Jump to content
  • Aktuální cíle darů

P406 Výměna servo klapky uzavreni privodu vnejsiho vzduchu -NÁVOD-

uni-hoxis

Recommended Posts

Příčina výměny:

Po otočení klíčku, je slyšet přerušované bzučení od schránky u spolujezdce.

Důvod poruchy:

Časem se plastová ozubená kolečka v servu opotřebují a tak se motůrek protáčí.

Čas výměny:

90min

Cena:

v AK - cca 2800 (název: směšovací klapka), vrakoviště cca 500

Postup:

1) Vyndáme dvířka schránky. Ze spodu jsou dvě černé tyčky v pantech, které vysuneme a vyndáme samotná dvířka.

2) Vyšroubujeme 3 šroubky na vrchu samotné schránky a jeden zadní. Následně vydloubneme kryt na pravé straně schránky a vyndáme 3 šrouby (2 jdou z boku, 3. jsem musel šroubovat zespoda

3) Ze spodu schránky sundáme kryt. Jsou to 3 plastové šrouby, které stačí vytáhnout.

4) Odpojíme světlo

4) Nyní samotná schránka drží pouze levých dvou šroubech, které bohužel nejdou vyndat, takže se vyštípnou

5) Schránku jsme vyndali a nyní nejdeme hnědý konektor vzadu nad větrákem. Toto je asi největší bod úrazu, protože rozpojit tento konektor mi trvalo snad půl hodiny a 3 nehty na ruce. Chce to konektor nejdříve vyšoupnout z držáku (viz foto) a následně rozpojit.

6) Nyní jsme odpojili servo, takže když zapneme klíček, už bzučet nebude.

7) Samotné servo sundáme dvěmi šrouby, jeden vidíme a druhý je křížem na druhé straně. Je tam málo prostoru (já to vyšrouboval samotným bitem)

8) Vyndáme servo, dáme nové a postupujeme po krokách zpět

Foto z výměny:

schranka.jpg

schranka2.jpg

img0252oh.jpg

img0254e.jpg

uštíplé šrouby

img0259tt.jpg

Vedle bílého konektoru je malý hnědý. To je ten, co musíme odpojit

img0262i.jpg

Na tomto obrázku jsou vidět lyžiny, ze kterých musíme konektor nejdříve dostat. Tento samotný konektor se rozpojí stlačením dvou hnědých čudlíků u bílého konektoru

img0263ni.jpg

samotné servo (nad bílým konektorem)

img0265bx.jpg

Ohoblované zoubky můžou být buď tady

img0266i.jpg

nebo zde

________________________________________________________________________________________

První dvě fotky nejsou moje, jestli to bude autorovi vadit, odstranim je :)

Nejde mi to vložit do \"Udělej si sám\" když to admin přesune, budu jedině rád

Tip: Celou montáž provádějte v poloze \"ležícího střelce\" tzn. že si posunem obě sedačky co nejdál, a lehnem si na ně bokem. Nebolí z toho tolik bok, jako když se to montuje od dveří spolujezdce

:papa

[upravil dne 15/5/11 16:19 uni-hoxis]

[upravil dne 15/5/11 16:25 uni-hoxis]

[upravil dne 15/5/11 17:49 Ferry]

[upravil dne 16/5/11 19:52 uni-hoxis]

Diky za navod, presunut do sekce Udelej si sam.

Jenom podotknu (a opravim v nadpisu), ze se nejedna o servo michani vzduchu, ale servo klapky uzavirajici privod vzduchu zvenku, tedy prepinani vnitrni/vnejsi vzduch

Doplním, že jsem sehnal toto servo na vrakovišti za 500kč (vydřiduši)

Z prvního mi zůstali 2 ozubená kolečka (ty nejblíže k motorku) a samotný motůrek, tak kdyby měl někdo chybu v těchto dvou, nechť mě to kontaktuje :))

Guest Džůny

Úžasné, myslím, že nejsem jediný komu tohle příjde vhod.

Zrovna nedávno mi motorek odešel, vyřešil jsem to odpojením konektoru a je klid. Až budu chtít znovu zprovoznit ovládání polohy klapky, tohle bude super.

Díky moc. :papa

A/C je klima, To druhé s tim autičkem a šipkou je uzavření přivodu vzduchu zvenku, čili vnitřní okruh, je zapnutý pokud sviti kontrolka

Teplotu vzduchu při zapnuté klimě řídíš kolečkem modrá/červená, aby jsi třeba neumrznul:D

[upravil dne 16/5/11 22:45 Radek Hurvajz]

Guest Džůny

Tak teď mě napadají hned dvě otázky, \"vnitřní okruh\" je zkrátka řešený jenom zavřením klapky, nebo se ve fungování auta mění ještě něco jiného? Tj. jen se zavře klapka, rozsvítí kontrolka a hotovo? Jak to vlastně teď funguje mně, když mám motorek odpojený a klapku manuálně otevřenou (kontrolka mi po zapnutí čudlíku svítí :D).

A jak se ta manuální klima vlastně ovládá skrz modré/červené kolečko, prostě jenom nastavuju teplotu (připomnělo mi to díl Simpsnů: \"a teď synku sleduj jak to klímoška nandá topení\", snad to není ten případ :D)?

Po stisku tlačítka mi motorek poslušně cvičí a klapka se přesouvá, ale občas při novém stisku jen problikne kontrolka, zase se rozsvítí,

motorek nezavrčí a klapka se nepřesune zpátky. Až po několika pokusech se to přepne - jako by byl špatnej mikrospínač tlačítka.

Dál jsem se nedonutil bádat (třeba zkusit prohodit tlačítka - co myslíte - je třeba to od A/C stejný ? )

uni-hoxis: když jsi to kuchal, neřešil jsi třeba náhodou i nějaký podobný záhady s tlačítkem ?

ad ovladani klimy, pod palubkou je krabice, ve ktery je umisten vyparni a zaroven radiator, koleckem - cerveny-modry se presouva klapka, ktera meni pomer vzduchu, ktery jde pres radiator topeni a mimo nej, cili pokud bezi klima, prichozi venkovni vzduch se vzdy vychladi (zaroven i vysusi) a pak se podle nastaveni kolecka bud cast ohriva pres radiator topeni nebo jde vsechno jen mimo topeni (maximalni zima)

ta klapka vnejsiho vzduchu jen zavira/otvira tu diru za filtrem vzduchu, nic jineho se nedeje, pokud je servomoturek odpojen v tom zminenem konektoru, sice sviti na palubce kontrolka, ze by mela byt klapka zavrena, lec logicky odpojeny servo tezko neco bude delat :) zalezi pak do jaky polohy si tu klapku clovek rukou tou dirou po vzduchovem filtru nastavi.

jinak jeste u manualni klimatizace je servo tridratove, u digitalni (s displejem) je dvoudratove

[upravil dne 17/5/11 13:22 Ferry]

• 4 months later...