Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Spojka - spojový pedál


zdenale

Recommended Posts

Ahoj příznivci Peugeotů, setkali jste se někdo u P308 SW 1,6HDi, 6.st manuální převodovka, najeto cca 25.000km s efektem, kdy v okamžiku sešlapování spojkového pedálu u přeřazování RS dochází k lehkému přenosu vibrací na pedál. Při sešlapování spojkového pedálu naprázdno, při rozjíždění a při přeřazování v okamžiku, kdy už motor netáhne se tyto vibrace neprojevují. Jinými slovy řečeno pedál vibruje jen v okamžiku, kdy je zařazený RS, motor je v tahu a vy lehce šlápnete na pedál spojky a ten začne vibrovat. Jakmile spojku došlápnete nebo pustíte je vše OK. Ještě doplím, že se jadná pouze o vibrace bez zvukového doprovodu. Umím si představit různé teorií, ale zajímá mě jestli se někdo s něčím podobným nesetkal? Dík za názory.

Link to comment
Share on other sites

Zdar.

Včera jsem to zkusil - jel jsem a sešlápnul lehonce spojku jenom do té míry, co šla absolutně lehce (ještě než začala vůbec zabírat) a přesně na té hraně zabírání se do pedálu přenáší takové lehké brnění. Jakmile povolím nebo sešlápnu více je to pryč.

Mám stejný auto, najeto cca 2tis km a kdybych se na to speciálně nezaměřil, rozhodně bych si toho nevšimnul. Podle mě je to normální vlastnost.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...