Jump to content
  • Aktuální cíle darů

divne spravanie turba

stanko.z

Recommended Posts

ahojte,

turbo na mojom HDi-cku sa nejako divno sprava.

ked je motor studeny, vsetko je OK, ale ked sa zohreje na 90 stupnov, vtedy sa mi turbo zopina az pri 3000 otackach, je to citit znatelne na 2 a 3 prevodovom stupni, a niekedy aj na 1.

este pre info: pri studenom motore sa mi turbo zopina pri 1600-1800 otackach.

vie mi niekto s tymto poradit?

vopred diky.

Už se to tu řešilo. Mě se to chová podobně... Jen to mám v souvislosti s teplotou nasávaného vzduchu. Když je venku horko, dělá to tohle. V chladu (tak do 18 st.) jen velmi zřídka, s rostoucí teplotou okolí je to výraznější a výraznější. Další projev je ten, že turbo jakoby krátce zabere jak má (kolem těch 1700 ot.) a vypne. Pak sepne až nad 3000 ot. Zatím jsem to nevyřešil a taky hledám příčiny.

Já to na ni typuju.. prý ale ne... Další věc, která by mohla zlobit je podtlak. Jeho tvorba, rozvod, řízení (takovej ten ventil, jak na elektrické straně, tak na straně podtlaku). Pak by ještě mohlo zlobit táhlo ovládání obtoku na turbu, nebo přidřená klapka obtoku.

To je tak, co si představuju...

Mě ho servisák měnil a zkoušel. Tenhle ventil mi chodí. Jako takový... Jde o to, jestli je správně řízen. Asi si natahám hadičky s manometrama do auta a V-metr ńa tenhle ventil do auta a budu to diagnostikovat nějak klasicky... :-) Ale nemám hadičky a manometry. :-(

skus vymenit el-mag ventil turba za ten co ide k EGR .. ak to pojde tak je na chybe ten ventil... nieco podobne sa stalo aj mne .. a takto to mam spravene a jazdi to :)

a to je ktory, vies sem hodit nejaku foto toho ventilu?

lebo ja som z aut lavy

no dnes som bol u kamosa, auto pripojil na nejaku neznackovu diagnostiku a vyhodilo tieto 2 chyby:

P00C8-Elektromagneticky ventil regulace tlaku paliva-rozpojeny elektricky obvod

P00CC-Regulator množstva paliva-slaby signal

co to je???