Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Přístrojová deska - nastavení ručičky + žárovičky

enikybeniky

Recommended Posts

Zdarte,

tak jsem podle návodu zde uveřejněného úspěšně vyndal budíky ven, jelikož mi praskla kontrolka potkávacích světel.

Tak jsem se žárovkou (s kompletní paticí) běžel do Kelly, ale tuhle prej nemají, že je tam naletovaná, že se musí celá tak patice.

Tak jsem mazal do Peugeotu a teprve v pondělí mi jí objednaj. Je možný, že podle SB ta patice stojí nějakých 65,- Kč !!!??? Objednací číslo by mělo být 611256.

Jsem si původně myslel, že jich vezmu třeba 5 do foroty...

Fakt se žárovičky do starýho modelu nedají koupit jinak?

A ještě jeden dotaz: Když už jsem byl v tom, tak jsem si chtěl malinko posunout ručičku palivoměru, aby když mám plnou, ukazovala plnou a ne skoro plnou. Ale jak jsem kroutil, tak jsem kroutil, tak se ručička vždycky vrátila na svoje původní místo.

Celou tu ručičku jsem nechtěl z těch budíků rvát, páč se mi to moc nezdá.

Takže jak na to? A v jakym stádiu si mám potom poznačit místo ručičky?

Díky.

Normalne musis rucicky jemne pocait napr srobovakom z kazdej strany ona povoli ale opatrne aby si neodtrhol ten plast ... Ked ju chces len posunut na plnu nadrz tak to rob v aute, vyndaj budiky, daj dole sklicko, zas ich zapoj - 2 konektory, potoc klucik, a teraz tu rucicku vyndas ked sa ti dvihne a pomaly ju nasadis na to miesto kde chces aby ti ukazovalo plnu ...

S tymi ziarovkami neviem ja som kupil druhe budiky komplet a zo starych som tahal patice aj so ziarovkami ...

Zdarte,

tak jsem podle návodu zde uveřejněného úspěšně vyndal budíky ven, jelikož mi praskla kontrolka potkávacích světel.

Tak jsem se žárovkou (s kompletní paticí) běžel do Kelly, ale tuhle prej nemají, že je tam naletovaná, že se musí celá tak patice.

Tak jsem mazal do Peugeotu a teprve v pondělí mi jí objednaj. Je možný, že podle SB ta patice stojí nějakých 65,- Kč !!!??? Objednací číslo by mělo být 611256.

Jsem si původně myslel, že jich vezmu třeba 5 do foroty...

Fakt se žárovičky do starýho modelu nedají koupit jinak?

A ještě jeden dotaz: Když už jsem byl v tom, tak jsem si chtěl malinko posunout ručičku palivoměru, aby když mám plnou, ukazovala plnou a ne skoro plnou. Ale jak jsem kroutil, tak jsem kroutil, tak se ručička vždycky vrátila na svoje původní místo.

Celou tu ručičku jsem nechtěl z těch budíků rvát, páč se mi to moc nezdá.

Takže jak na to? A v jakym stádiu si mám potom poznačit místo ručičky?

Díky.

Ahoj to je blbost já si měnil u 406 žarovičky sám tu patici vyndáš a z ní i tu žarovičku,musí to jít,některá mi šla taky ztěžka ale vyndat jde....jednu sem ukousl když sem ji vyndával zubama ale malý kleště a vatáhl sem i ten zbytek...

Díky, tak já zkusim tu žárovičku něčím vytáhnout a tu ručičku taky.

Doštelování ručičky podle plný nádrže nebude problém, ale jak by se označovaly ručičky třeba u teploty motoru, otáčkoměru? Vůbec to označování nechápu, kdy, kam... Prostě na fólii od budíků udělat značku, kde se momentálně při zaplym klíčku ručičky nacházejí? Nebo jak?

S ručičkama se to dělá tak, že vyndáš tu zarážku a ručička ještě o kus sjede na \"nulu\". Tu si označíš, sundáš rafičku (třeba pomosí vidličky apod.),z5 ji nasadíš s posunem o ten kousek jak potřebuješ a složíš z5. ;)

Ale naco chces davat vsetky rucicky dole ? To netreba pri tvojom probleme :) ... a s tou rychlostou sa to robi tak isto ... Bud nastelujes rychlost podla gps alebo podla radaru v meste cize sedis v aute s otvorenimi budikmy a vytiahnutou rucickou a ked ides real 50km/h napr das si rezervu +2km/h tak to mam ja ... A nahodis ju tam za jazdy inak sa to neda :)

Já bych zas potřeboval poradit, jak si seřídit ukazatel rychlost, když jedu tak mi to ukazuje o 10km/h víc než opravdu jedu... Nad 120 to klidně klame i o 15km/h . Prosím o radu jak to napravit.

Děkuji.

jj takhle jed proti tomu ukazazetu ručičky a za jízdy si to našteluj,takhle sem si to ted dělal já

Takže žárovičky jsem vytáhl, něco zubama, něco kleštěma, jedna v AutoKelly vyjde na 12,- Kč, na klub to vyjde na 9,90,- Kč, tak jsem jich vzla do zásoby 10. :D

Jenom mám otázku, po nastartování mi svítí společně s kontrolkou \"brake\" i kontrolka (!) - podle manuálu je to ruční brzda nebo malé množstvít brzdové kapaliny. Když ručku sundám, tak zhasnou obě kontrolky. Je to v pořádku? Proč by měla ručka 2 kontrolky? Kapalinu jsem kontroloval a je jí dost. Kontrolky viz foto.

Ještě jsem objevil, že mám zapojenou žárovku i u kontrolky na opotřebení brzdového obložení, kontrolka ale nesvítí po otočení klíčkem, ani netušim, jestli můj vůz tuto signalizaci vůbec má....

post-18309-14109617155077_thumb.jpg