Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Závada - čidlo teploty chladící kapaliny


bigicek

Recommended Posts

Tak se mi objevila další závada na 308. Odešlo čidlo teploty chladící kapaliny. Auto řvalo, že mám okamžitě zastavit, že motor má nevím kolik stupňů, ručička teploty úplně vpravo. Chytnu na motor a málem mi umrzla ruka. Chladící kapalina studená jak psí čumák. A ventilátor hučel, jak když startuje dopravní letadlo. To prý 1,6VTi dělá při každé poruše motoru pro jistotu.

Tak ještě, že jsem si dokoupil tu prodlouženou záruku :aut

Jinak asistenční služba je \"docela dobrá\"...jako obvykle se to pokazilo v pátek večer...tak jsem jim volal, a oni, že už v servise nikdo není a že to odtáhnou, ale nechají to před servisem před plotem kdesi v pustině :-) náhradní auto v Olomouci nemají a kdybych chtěl, tak si mám dojet do Brna (stalo se to v Prostějově) :bacha Tak jsem dojel s tím domů a řekl jim, ať si pro to přijedou v sobotu ráno a taky se stalo a sami si to odvezli bez mé účasti do servisu, protože nazpět bych musel vlakem a to se mi nechtělo. Měl bych ještě nárok na proplacení vlaku 1. třídou, ale ta se v těch lokálkách hledá špatně :-D.

Link to comment
Share on other sites

Tak týden po \"opravě\" začala téct chladící kapalina z motoru a budík teploty lítá zleva doprava jak se mu zachce, takže bude druhej pokus. Chvíli je motor na 120 a chvíli na 90 stupních.

Nevíte někdo, co se rozebírá v motoru při výměně čidla teploty chladící kapaliny? Jestli tou \"opravou\" mohlo dojít k poškození něčeho jiného tak, aby mi vytekla chladící kapalina.

Link to comment
Share on other sites

to mati: Nevím, zda to opravili tou opravou, ale je to u jednoho autorizovaného sponzora tohoto webu v Hanácké metropoli.

Dle dnešního infa se musí vyměnit komora termostatu kvůli netěsnosti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...