Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Voda, nabíjení, budíky

Guest Džůny

Recommended Posts

Guest Džůny

Dneska jsem po desáté večer jel z práce a natrefil na menší rybník na cestě, v momentě kdy jsem tím projel voda cákla na všechny strany a probliklo mi nabíjení + pohasly budíky.

Pevně věřím že to bylo tou vodou, mám se podívat na altík a případně něco omotat izolačkou?

Nebo to byla jenom náhoda a mám se začít bát? Je možné aby to měla na svědomí ta kaluž (ať už jakýmkoliv kuriózním způsobem)? Brzo plánuju celkem dlouhou cestu a nerad bych během ní sháněl nový altík.

Voda v elekrice je vždycky problém. Na druhou stranu šplouchanec od kaluže by takovýto problém způsobit neměl. Vem si třeba mytí motoru wapkou - po takové očistě bys asi ani neodjel. Tohle ukazuje na nějaký prodřený kablík a s vlhkostí = částečný zkrat = v danou chvíli rázový velký odběr. Proto ta kontrolka dobíjení a pohasnuté osvětlení.

P.S. Ten stav \"pohaslých budíků + kontrolka dobíjení\" přetrvává nebo se vše zase po čase vrátilo do normálu?

Guest Džůny

Všechno se vrátilo do normálu po 3-4 sekundách. Ale celý zbytek cesty domů jsem hypnotizoval palubovku...

On to byl celkem velký šplouchanec a taky velká kaluž, takže budu doufat že je to tak jak říkáš – projdu kabely a zaizoluju co půjde a budu doufat, že mě pak někde auto nenechá.

Jenom pro orientaci, nový altík + montáž příjde na kolik?

Guest Džůny

Dneska všechno OK. Takže nejspíš opravdu voda + kabel + zkrat. V sobotu si snad najdu chvíli a mrknu na to. Dík.

• 4 weeks later...
Guest Džůny

Tak jsem dneska jel z odpolední a cca kolem 22:10 začalo lít jako prase, tekly doslova řeky... a problém je zpět.

Pozoroval jsem KOMPLETNÍ pohasnutí (budíky, palubovka, dokonce i světla pohasla), ale jen když cákla voda od pravého předního kola/podběhu.

Když jsem projel malou kaluží, vše jen pohaslo a zachvíli bylo zase OK. Když jsem narazil na delší a voda cákala od podběhu déle, pohasnutí zůstalo + začala se pomalu objevovat kontrolka nabíjení.

Takže co - opravdu špatné kabely, nebo odcházející altík?

Tak jsem dneska jel z odpolední a cca kolem 22:10 začalo lít jako prase, tekly doslova řeky... a problém je zpět.

Pozoroval jsem KOMPLETNÍ pohasnutí (budíky, palubovka, dokonce i světla pohasla), ale jen když cákla voda od pravého předního kola/podběhu.

Když jsem projel malou kaluží, vše jen pohaslo a zachvíli bylo zase OK. Když jsem narazil na delší a voda cákala od podběhu déle, pohasnutí zůstalo + začala se pomalu objevovat kontrolka nabíjení.

Takže co - opravdu špatné kabely, nebo odcházející altík?

a podblatnik a kryt pod motorom ma ok??lebo otlko vody by sa tam nemalo len tak dostat

Mě to přijde jako málo napnutý řemen na altíku. Vezmu-li v potaz, že jedeš s rozsvícenými světly, běží ofuk na sklo a stěrače a nevím co ještě . . . ona ta napínací kladka na řemenu už nemusí být v kondici, taktéž motorek stěračů - mě, sice na jiném autě, ale kompletně vyrezl a přestával se otáčet, tzn. pohasínání všeho a problikávání dobíjení . . .

pak by voda mohla asi způsobit lehké proklouznutí řemenu tudíš pohasnutí . . .

chce to poměřit, kolik to dobíjí v klidu, pak se spotřebičema - světla, ofuk, vyhřívání, stěrače - někdo ti musí \"pršet\" :D

osobně to na špatný kablík - tzn.prodřený - nevidím, max špatný spoj . . .

Guest Džůny

Podblatník nevím co je a kryt pod motorem nemám, pokud vím...

vlk406: Takže proměřit a zkontrolovat řemen a kladky. :) Ještě že jsem plánoval k mechanikovi zajet tak jako tak...

Neres to... stalo se mi to asi cca pred rokem a pul... mozna je to dele.....

Proste se voda dostala nejakou skvirou nekudy nekam prohodilo ti to nespis maly skrat a nic vic... coda vytekla.... Jak to neni trvaleho razu tak ty soucastky to vydrzi.. jsou na to stavene... sice ne na potapeni... ale jeden splichanec to neznici... Stalo se mi totez.

Guest Džůny

Věřím že to vydrží, ale dělá to při každém sebemenším cákanci, není to příjemné a řekl bych, že v noci ani bezpečné, vzhledem k tomu že pohasínají světla...

Guest Džůny

Kontrolka nabíjení problikává i při startování, řemen mi fakt připadá nějaký volný. Holt to asi bude chtít výměnu i s kladkou.

Guest Džůny

Vyzkoušeno, žádná změna.

Mimo to probliknutí při startování mi taky připadá, že startuje špatně. Chytne sice napoprvé, ale jinak jako kdyby se mu nechtělo, s divným zvukem, prodlevou...

Svíčky nové, baterka taky, žeby zapalovací rampa (motor i škube za jízdy)? Řemen a kladky nechám vyměnit...

Update: Vyměněno, teď jen počkat na déšť a uvidíme.

[upravil dne 23/6/11 20:17 Džůny]

• 2 months later...
Guest Džůny

Tákže, mám nový klíňák, včera jsem se projel rybníkem (:D) a všechno je OK. Takže ten starý nejspíš opravdu prokluzoval. Problém vyřešen. :papa

• 4 months later...

Zdar mám podobný problém zatím se mi stalo jen dvakrát, že přijdu do auta otořím klíčkem do první a druhé polohy a krom kontrolky mazání nefunguje celá přístrojovka budíky, kontrolky displej, nastartovat šlo a jelo to. Ujel jsem tak 4 kilometry zastavil a po příchodu znovu k auto vše v pořádku. poprvé to bylo po hodně silném dešti a podruhé když jsem auto myl hadicí a pořádně vymýval okolo stěračů. -jinak vše funguje jak má a a 4 roky se mi to stalo dvakrát možná 3 krát, řekl bych že kostra. Nesetkal se s tím již někdo?