Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Cena oleja v obchode a na internete.... je to mozne?

Maroš

Recommended Posts

Nasiel som si na stranke olej ktroy som si chel kupit alebo objednat v Prievidzi v mototechnach ale ked som prisiel do obchodu a dal som im aky olej chcem a povedali mi raz tolku cenu ako je na nete ..... Motorový olej Total Quartz INEO ECS 5W-30 na nete stoji 37,5 EUR 5litrov a maly 1L stoji okolo 7eur. V obchode mi nukali tento olej za 97eur za 5L a povedal ze to je odporucana cena vyrobcu. Lacnejsie som ho nezohnal aj ked som behal kde kolvek....ako je to mozne ze na nete je taky lacny....je to smejd alebo je to skutocne olej ktory zhanam?

Neviem si to vysvetlit.

Tu je odkaz na stranku kde som ho nasiel http://www.olejshop.sk/oleje/automobilove-oleje/p/olej-total-quartz-ineo-ecs-5w-30-5w30-5litru/

co sa tyka ceny oleja na nete a v kamennom obchode, tak tie ceny su ozaj take rozdielne. Brat dava Castrol Edge 5W-40 na nete 46,49 € za 5 L , v obchode tusim cez 90 €, takez ber z netu.. nie je o com... olej je ten isty...

Guest StibTo

kdo jezdi do autorizaku tak tyhle cenove rozdily zna dobre .... prace 500-600/hod, nahradni dily o 100-300% procent drazsi nez treba to same dejme tomu v AK .. nemuzu zapomenout jak jsem si nechal delat pretesneni vika ventilu a za to tesneni si rekli o 500,- (origo pro Citroen/Peugeot) .. prijdu domu a zjistim ze v AK to same maji cca za 150,- :roll

Guest StibTo

jj tak eshopy maji levnejsi zbozi to je jasne ale i mezi autorizakem a kamennou prodejnou dilu a prislusenstvi bejva X desitek procent rozdil :) ..

no, byva ... a co ? :) ., kdybyste videli, za kolik my nakupujeme oleje od dodavatele, tak se nicemu nedivite .... siroko daleko je mame nejlevnejsi a zrovna charitu nedelame, to ze nejaka mototechna si na petce oleje nastreli 300% a vi, ze stejne proda jednu za 3 mesice je uplne normalni

Guest StibTo

vsak v pohode :D ... ja uz to od te doby co me takhle natahli delam tak ze kdyz uz do servisu musim zjistim si bud tady a nebo od nich co tomu je a co na tom bude treba menit a ty dily tam dovezu .. u Domanskyho se na to moc netvarili logicky tak jsem zacal jezdit jinam (a taky primo u nas ve ctvrti) :roker

vsak v pohode :D ... ja uz to od te doby co me takhle natahli delam tak ze kdyz uz do servisu musim zjistim si bud tady a nebo od nich co tomu je a co na tom bude treba menit a ty dily tam dovezu .. u Domanskyho se na to moc netvarili logicky tak jsem zacal jezdit jinam (a taky primo u nas ve ctvrti) :roker

tak to ja tohle nerad delam protoze aby se mechos uzivil tak te pak stejne nejak \"natahne\" lepsi je se s nim domluvit ze ti da nejake ceny na dily urcite ma nekde nejakou slusnou slevu. Kdyz bych byl mechosem a ty si doneses treba lozisko a ono zacne po mesici hucet nauctoval bych ti klidne demontaz + zabrani zvedaku dokud si nevyresis reklamaci.

Díly si do servisu vozím - střídám 2 ( jeden v místě bydliště jeden v místě práce ), pouze jednou mi řekl servisák že to namontuje, ale neponese záruku. Důvody jsou jednoduchý - občas mám něco z vrakáče a často odjinud se slevou. Nicméně samozřejmě bych považoval za trochu ostudu přivézt si olej nebo něco za pár korun a ušetřit stovku nebo 2. Práci mi dělají bez papíru ( o DPH ) levnější, já jim pak dám dýško větší než ušetřím :D. Většinu oprav, které se dají zvládnout v Garáži si dělám sám, do servisu vozím to co nezvládnu nebo když nemám čas. Jakmile se trochu vymotám z nedostatku času přesunu si je do jiného levelu - ukážu jim slevy co mám v ACI, Elitu a A.K. a dohodnu se na paušální slevě 25% z koncovejch cen a budeme všichni spokojení no a já za to budu nakupovat všechno u nich.

