alebo vypnutým motorom :-) Ale zrejme vypnutým že?

A ako ľahko by mal ísť ten volant keď funguje posilňovač jak má? Lebo na focuse, na ktorom občas jazdím môžem ten volant točiť jedným prstom aj keď stojím na mieste, proste točí sa takmer bez odporu... Tu asi také niečo nehrozí že? :D

Každopádne díky za radu, skúsim pofotiť čo sa dá a hodím to tu.

vsetko spravne,len nieci ti ostane v nadobke, to potom zbadas a to vysaj, s hocicim....(mala hadicka ti \"leje\" vysie olej,tak preto)

POPtom ako si uz nalial new olej, nastartuj(aby cerpadlo tlacilo olej) a krut z jednej strany na druhu...

Ako lahko by to malo ist? HMmm ked mas vsetko ok(comu moc neverim) tak s jednym prstom,ale zas napr. ja mam v natunenej mensi volant a to zas uz neviem krutit s jednym prstom :-D

inac kontrola, ked to budes krutit ,tak dobre by bolo ze niekto by krutil a ty by si pozeral ci ti tlaci cez tu tenku hadicku,ked tlaci a dost dobre tak cerpadlo by si mal mat ok.......

tieto rady, su len ako tak laicke,ale doma sa to v pohode da zvladnut :-)

Aha no tak ak vravíš že sa to musí dať jedným prstom tak to u mňa asi nehrozí :D To mám zrejme niečo dod.bané :D Takže skúsim vymeniť ten olej a ak to nebude o nič lepšie tak s tým počkám do leta, predsa len by sa patrilo učiť na skúšky :D

u toho co popisuješ mi to na můj bývalý problém moc nesedí, ale když mě ztuhlo řízení tak byl problém v kloubu, který zatuhnul..pomohlo rozebrání a namazání, resp. můžeš vyměnit (jo a je to ten v motorovém prostoru)

No tak som vymenil olej, pozitívne je že už mi nemyká volantom pri nízkych otáčkach. Problém ale je, že stále sa dosť ťažko krúti volantom. Pri vyšších rýchlostiach sa to správa ešte nevyspytateľnejšie, niekedy sa točí ľahšie, inokedy tažšie. To predtým nerobilo.

Čo ma ale hneď vydesilo keď som vypustil olej boli tie železné piliny v nádržke na fotke, ale to tam asi má byť ako nejaká filtračná vložka že?

post-23633-14109617351911_thumb.jpg

Hmm no kvapká to veselo ale pokiaľ viem tak len z motora :-) Z okruhu posilňovača určite nič neuniká. A áno, olej tlačí. Ja teda neviem, čerpadlo zrejme funguje normálne a niečo bude asi dosraté, ako vravíš, tam dolu. S tým sa ale teraz zapodievať nemôžem, nieto času. Tak či tak, som spokojný, že mi aspoň netrhá tým volatom. Osoby so slabšími rukami s tým doslova bojovali :D

Hmm no po lete ma aj tak čaká menšia generálka podvozku, hlavne prednej nápravy takže určite budem riešiť aj tieto veci. A pokiaľ teda nič nepomôže tomu riadeniu tak jedine výmena serva zrejme...

Bože všetci tu čekujú bazoša, to je nenormálne :D Neviem ešte či to predať, vadia mi na ňom niektoré veci lenže na druhej strane sa čoraz viac presviedčam, že lepšieho auta proste niet... Momentálne som v štádiu kedy by som si ho radšej nechal...

predaj,kup si 406 a od toho uz vazne lepsi pezot.... neviem... viacery su nazoru ze 405-406 boli posledne spolahlive a pezotske peugeoty :-D co je na tom pravdy.... moc neviem,len viem tolko ze fotrove casto nezvykavam opravovat(on ma 406 1.9TD)