Jump to content
  • Aktuální cíle darů

3,0 v6 pri podradeni a zosliapnuti plynu vynechava

jozefsv

Recommended Posts

minule som spozoroval pri podradeni a silnom zosliapnuti plynu ze vynechava a dnes dokonca pri viacnasobnom opakovanom pokuse zhasol motor bez akejkolvek kontrolky.chvilu to nechcelo naskocit vobec ako keby netlacilo benzin.vybral som kluc,pockal 10 sekund,natocil a islo to normalne.v com moze byt problem.vstrek,cievka,cerpadlo....?

Guest Lubk0

Tak chyby si si sam vymenoval :)

Myslim, že sám vieš, že chyba je buď v palivovej sústave, alebo elektrickej..

Takže buď cievka, sviečkový kábel, sviečka (nepravdepodobné) alebo Čerpadlo, zasrana potrubie, palivový filter ? Vstrek myslím že nie ...

Viem, že som čítal niekde na autobazareu problém u nejakého iného auta, a bolo to ako popisuješ, teda bez zdochnutia. Chalan sa dostal k palivovému čerpadlu, a mal zasrané nejaké sítko, komplet od bordelu ... Tak ho vyčistil, a hneď vymenil aj palivový filter, po tom problémy ustali.

Ako to ale je u Coupe s 3.0 V6 netuším, len viem, že som podobný problém čítal ... Viem že som moc nepomohol, no ale musí ti sem niekto napísať :D

Y2K, určite nemáš filter? Na všetkých 406 coupé 3,0 som ho našiel pri nádrži a pravom podbehu.

407 coupé 3,0 môže mať vonkajší filter na potrubí alebo vnútorný pri palivovom čerpadle v nádrži.

jozefsv, na tvojom mieste by som pozrel sítko na čerpadle a ten filter. To čo popisuješ mi pripadá ako zhoršený prietok paliva alebo problém s nejakým podtlakovým čidlom.

mne sa zda ze filter mam vedla nadrze smerom k podbehu, ak si dobre pamatam.musim ho kupit a dat vymenit.

kable problem nebudu tam to je rovno z cievky.

podtlakove cidlo neviem ani kde sa nachadza.

y2k - mozno ti ho len niekto vyhodil prec.

pastorek - k cerpadlu sa dostanem ked odhodim zadne sedacky zhora?na 605 to tak bolo.ale sitko som na 605 nemal.

inac v minulosti som si vsimol ze mi to vynechalo len pri vysokych otackach ked som napr obiehal,nebolo to vsak casto takze som tomu az taku pozornost nevenoval a zacukalo to len trochu.teraz je to uz take ze pri ca 4000 mozno viac ot po prudkom zosliapnuti vynecha okamzite ako keby si vypol motor a trhne to s nim parkrat az som ho dotlacil k tomu ze zdochol.inac auto taha normalne pri nizkych otackach aj vyssich pokial mu poriadne nevytnem.

zaujimave je ze nevyhodilo ziadnu kontrolku a o to je to horsie

tak drzim palce nech sa to rychlo vyriesi a nech to nic nestoji ;)

PS: Keby daco, este stale mam doma cely motor, z ktoreho pouzijem zrejme iba zdvihatka a rozvody ;)

Keby bolo treba vstreky alebo co :P

[upravil dne 27.4.2011 14:52 Y2K]

y2k jasne nato som uz myslel ze na nejaky pripadny test by to slo pozicat snad,ak nepomoze vymena filtra,co si myslim ze naozaj moze byt jedna z pricin.

cerpadlo skusim ako dalsiu variantu.len k cerpadlu,ak ho vyberiem tak neviem na akom principe funguje ukazovatel stavu paliva.na 605 bol plavak ale aj par kablov ked si pamatam.nenarusim tym nic ked ho vyberiem?

takze aktualne.cesta 430km.prve zhasnutie motora po ca 150km pri zaradenej 4 asi 60km/hod z nicoho nic zdochol.po par prestartovaniach znova chytil a tahal uplne normalne.dalsie zhasnutie uz po ca 60km.pri jemnom pridani plynu.znova par prestartovani a motor chytil a bezal uplne normalne.s ubiehajucimi km sa tento interval zhasnutia motora blizil k 15km.divne je ze to zhaslo dokonca na volnobeh.ked to zhasne tak to nikdy nechyti ani na treti,stvrty krat za sebou,tesne po zhasnuti.ked som ho nechal postat urcitu chvilu tak chytil skor ako bezprostredne po zhasnuti.ihned po zhasnuti len melie na prazdno ako keby mu dosiel benzin.par krat ma snahu chytit ale nechyti.potom chyti normalne ako keby nic.cerpadlo benzin tlaci to pocut.

takze nejake rady?palivovy filter som kupil a bude sa menit v pondelok.horsie je ze to nedokazem otestovat v meste kde jazdim kratke trasy.tu sa mi to za 2 dni nestalo ani raz.

dnes vymeneny filter.teda stary ked mechanik prerezal tak tam bola ina mazlavina.previezli sme sa do kopca.na plno, s podradovanim a na moje pocudovanie nezacukal ani raz.nedavam tomu vela nadeje,skor som tipoval cerpadlo ale snad to bolo ono.