Nevím proč bych měl řešit jeslti se uživí nebo ne. To musí vědět on. Nebude mít zájem o práci ode mě OK, když chce abych 3 auta vozil jinam tak klidně budu :), jako obchodník na tyhle argumnety nejen neslyším, ale považuju je za nepřijatelný. Samozřejmě jiná věc je v autorizáku, ale s těmi mám průřezově ( VW, Škoda, Peugeot, Mitsubishi... ) tak šapné zkušenosti, že se jim snažím vyhnout.

Jinak Autooleje kupuju přes internet, moto oleje jenom v Německu v motoshopech.

tak pokud u vas maji nedostatek prace tak ok ale spousta jich potom napocita o hodku prace vic a vezme si to proste jinde. holt u nas je prace stale dost levna oproti zbozi. a je lepsi se s nim domluvit treba na tech 25 procentech slevy stejne vetsina mechosu ma 40 procen v AK nebo tak nekde

Guest StibTo

souhlasim ze Te natahne jinde to by me ani neprekvapilo zas na druhou stranu u standartnich veci (rozvody / vymena filtru / vymena oleje apod. - jen namatkou to,co ja budu v dohledne dobe resit) by meli mit prehled jak dlouho ZHRUBA takove prace na aute trvaji a meli by Ti byt schopni sdelit dopredu alespon hodne \"od boku\" cenovy odhad .. Nejhorsi nocni mura je kdyz jedu s necim do servisu jsem objednan (a tedy mam pravo se domnivat ze na me auto maji pripravene okenko v programu) pak odejdu auto tam necham a X hodin se nic nedeje ... Zadna SMS zadny telefonat .. to pak tam jdu se stazenou prdeli jaka to zas bude neuveritelna cifra :grr

Nedostatek práce nemají - objednací termíny min. týden dopředu ( tedy ne pro mě ), hoďku práce si nenapočítají, vědí moc dobře, že by neuspěli. Navíc vědí, že v mém případě jim tam na moje doporučení přistane min 2x měsíčně nějaký nový zákazník tak si toho váží. Ale dohoda na slevě z EU cen je asi ideální cesta pro všechny.

Není to tak dlouho co jsem řešil podobný problém v Pneuservisu. Potřeboval jsem přehodit 2 kola ( z NETu ) za 2 kola si řekli o 500,- ( ani nesundávali z auta, jen je vzali v kufru ) , Pak z něho vylezlo, že na práci má u mnou dovezených nových penu přirážku 50%. Tak jsem se s ním chvíli dohadoval a dokonce se mu snažil rozumně vysvětlit ať aspoň neprezentuje jako přirážku na jinde koupený kola, ale slevu na práci na ty koupený u něj a pod... no nakonec jsem ho poslal do háje a šel jinam. Tam se chovají normálně a tak tam přezouvám auta i motorky už poněkolikáté a posílám tam všechny co by chtěli jet do toho prvního :)

Guest Lubk0
kdo jezdi do autorizaku tak tyhle cenove rozdily zna dobre .... prace 500-600/hod, nahradni dily o 100-300% procent drazsi nez treba to same dejme tomu v AK .. nemuzu zapomenout jak jsem si nechal delat pretesneni vika ventilu a za to tesneni si rekli o 500,- (origo pro Citroen/Peugeot) .. prijdu domu a zjistim ze v AK to same maji cca za 150,- :roll

Ano, s autorizakom mas pravdu. Ale ludia tam chodia aj kvoli pridanej hodnote :)

Ale autorizák ma kopu zase jiných výhod, ktoré sú pridaná hodnota. Tj za niečo lepšie, za vätšinou platí :)