Jump to content
  • Aktuální cíle darů

klima P 307

Vasek579

Recommended Posts

Ahoj,mam P 307 s dig. klimou.Dneska se mi zapla po nastartovani a tak cca po 10 minutach jizdy po meste se sama vypnula a nesla nahodit ani kdyz jsem chtel regulovat jen vetraky.asi po minute naskocila sama.Nema nekdo podobne zkusenosti a nebo neni to treba v poradku- ze by si nejak sama udelala z nejakeho duvodu pauzu?? :myslim - teplotou to nebylo,protoze jsem schvalne namackal jen 14 stupnu,aby foukala hodne... :P

já teda nevím, jestli to spíná, když není médium, ale já koupil auto na podzim, přes zimu topilo parádně, ale teď jsem zjistil, že mi topí pořád, takže jsem zajel do servisu, vedení bylo bez média. Doplnění, kontrastní látka, jestli není někde díra a práce, vysolil jsem 1450,-, což mě moc nepotěšilo, ale už jede klima dobře.

Pokud není chladicí médium, tak klima jede normálně, akorát holt nechladí. Nic se ale nevypíná a na displeji se tváří normálně. Alespoň z vlastní zkušenosti.

Myslím, že nemáš pravdu. Pokud není v okruhu chladící médium, nebo je ho málo, tak se klima vypne, aby se nezadřel kompresor a jede jen ventilátor.

Myslím, že nemáš pravdu. Pokud není v okruhu chladící médium, nebo je ho málo, tak se klima vypne, aby se nezadřel kompresor a jede jen ventilátor.

Myslím, že mám. Aspoň v mým případě to tak bylo. ;)

V nádržce nebylo médium, pač byl vadnej ventil. Klima nechladila, ale \"zapnout\" normálně šla (stav na displeji, co se dělo v útrobách, to samozřejmě nemůžu vědět).

Ostatně, v tomhle smyslu je to psaný i v návodu, kde uvádí, že pokud klima nechladí, má se vypnout a nemá se už dál, až do odstranění problému, pouštět. Což, když by se vypnula automaticky, by tam asi nepsali.

To, že jede jen ventilátor, je logický, když chladit nemá co.

Součástí okruhu klimatizace je tlakový ventil, ten pokud dojde k úniku chladícího média nesepne elektromagnetickou spojku kompresoru. Je to ochrana kompresoru před zadřením, protože chladící směs obsahuje olej kterým se kompresor maže.

Dispej ukazuje, že je funkce chlazení navolena. Informaci o tom jestli kompresor běží nebo ne displej nezobrazuje.

mě taky došla klima(dirka v chladiči) a když ji zapnu(AC) tak je slyšet chrčení z větráků nechladí ale fouká. Ale mám stejný problém jako Vasek579 a nedělá to jen u AC ale i u ECO(což je jen topení). větrák naplno jede asi 3-5minut a pak se na 1,5minuty vypne a pak znovu. S elektrikářem jsme zkoumali coto asi je a nic nezjistili akorád že uhlíky na motoru to nejsou. Přestane jít proud z elektroniky která je u větráku ale proč?? Neměl někdo takový problém??

U mě to samé. Když dám klimu do režimu auto,tak ventilátor topení jede asi tak minutu na plno a potom se úplně vypne,klima ovšem nejspíš jede -jde cítit dlouho chlad z výdechů mřížek.

Mám takový dojem že je něco s ventilátorem topení (tepelná pojistka nebo co).:(

Dělalo to samé i v zimě bez klimy vždy když bězěl větrák na plno.

Když nedáš ventilátor naplno a ubereš mu tak to pojede pořád.. Alespoň mi to tak jde.

:(

Taxem si dnes po 6ti letech nechal zkontrolovat tu náplň klimy ( v akci u Kelly auto servisů - 590 Kč ) , trvalo to asi hodinu , přidali mi 1,5 deci toho média a vypláznul jsem 950 Kč s DPH :roker

http://www.autokelly.cz/userfiles/file/klima%20akas.jpg

:bacha

Tak po pár dnech ježdění hlásím, že je to fakt poznat, že to líp chladí, takže doporučuju nechat s ito prověřit a člověk si aspoň může i říct, že pro tu klimu něco udělal, aby se nepokazila ( že tam je ten olej co ji maže v tom médiu ) :bacha

[upravil dne 13.5.2011 14:46 Honimír]

[upravil dne 19.5.2011 18:51 Honimír]

[upravil dne 19.5.2011 18:52 Honimír]

no a já před měsícem vyplazl 2500,- za doplnění chybějícího media (unik nezjisten) + barvici kapalita pro pripadnou detekci uniku. No a dnes jsme zaplatil cca 8500,- za vymenu chladice atd, protoze tam byla dira :(.

Letos prej uz menili patej chladic, loni zadnej. Tak nevim zda je to nejaka epidemie?

[upravil dne 13/5/11 16:06 pazout]