Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Rozvodová kladka automat???1,1i 206

bibikuba

Recommended Posts

Zdravím všechny a prosím o radu..Dal jsem se přítelkyni do rozvodů na 206 1,1i a docela to zvládám:super...Mám jen dotaz na odborníky tady na foru-je tam už jestli tomu dobře rozumím automat.napínací kladka,ta s tou ručičkou-jestli se tomu tak říká:roll,koupím novou ale zajímá mě jak na montáž..Nevím jestli se má nějak nastavovat nebo se to udělá samo:mad:Někde jsem četl že ta ručička má po namontování směřovat do toho zoubku co je v plechovém držáku kladky..K nové kladce prodávají jakejsi trn a nějak si s tou montáží nejsem jistej-že já do toho hrabal:grr:grrdokáže někdo prosím poradit...:myslim:myslim:myslim

[upravil dne 25/4/11 18:27 bibikuba]

[upravil dne 25/4/11 19:04 bibikuba]

post-35916-14109616891931_thumb.jpg

1 Excentr napínací kladky 2 Ukazovatel

3 Pozice 1 Pozice 2

Nastavit excentr napínací kladky imbusem proti směru hodinových ručiček na pozici 2. (1) (4)

Zašroubovat pevně matici(e) napínací kladky.

Otočit motor o deset otáček ve směru otáčení motoru.

Nastavit motor do pozice pro nastavení.

Nasadit blokovací nástroj na setrvačník. (1)

(viz obrázek 1)

Otáčení motoru zpět pro nasazení blokovacího nástroje pro klikový hřídel není povolené.

Nasadit blokovací kolík(y) vačkového hřídele. (2)

Odstranit blokovací kolík(y) vačkového hřídele. (2)

Povolit matici(e) napínací kladky. (1)

Upozornění :

Držet napínací kladku v pozici.

(viz obrázek 2)

Nastavit excentr napínací kladky imbusem proti směru hodinových ručiček na pozici 3. (1) (3)

(viz obrázek 3)

post-9613-14109616910739_thumb.jpg

nooo,tak to jsem myslel že to je jednoduší:( děkuju teda moc za radu ale nejsem si moc jistej jestli to podle toho návodu zmáknu...Je to docela zapeklitý:o neexistuje nějakej o něco jednoduší návod třeba i víc obrázků by bodlo abych se víc zorientoval??Příště se do toho už hrabat asi nebudu:nevim:nevim

nědělal to někdo???Nějak si nejsem jistej,návod už sice mám ale když koukám na tu starou kladku tak jsem z toho paf-střed se točí dokola a ta střelka je přes péro:(Jestli to dobře chápu tak ta střelka bude v konečné fázi směřovat na drážku v plechu aby se řemen přes péro dopínal-tomu rozumím ale nějak mi uniká význam toho excentr.středu s dírou na imbus...Dokáže to někdo malinko osvětlit???Nerad bych něco pooo...až to namontuju..