Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Perfektná kuracia zapekačka - velmi jednoduchá

Guest Lubk0

Recommended Posts

Guest Lubk0

Ako tak pozerám na Minimaxu, tak sa mi zbiehajú chute. Nie som ani zdaleka taký kulinár, ale tiež sem tam niečo zbúcham.

Dávam sem recept na uplne perfektnú zapekačku, keď som ju robil, vždy sa vela ludí zhrozilo nad obsahom, a nechcelo, ale ked ochutnali, NESTRETOL som jedného človeka čo by sa nezalizoval.

Príprava je velmi jednoduchá

Potrebujeme

400 - 500 g Kuracích pŕs

1 maslo

1 Cibulu

150 - 200 g oravskej slaniny

cca 250 ml Tatarskej omáčky

Olivy

2 druhy sira cca po 100G (dávam eidam, a ešte nejaký údený)

Do zapekacej nádoby pokrajíme na jemné plátky maslo, a rozložíme po spodku. Na to rozložíme pokrájanou cibuly (nie na kocky, iba na jemno pokrájanú). Kuracie prsia pokrájame na menšie kúsky, ako by sme išli robiť soté, a rozložíme na cibulu s maslom pekne po celej mise. Následne ich prikrijeme slaninou. Ak to takto máme, celé to napatláme tatarskou omáčkou, komplet celú zapekačku, v primeranej vrstve, aby slanina nebola skoro vôbec vidiet. Na tatarku nahádžeme olivy, a celé to zasipeme 2 druhmy strúhaného syra.

Zakrijeme alobalem, a vložíme do trúby rozohriatej na 200 stupnov. Po 20 minutách sundáme alobal, a necháme ješte cca 5 min - 8 min zapiecť vrchnú vrstvu syru.

Najlepšie podávať s ryžou, ale to nechám na Vás.

Je to rýchle, jednoduché, strašne chutné, a naozaj sa to oplatí vyskúšať :)

• 3 months later...