Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hodinky


Davidf

Recommended Posts

Orienty pohledej, pokud budou zajímavé tak je odkoupím - nefunkčnost mi nevadí....

Orient . . . uvidím jestli je najdu samonatahovací,mechanické,no možná bych je chtěl raději opravit než prodat :myslim

edit: zajímavé ani ne,takové klasické obyčejné-kupovali mi je kdysi rodiče

[upravil dne 12/4/14 23:46 od Gabriel 307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si opravy dělám sám, ale běžný hodinář si za kompletní servis řekne klidně 1000,- nebo 1500,- u dražších nebo složitějších strojků. A to nemluvím o případných N.D. A popravdě to není moc. ROzebrat hodinky. Vyčistit, promazat a složit si klidně 5 hodin vezme, takže cena 200,- za hodinu je za takhle odbornou práci spíš k smíchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orienty pohledej, pokud budou zajímavé tak je odkoupím - nefunkčnost mi nevadí....

Jen s displejem? Tak to sorry to neznám :D Měl jsem sbírku Ruhla Digital ve všech barvách, než jsem ji za nekřesťanský peníze prodal jednomu Němčourovi ;)

Tyhle jsem vlastnil také ,myslím,že dvoje či troje,kupovalo se to v NDR za cca 100 východoněmeckých marek.

Průser Ruhly byl,že to nemělo žádné kameny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano Ruhla opravdu povětšinou dělala low-cost strojky, na druhou stranu to vcelku fungovalo a dalo se to vyrobit levně a masově. Tehdle kalibrů 24 se prodaly miliony a asi nikdo nečekal že by vydržely desítky let. Poudra byla chromovaná a tak byla opotřebená obvykle ještě dříve než strojky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenos s veškerou Ruhlou co jsem si vždy z NDR z nějakého pobytu o prázdninách přivezl,že ty hodinky fungovaly slušně tak cca rok či dva,pak to díky tomu vyběhanému strojku začalo ekřestansky nadbíhat či zpomalovat a seřizování bylo prd platné. Řikalo se tu o nich ,že to jsou hodinky mezi dva kameny.:D

Jináč ten design ve vychodním bloku tenkrát nikdo takový nedělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je ten strojek namazaný tak vcelku funguje, ano seřídit to dneska už moc nejde. Resp. +- třeba minuta. Ale to mě vcelku nezajímá. Já stejné hodinky obvykle nenosím více dnů, takže jeslti se zpožďují o minutu denně si ani nevšimnu :D

ale byl to šajz, to je bez diskusí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, fotka není příliš kvalitní, ale podle mého názoru se jedná o nějaký derivát původního skeletonového strojku SeaGull. Skeletonový (někdy nazývaný jako řezaný) strojek je poměrně ceněný, ale v tomhle případě se jedná o lisované části i když vypadají pěkně a zajímavě tak se nejadná o ruční práci kdy se z klasického strojku zlatnickými technikami \"vyřeže\" zdobený strojek. Ty strojky jsou poměrně spolehlivé. Dělají se v mechanickém nátahu a automatu. Tohle je asi mechanický nátah a ten poměrně vydrží. Bohužel s ohledem na cenu je většinou v nějakém méně kvalitním pouzdře a to snižuje možnost nějakého delšího používání. Jinak SeaGull je Čínská firma vyrábějící kvalitní strojky, kdy výrobu těch nejjednodušších \"pouští\" do masové produkce s tím, že se patřičně ořeže kvalita a tím i cena.

Mohl by to být tenhle strojek ...

[upravil dne 13/4/14 15:44 od koblih69]

post-25417-1410963687365_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za tak rychlou odpověď. Jo, je to natahovací. Jak jsem psal, našel jsem je při úklidu, byly zabalený, ale nic víc. Nechci je prodat, jen mě zajímalo, co by to mohlo být za značku atd. Focený je to mobilem, takže kvalita bohužel (teda můj mobil:)). Nevím, jestli to je ten strojek, ještě jedna fotka blíž

post-38996-14109636873986_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...