Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ION


atila

Recommended Posts

  • O 5 měsíců později...

To že není slyšet motor je nebezpečné a zřejmě se brzy uzákoní, že bude elektromobil vybaven pípátkem apod. aby byl slyšet.

Rozjezd je pěknej, ale nehrabe to. Na suchu nelze, na morku jsem to bohužel nezkusil.

Fajn je brždění po uvolnění plynu...

Ohledně nabíjení - měli by na to být speciální krabice se spec.zástrčkou, ve kterých se to bude nabíjet a ještě ke všemu to bude levnější elektrika než normálně.

Čez to užívá, jedno snad dostali. Jedno parkuje pravidelně na Koněvově...

Za cenu pod milion je to nesmysl, proto se IONi spíš pronajímají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To , že auto není slyšet bych tak nechal. je to blbost lidí, že se nedívají na cestu, Takhle budem zasír.t prostor umělým hlukem. Už jsem viděl několik srážet chodců s cyklisty na přechodu a přecházení přes cestu. jednou dokonce oba skončili v nemocnici a to by měly kola začit taky vrčet?. Až bude konečně ticho tak ty elektromobily půjdou slyšet taky.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem dělal v létě v Český Lípě tak tam jeden ION brázdí silnice. Asi se někdo plácnul přes kapsu. Měl jsem možnost jako spousta lidí na Kokoříně se v to svézt a za mě supr. To ticho. Až se někteří chodci a cyklisti lekli když jsme kolem nich profrčeli. :D

Jediná velká nevýhoda je ta cena. :myslim

Jak už bylo zmíněno ještě něco udělat s tím nabíjením. Zatím asi jako nejrychlejší řešení je podle mě jednotná baterie a jen by se prostě vyměnila a frčí se dál. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, i tudy vede cesta...,rychleji než dnes natankuješ u pumpy ti vymění komplet baterii a frčíš dál, baterii dostaneš takovou, abys dojel k další ,,výměnné stanici\'\' a tam si nechal vyměnit další...,je to podle mě rozumná cesta--nemusíš čekat na dobití tvé baterie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dave_k:

Jakou měl barvu?

Dave: Jak vyměnila? Jako že budou po republice stanice s baterkama? A co jejich životnost? Svoji \"Dobrou\" vyměním za nějakou, u které nebudu znát minulost...

Ano, bylo by to jako benzínka, a výměna baterie z podvozku by netrvala déle jak natankování u současné benzínky (viděl jsem už zkušební auta jak to takhle mají.

Baterie by už byli kvalitní, tak bych se dobrých a špatných nebál.

Je to moc hezké, zajímavé, ale takřka bez budoucnosti. Nikomu se nechce investovat do výroby opravdu dobrých baterií, protože v tom prostě moc velká budoucnost není.

[upravil dne 17/9/2012 22:03 od Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že z automoilek se v tom angažoval Renault - podzemní stanice, tam robot který spodem odjistí kryt a vymění ti baterii do 2 minut. Platíš jen energii baterii máš na výměnu jako bombu na plyn. Považuju to za jedinej schůdnej způsob pro blízkou budoucnost.

Jinak nesouhlasím, že v tom není budoucnost, ale je potřeba se na to podívat reálně - komu by neprospělo aby se to prosadilo? Lobby petrolejářských společností spolu s automobilkami je dostatečně silné aby to ještě nějakou dobu vydrželo. Stačí se podívat kam by se přesunula výstroj automobilu - to hlavní sežerou výrobci motorů a baterií kteří jsou mimo automobilky. To co léta automobilky vyvíjí můžou zahodit a většiju technologie nakupovat... tak proto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Peta:Auto koupíš bez baterie a bylo by to pak jak už bylo psáno podobné s výměnou tlakové láhve. Dáš nějakou zálohu za baterku jako kus a pak jezdíš a jen vyměňuješ. Maximálně by jsi měl třeba na výběr podle kapacity: Vím, že jezdím po městě a výměna není problém, tak vemu s nižší kapacitou (menší platba). Pojedu dálku nebo do míst kde potřebuju výdrž (hory) vezmu s větší kapacitou (větší platba).

V autě by asi měla stejně být nějaká menší jako \"nouzovka\" na dojetí alespoň k zásuvce. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koblih69:

Budoucnost v tom není, protože to furt není ekologická doprava, protože se energie musí někde vyrobit a tam kde se vyrobí, znečistí ovzduší.

Takhle jsem to myslel...

[upravil dne 17/9/2012 22:37 od Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna baterek ve stanici je technicky dobré řešení a asi jediné prakticky použitelné.

Zásadní nevýhodou tohoto řešení je to, že cena balíku baterek tvoří 70% ceny auta (reálně tak 500 000 Kč) a baterky nic nevydrží. Reálně vydrží baterky např. 400 až 1000 nabití, což po 100 km znamená, že po ujetí 40 000 až 100 000 km jsou nanic.

Při výměnném systému by tato cena musela být rozpočítána do ceny za \"výměnu/nabití\" a tato ceny by značně přesahovala cenu benzínu.

A znovu opakuji - nezapomeňte na topení a klimatizaci. Pokud má někdo hobby, že bude při - 10 st.C jezdit se zamrzlými okny a v kožiše...

Zažil jsem i reálný provoz auta na baterie. Borec, který mě doprovázel na letiště, jel bez klimy, zpocený a na letišti první sháněl, kde to dobije, aby dojel domů...

Stálo mě to hodně vlastních peněz.

Použití elektromobilů je zatím možné jen díky mohutným státním dotacím.

[upravil dne 18.9.2012 09:26 od P607Olda]

[upravil dne 18.9.2012 09:28 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...