Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Jak nasadit klíňák 307 1.6HDI ?

jindra73

Recommended Posts

Zdravím, po repasi alternátoru a jeho znovu nasazení, jsem zůstal viset na nasazení klínového řemene který vede přes kolo motoru, kompresor klima, alternátor a napínací kolo, které nejde nijak štelovat.

Nevím princip nasazení

Děkuji za radu, jsem v koncích :bojim

VF33H9HZC84644862

[upravil dne 28/4/11 21:08 jindra73]

Ano klimu mám , ale prostě mi nejde nasadit, to nápínací kolo nejde štelovat a já ten řemen nemohu nasadit je stále moc naplý, už jsem zkoušet povolit i kompresor klimy, ale je to pořád málo

Ano na napínacím kole je šestihran, jdu se podívat blíže

[upravil dne 28/4/11 21:13 jindra73]

Tak v napínáku je šestihran, já jsem měl vytáhlý i alternátor, tak řemen, kladka byly sundány úplně pryč s auta a teď nevím co mám dat poslední jestli tu kladku, protože pokud mát řemen nasazený , tak když tam dám tu kladku jako poslední, již mě to nepustí do té díry na ten šestihran, prostě to shora tlačím, ale silou neprotlačím to otvoru pro ten šestihran

No a ještě jsem teď našek, že ....prý některé řemeny jsou pružné a nasazují se speciálním přípravkem

http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=90452

[upravil dne 28/4/11 21:33 jindra73]

Tak v napínáku je šestihran, já jsem měl vytáhlý i alternátor, tak řemen, kladka byly sundány úplně pryč s auta a teď nevím co mám dat poslední jestli tu kladku, protože pokud mát řemen nasazený , tak když tam dám tu kladku jako poslední, již mě to nepustí do té díry na ten šestihran, prostě to shora tlačím, ale silou neprotlačím to otvoru pro ten šestihran

No a ještě jsem teď našek, že ....prý některé řemeny jsou pružné a nasazují se speciálním přípravkem

http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=90452

[upravil dne 28/4/11 21:33 jindra73]

Ano ano.

Ten pripravek stoji cca 6tis a je specialni pro samodopinaci remeny.Jde to ale s citem udelat vice sroubovakama nebo \"udelatkem\" nejakym.

Ano tak to přesně je to na fotce a ta kladka prostě nejde štelovat, takže více šroubovákama nahodit řemen na to napínací kolo?

Zkoušel jsem i povolit kompresor klimy, ale od se potom po nasazení remene skřiví a zespodu ho pak nedám zpátky

Zkoušel jsem i shpora silou tlačit na napínací kolo, ale zbytečně- silou to nejde

Kdo toto vymyslel ... i ten přístup k tomu alternátoru :bojim

post-2330-14109616924279_thumb.jpg

taky mám ten stejný altík s napínaním. zacalo mi to tay prokluzavat a piskat tak sem ho nechal vyměnit v Peugeotu.

Nahodi i tam novy řemen. vyplázl jsem 2000kč za výměnu a po 3 tisícich km mi zacina piskat znovu sice jen 10 vteřin ale píská.

Tak by mě zajimalo jestli ty řemeny tak malo vydrží nebo je nekde chyba. Ten servisák tehda říkal že namazal kladky a kontroloval vše, že by to melo být OK.

Tak by mě zajimalo čím to teda napína ten řemen. estli v alternatoru nebo ten řemen sám svou pružností?

Je možne že mi tam servisá k dal špatný řřemen? Na faktuře mám napsany MULTIŘEMEN PI6PK1088-GANDM

Tak za pomoci bráchy jsme to tam nějak dostali úúúúf. Nakonec brácha zapáčil asi metrovou dřevěnou tyčí na jedné straně o rameno s poloosou a na druhé o konec toho imbus šroubu co je v kladce a já ležel pod autem a utahoval pomalu šroub v kladce. Nejprve šel trošku ze šikma, měl jsem strach ať nejde přes závit, ale pak si sedl. Trošku ale šel řemen přes drážky na velkém kole od motoru, ale po nastartování- spíš po protočení startérem se roztočil řemen na dobrou stranu a sedl si a já si oddych. A aby toho nebylo málo, tak dobíjení nejprve ukazovalo 13,8V , pochvíli se snížilo na až 12,5V , byl jsem to projet, jsem si myslel, že altík nedobijí v nízkých točkách, furt tam bylo ale pod 13V .... nakonec jsem zjistil ještě povolený šroub o 1 otáčku- pod baterkou u motoru. ŠPATNÁ KOSTRA- nyní to dobíjí asi 14,2V se světly asi 14,1V. Tak jsem spokojen :super