Jump to content
  • Aktuální cíle darů

P 508 denní svícení

advise

Recommended Posts

Jsem šťastným majitelem P 508. Měl jsem před tím P 407 oba sedany. Kromě jiného mě překvapilo (negativně) : Proti P407 nemá P 508 senzor podhuštění pneumatik (dost jsem si na to zvyknul) a třeba taková maličkost, která znepříjemní život. V kufru nejsou po stranách \"dvířka\", která u P 407 zakrývala úložný prostor. A jedna \"specialita\" : Při startu se rozsvítí klopená světla + světla (LED) pro denní svícení. Pokud chci šetřit klopená (bi-xenony), musím je vypnout ručně a pak teprve svítí jenom LED světla pro denní svícení. Považuju to za hloupost. Na co by tedy byla světla pro denní svícení ? Ani u firmy Domanský to neuměli nastavit ! Víte o nějakém šikovnějším značkovém servisu ?:(

Predpokladám že to má svetelný senzor ako 407-ma a za svetla by to mohlo zopínať len tie LED pre denné svetlá. Možno nastavenie v menu palubného PC. :myslim

[upravil dne 30/4/11 22:46 Judes]

Příšel jsem na to, že když nenastavím spinač světel na AUTO, ale o jeden skok kupředu, rozsvěcují se DENNÍ světla (ledky) při zapnutí zapalování. Takže asi tak to má být.

• 2 weeks later...

Tak jsem to pochopil špatně asi já. Pozoroval jsem auta v této kategorii a všechna bohužel svítí ve dne xenony+ledky

nebo pokud nemají ledky, tak xenony+obrysová světla. Nevím proč jsou tam ty ledky navíc :-(

záleží ako si to nastavíš.. kamoš má teraz audi A4 a cez deň mu svietia LED a večer automaticky pripnú aj xenony. Ale môže si to zapať tak že aj cez deň mu svietia obe naraz.

Niekedy sa mu aj cez deň zapnú xenony, napr. keď sa zatiahne obloha a pod.

[upravil dne 17/5/11 14:03 andy 3823]

[upravil dne 17/5/11 14:03 andy 3823]

Taky jsem šťastný majitel 508 a taky jsem řešil tento problém.

Stačilo zajet do servisu a přes diagnostiku mi to nastavili . :potlesk. Byl jsem u toho osobně . Teď mi svítí přes den LED , jak se setmí , tak se přidají Xenony.Páčku u volantu mám na ,,auto\".

Ale zdá se mi , že LED přes den asi nějak moc nejsou vidět. Stává se mi , že na mě blikají , že nemám rozsvícené světla .

Snad jsem Ti pomohl .

ps: jestli jsem něco udělal špatně tak se omlouvám - jsem tady nový

Tak to máme stejné zkušenosti . Vždy , když jsem si koupil auto ,tak za první 2-3 měsíce mě stavěli snad každý týden . A potom několik let nic . Naposledy jsem měl 407 . To bylo nádherné auto.Ještě po něm smutním.

P-508 má dvě varianty denního svícení u vozů s xenony

1) varianta LED+XENONY (nastaveno z fabriky)

2) varianta LED bez xenonů a zadních světel (musí nastavit servis pomocí PPS)

při variantě 2 nefungují mlhovky, ale za deště, když pustíte stěrače (stačí automatická poloha) se xenony zapnou samy (display navigace však zůstane v režimu DEN) a po dešti se zase vypnou.

pro vozy bez xenonů je žárovka na denní světla nad mlhovkou.

Máte pravdu, že policajti vozy 508 staví, že jedou pouze na obrysová světla, ale dle info z homologačního odd Peugeot ČR jsou zmíněné LED homologovány jako DENNÍ SVĚTLA

ahoj, taktez jsem stastnym uzivatelem 508 uz asi tyden.

jelikoz jsem mel stejny problem jako nekolik z vas, tak jsem zacal patrat (youtube apod. :) ). taky me problikavali protijedouci auta a kdyz jsem nikde nevidel policajty, tak mi to prislo napadne, nebylo ostre slunko, tak jsem si myslel, ze jsou ledky videt. no tak k veci...

- poloha auto, svitily predni ledky, zadni ledky, na pristrojovce kontrolka obrysovek (parkovacek). v tunelu se rozsvitily xenony (kontrolky obrysovek a potkavacek).

- poloha obrysovky, predni ledky, zadni ledky. svitivost prednich ledek naprosto stejna (kontrolka obrysovek).

- poloha potkavacek --> xenony (kontrolka potkavacek a obrysovek)

muj telefonat s prodejcem, ktery overil, ze u nich jsou predvadeci vozy nastaveny v rezimu auto na sviceni led (obrysovky) a xenony zaroven a pozvani na prenastaveni.

po dnesni navsteve servisu Federal Cars Praha jiz vse funguje jak ma...

rezim auto - denni svetla led na velmi slusne svitivosti(puvodni \"led obrysovky/parkovacky\" slaba svitivost), zadni led nesviti, nesviti kontrolka obrysovek ani potkavacek, v tunelu se rozsviti xenony a kontrolky obrysovek i potkavacek.

snad jsem to napsal srozumitelne a snad vam to pomuze pri komunikaci se servisem. ;)

Áááá už to začíná. První rady-porady:super Tohle mám na nových autech nejradši, když se postupně objevují;)

Jinak včera jsem zahlédl, černý sedan, jak si to valil přes nás v Měšo, takže gratulace všem novým majitelům ;)

zedík, dobre si to napísal. U väčšiny značiek majú tie LED dvojitú intenzitu - režim \"obrisoviek resp. parkovačiek\" a režim \"denné svietenie\".

Inak pri dennom svietení (okrem svietenia štandardnými svetlometmi) by nemali svietiť zadné svetlá. Ide o to, že každý štát má inú legislatívu a preto sa nastavenia z fabriky môžu líšiť.

Inak gratulujem ku kúpe pekného auta a vitaj v Clube