Jump to content
  • Aktuální cíle darů

cyklovač stieračov

jasssko

Recommended Posts

ahojte. asi pred mesiacom som pre moju polovičku obstaral 306 (rv 98). Reklamuje, že jej nefunguje cyklovač stieračov. podľa múdrej knižky som to ani ja nedosiahol a mam pocit, že cyklovač nefunguje. ako by som to overil? mal s tým niekto skúsenosti. vopred vďaka

V polohe packy pre cyklovac nejdu stierace vobec, alebo sa nemeni interval stierania? Mas tam dazdovy snimac, alebo nie?

PS: Stieracom a cyklovacom sa tu uz par riadkov venovalo. Skusil si hladat a citat? ;)

v polohe pre cyklovac nejdú stierače vôbec. dažďový senzor námám. Skúšal som postup podľa manuálu:

Systém si sám zvolí rýchlosť pohybu stieračov

v závislosti od intenzity zrážok.

Po vypnutí zapaľovania alebo po naštartovaní

s páčkou v polohe 1 je potrebné znovu

aktivovať túto funkciu. Aktivácia je možná

dvoma spôsobmi :

- prepnite z polohy 1 do polohy

0 a potom naspäť do polohy 1

(stierače vykonajú jeden cyklus),

- prepnite z polohy 1 do polohy

2 a potom naspäť do polohy

1 (stierače vykonajú dva

cykly). Skúšal som, ale nič nezabralo. tak neviem v čom je problém.

[Edited on 17/5/11 07:36 jasssko]

Ak nemas dazdovy senzor, tak v polohe \"cyklovac\" by mal stierac cyklovat len s jednym intrevalom. Dlzka prestavky je pevne nastavena, neda sa menit. Riesenie je napriklad vymenit povodne rele cyklovaca za rele cyklovaca AEV 2062 (montovalo sa napriklad do niektorych modelov Felicii). Ja som to urobil tiez a som spokojny.

Uz sa to tu preberalo, ak pohladas, najdes vsetky detaily ako na to. Netreba to opat popisovat.

tak pozeral som v diskusii, že by to mohlo byť relé. skúšal som vymeniť relé z felicie AEV 2062 ale žiadna zmena. v polohe cyklovača stierače nefungujú. Môže to byť páčka stieračov? Spomínal sa tam aj motorček stieračov, ale ak stierače v inej polohe fungujú tak v tom problém hádam nebude. Máte nejaké tipy na odhalenie problému?