Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Kľúč nejde do spínačky

rastik000

Recommended Posts

Ahojte všetci...

Stala sa mi taká vec, že som odparkoval auto a keď som chcel ísť preč tak mi vôbec nejde strčiť kľúč do spínacej skrinky iba na cca 40-50 percent. Skúšal som všetkými možnými spôsobmi a stále nič. Problém je v tom, že stojím jednej pani pred garážou a auto nemôžem ani odtiahuť lebo volant je zaseknutý...A odťahovku sa mi moc volať nechce..

Máte nejaký tip ako to naštartovať resp. čo s tým mám urobiť ???

Ďakujem

a nikto ti tam nic nevopchal ???

Ja mam zasa problom, ze sa mi občas neda vopchat dnu vôbec.

ale po chvili sa mi to vždy podarilo.

Skúšal si ho aj otočený ? alebo pozri či sa niekde na kľúči nezasekáva, alebo či tam nevidno nejaký zádrhel .

inač Ti neviem viac pomocť.

:myslim

Práveže nikto tam nič nedal...

Ja ak sa pozrem donútra tak tam vidím akokeby bola odlomená tá jedna poistka čo tam sú...Je povyskočená moc a ten kľúč ju nenabere svojou hranou ale špicom...A teda ju nezatlačí hore...Som zúfalý-...

Stejné se stalo mně. Byl to ještě čtyřbřítý klíč a nějaké stavítko se odlomilo a klíč nešel zasunout a narážel na něj. Po dlouhém cvičení jsem zkusil i jehlu, kterou jsem stavítko nadzvedával a najednou se mi klíč povedlo zasunout. Problém byl, že jsem zase neměl odvahu ho vytáhnout, naštěstí jsem měl druhý a tím jsem zamykal a přes zasunutý klíček přehazoval hadřík, než jsem sehnal novou spínačku už z novějšího modelu, který měl dvoubřitý klíček, takže od té doby mám dva. Jeden původní s DO a do dveří a druhý do spínačky. Poradímti, jak vyndat spínačku. Sundáš plasty pod volantem a pak povolíš šroubek, který drží tělíčko spínačky v té trubce na řízení. Pak musíš s klíčkem pootočit asi mezi první a druhou polohu zapalování, čímž se viditělně zasunou takové dvě pacičky, které drží spínačku jako pojistka v té trubce. Bez toho ji nevyndáš. Ty pacičky jsou podélné a blbě by šly odvrtávat. Po vysunutí spínačky z trubky, co dovolí kabeláž, povolíš dva podélné šroubky, které to drží pohromadě a přehodíš jen tu mechanickou část, ta elektrická se zamykacím kamenem může zůstat. Při rozpojování pozor na ten otočný kontakt mezi, který propojuje kontakty, je to takový maličký \"bumerang\" s pružinkou, která ho tlači na kontakty. Je to dost intuitivní a dá se to zmáknout. Při zasouvání nové spínačky musíš zase natočit klíček, kvůli těm pojistným packám.

Tak díky zatiaľ za všetko. SPínačku som odtiaľ odvrtal takže ju mám vonku. Zajtra by som chcel ísť kúpiť novú ale chcem sa ešte spýtať ak nebudú mať na p605 tak s akého iného modelu tam ešte pasuje..??? Myslím teraz do toho puzdra a aby malo nakonci ten trojvývod čo tam taký plast zostal...??

Díky

• 1 month later...