Jump to content
  • Aktuální cíle darů

piskanie klimy

dewiloo

Recommended Posts

mam problem...zapnem klimu vsetko ide v pohode a po chvili zacne premenlive piskanie...ked vypnem klimu - piskanie prestane...intenzita piskania sa meni v zavislosti od otaciek...auto ma jeden rok a klima bola z tohto dovodu uz raz cistena a menena napln...co stym ? dakujem

• 2 weeks later...

nevie mi niekto poradit co by to este mohlo byt ? dnes sa dokonca pridal smrad ktory ide z vyduchov, ked vypnem klimu. ked je klima zapnuta - necitit nic, ale ked ju vypnem hned je smrad, ktory tak po 10 minutach prestane. zacinam premyslat, ci mi fakt menili tu napln v tej klime naposledy - ci ma len neoklamali, ze to spravili. avsak chcem sa este opytat, ci to piskanie nemoze sposobovat nejake lozisko, pretoze sa mi zda ze ta vrtula ktora sa tam toci ma taky zvuk ako ked sa trie plast o plast...dakujem

• 2 weeks later...

a nebo máš někde dírku a někde ti uniká chladivo ve kterém je i olej a tudíž nemaže kompresor a píská. Můj typ že do měsíce ti přestane jít klima, protože klesne tlak a tlakový spínač to vypne. Ale může to být něco jiného.

Smarad je z toho žes ji nevyčistil - dezinfekce klimy- než se orosení vypaří tak smrdí

čaute, abych nezakládal zbytečně další tema tak to přidám sem: mám 1. auto s klimou a nevim jestli mi ta klima vubec funguje :D... když ji zapnu tak sice to sviti ale v autě je horko jak sviňa, třeba i po pul hodině... tak musm vždy otevřit okynka a ochlazovat se takto..Neznám důvody proč mi nejde, ale tata řikal že tam asi neni ta kapalina, že by se měla asi doplnit a pak to pujde.:myslim Takže diky za typy co s tim mám dělat:)

to Podolak2 zajed nekam do klimaservisu aby to pripojili na plnicku, zkontrolovali, zda je tam vubec nejake chladivo a doplnili, mozna at pri doplnovani daji i detekcni barvivo pro pripadne zjisteni uniku, kdyby ta klima byla nekde derava (vetsinou to byva chladic sezrany od posypove soli, netesnost trubek nebo netesnost u kompresoru)

tou dierou to asi nebude, pretoze som to daval natlakovat a tam je vraj vsetko v poriadku, kvapaliny je dost, tento problem mam uz rok, takze toho ze nieco vytecie sa uz nebojim - ja som len chcel vediet ci tam moze byt nieco na kompresore co moze piskat v zavislosti od otacok motora, kedze som si vsimol ze v momente ked to zacne piskat a ja dam nohu z plynu dole - tym padom klesnu otacky a prestane aj piskot...no a ktomu smradu - samo od seba to nezmizne ? :D musim to dat vycistit ? :D

vdaka