Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Neštěstí


Benžík

Recommended Posts

Potkalo nás strašné neštěstí.

Je to cca 24 hodin, náš syn (5,5 roku) ošklivě spadl z koně, z poníka, jak přesně, to nevím, neviděl jsem to a manzelka i kdyz u něj byla, taky neni schopná to popsat.

Hned po pádu nemohl hnout nohama.

Po transportu vrtulníkem do nemocnice a po vyšetření doktoři diagnostikovali poškozené vazy obratlů a pohmožděnou míchu. V oblasti horního konce hrudní páteře.

Zjistili necitlivost a nehybnost u nožiček a sniženou hybnost rukou.

Po dnešním vyšetření neurochirurgem zjišteno těžké poškozeni míchy v délce 6cm, dále zjistil reakci u obou nohou na dotek - zlepšení.

Nikdo neni schopnej říct, jestli bude chodit, doufame ze ano.

Noc jsme probrečeli, manželka je na tom hodně špatně psychcky, nejí, nechce ani pít, ted kouká na internet na všechno mozny kolem míchy, nenachazi nic pozitivniho, je neštasntna, mě celou dobu strašně bije srdce.

Malej to snáší dobře snad jen díky lékum a tomu, ze nevi cose s nim deje. Vůbec nevíme co bude dál, jen to, že bude dlouho ležet na JIP a ješťě dýl na jinym oddelení a potom na rehabilitacích.

Pise se to strasne. Je to nepredstavitelny, nemuzu tomu uverit. Je to jak zlej sen. Nic horsiho nas nemohlo potkat.

Ani nevim jak ji uklidnovat, porad breci, ja skoro taky.

[upravil dne 2/5/11 22:22 Benžík]

Link to comment
Share on other sites

Guest Lubk0

Na toto sa aj tazko nieco odpisuje ... Povedal by som, ze najdolezitejsie je, ze chlapec prezil. Ja Vam pevne drzim vsetky palce, aby to syn rozchodil ... Hlavne si to nedavajte vôbec za vašu chybu, a sústredte pozitívnu energiu na chlapca...

Naozaj drzim vsetky palce...

Link to comment
Share on other sites

Hodně z nás zde má děti a myslí si, že si umí přestavit, jak vám je. Ale jsem přesvědčený, že neumí. Také jsem se bál o životy a zdraví svých dvojčat a nedá se to popsat. Jsem s vámi, ať to chlapec zvládne. Dnešní doktoři umí zázraky, vám nezbývá než jim věřit. Držte se!

Link to comment
Share on other sites

Chlape to je velký neštěstí, ale pokud píšeš, že i když je mícha čerstvě po zranění a byla reakce, tak je podle mě velká pravděpodobnost že to bude dobré. Při těhdle zraněních někdy trvá otok dlouho a až teprve potom se dostavují reakce. Tohle vypadá hodně dobře, tedy v mezích toho neštěstí. Dětský tělo je neuvěřitelně regenerativní. Bude to OK, věř mi. Mám kamaráda po těžké nehodě ( přehodilo ho auto přes sebe ) učil se mluvit, chodit... Trvalo to víc než rok rehabilitací, ale je zpátky !

Bude to dobrý ! Držím palce !

Link to comment
Share on other sites

Mám kluka v podobném věku a stejně jako Péťa si neumím představit, co bych dělal, kdyby se mu stalo něco podobného (natož abych se dokázal vcítit do toho, co se děje ve Vás uvnitř). Každopádně držím všechny čtyři palce, aby mu doktoři dokázali vrátit zdraví a aby se z celého maléru stala v budoucnu jen smutná vzpomínka bez dalších následků - hlavně ať si to manželka nezačne vyčítat a Ty se jí snaž maximálně podržet, takový úraz je jen otázkou náhody a můžeš mít oči jako ostříž, stejně mu na 100% nezabráníš.

Link to comment
Share on other sites

Drzim palce a hlavne bud oporou manzelke a nenechaj ju sediet na nete. To ju len bude viacej znervoznovat.

Hlavne verte tomu ze to bude v poriadku a celu energiu sustredte na syna. To bude potrebovat najviac.

Drzim palce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...