Jump to content
  • Current Donation Goals

Náplň do klimatizace, kam a za kolik.

Birkov

Recommended Posts

Taky mi přijde 500 Kč málo, ale asi takové servisy budou ... já loni platil cca 800 Kč v bývalé Barumce (dneska BestDrive nebo jak se to jmenuje), ale stejně k ničemu, uniká a nezjištěno kde, takže ji řešit nebudu.

No já jí mám úplně prázdnou, loni chladila málo a letos už vůbec. Takže chci někam kde to dělají levně a ne zaplatit třeba dva tisíce... Takže když byste někdo věděli o někom v okolí Ml. Boleslavi :-)

abych to upřesnil--tři roky po sobě jezdím vlastně jen doplnit množství chladiva plus olej a ten základní servis...,odsátí,vakuování,doplnění, platím 500kč a není to známý

za naplnění klimy v dnešní době bych víc než 1000kč nedal,aspon tady se víc neplatí--tu plničku už má kdekdo :myslim

Ináč to je tiež pravda,dost záleží aj od množstva chladiva ktoré potrebuješ doplnit,možno by nebolo zlé založit na fore vlákno, kto takéto služby tu z fora robí v jednotlivých krajoch,sorry že využijem tvoj thread ,plničku v Bratislavskom kraji tu nemá asi nikto co:roker

Ano, záleží to podle množství chladiva, ale taky to záleží na tom, jak to počítají. Někde mohou mít kontrolu levnou, ale gram chladiva relativně drahý. Zatímco jiný servis může být \"práci\" drahou, ale za levno chladivo. V případě prázdné klimošky to může vyjít nastejno :papa

Vakuová zkouška bohužel ale odhalí jen vážnější netěsnosti. V mém případě při cca 7-mi problémech s klimatizacemi u posledních aut nikdy problém neodhalila. Přesto klima ucházela a v rozmezí 1-3 mesíců byla prázdná. Závady byly - netěsnost příruby kompresoru, příruby trubky, 2x díra v chladiči, 2x děravý presostat ... Nicméně vždy to odhalila kontrastní látka. U těhdle netěsností je možnost naplnit klimu dusíkem a pak detektorem projít celou sestavu.

U mě taky podtlakem na nic nepřišly a chladivo bylo do týdne pryč :o, s UVčkem jsem hledal doma, ale nic nenašel. Nejspíše nějaký spoj trubek, ale když jsem nic nenašel (jakože to muselo být vidět po tak krátké době), tak to asi bude někde v kabině = řešit to nebudu. I kdybych to opravil, tak si myslím, že by brzy odešel chladič, jelikož je původní a po lehké nehodě prohnutý. Hold by to byly výdaje jako blázen :D