Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teče nafta


KLATIL

Recommended Posts

Zdravím, mam taky takovou podivnost jednou za čas se mě objeví nafta dole v krytu motoru. Byl jsem už u dvou mechaniků a nic nenašli že je vše suchý akorát kryt plnej nafty, filtr i přívod nafty komplet sechej. Nemá s tímto nebo podobným únikem nějaké zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mně to dělalo taky...a potom to přišlo najednou...nafta všude! V palivovém filtru vespod je odkalovací šroub. Je z plastu. Nejdříve byl asi prasklý jen málo a změnou teplot to občas prosakovalo. Potom uletěl celý a nafta stříkala všude. Opravil jsem to provizorně - v železářství šroub a gumové těsnění. Drží to do dnes. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdravím

A je to tady znovu a ve velkém, s klesající venkovní teplotou po nastartování se doslova vyřine cca 0,25 – 0,5 l nafty, po 4 – 5 minutách chodu tento stav zmizí a již nepokračuje i pří opakovaném startování. Tento jev se opakuje až po cca 10 hodinové odstávce. Mechanik na to koukal a konstatoval unik kolem čerpadla, že to po víkendu rozebere a pak se ukáže. Nejsou někde zkušenosti z podobného problému?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zdravím chalani, dnes som odkaloval palivovy filter a ked som nastartoval tak mi začala tiesť nafta cez tu prepadovu hadičku von ...myslím že to bude tou tesniacou gumičkou na odkalovacej šrube .Dal som tam zatial teflonovu tesniacu pasku .neviete náhodou aky ma ta gumička priemer nerad by som to zas rozdelaval a chcel by som to ist zajtra niekde zohnat.....Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

A je to tady znovu a ve velkém, s klesající venkovní teplotou po nastartování se doslova vyřine cca 0,25 – 0,5 l nafty, po 4 – 5 minutách chodu tento stav zmizí a již nepokračuje i pří opakovaném startování. Tento jev se opakuje až po cca 10 hodinové odstávce. Mechanik na to koukal a konstatoval unik kolem čerpadla, že to po víkendu rozebere a pak se ukáže. Nejsou někde zkušenosti z podobného problému?

Opraveno prasklej 1mm vysoký v průměru cca 11mm ocelový těsnící kroužek v čerpadle. Takže rozebraná půlka auta aby se k tomu dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...