Jump to content
  • Aktuální cíle darů

trojblik

llug

Recommended Posts

POZOR...u aut s hlídáním prasklých žárovek to jen tak nepůjde.......

za 1: při každém bliknutí z trojbliku...chyba žárovky blikače

za 2: musely by se natáhnout ke všem blinkrům nové kabely

při hlídání žárovek je zvlášt přední a zadní okruh....tudíž nestačí jen k jednomu blinkru připojit vývod z trojbliku

• 2 weeks later...
  • 1 year later...

Ja mám rok výroby 2012 a rovnako bez trojbliku - dosť mi to chýba bol som na to zvyknutý :( a nemyslím si že je to pre výrobcu problém to tam dorobiť hlavne keď je to ovládané dátovo...predsa by to mohlo fungovať tak, že ak sa nakrátko zopne spínač smeroviek (také ťuknutie) tak BSI pustí blikanie na čas potrebný pre 3 bliky nie ? Ale možno je v tom iný problém o ktorom možno ani netuším :myslim

Hm tak neviem kde jazdite ale mne trojblik na firemnom aute vadi. Ked jazdim cez velke mesta v hustej premavke (Berlin, Rim...) a chcem len nieco obist tak uz sa mi par krat stalo, ze ten za mnou si myslel ze menim jazdny pruh alebo odbocujem a skoro sme sa nadrbali. Ale uznavam, ze pri jazde po Slovensku to nevadi. Takze aspon mohli dat moznost aktivovat si to.

To je vec pohľadu, ale trojblik bol vymyslený ako bezpečnostná funkcia a podľa toho by mal byť bezpečnejší:myslim. Ide o to, že keď smerovka iba raz blikne napr. pri prdbiehaní nemusí si to niektorý účastník premávky všimnúť, napr. keď sleduje niečo iné (späťák, rádio, deti...), preto niekto usúdil, že sú potrebné aspoň 3 bliknutia. Ostatní vodiči musia predsa umožniť vodičovi, ktorý ide pred nimi a dá znamenie na predbiehanie alebo zmenu smeru to, aby tento manéver spravil bezpečne, teda dodržiavať bezpečnú vzdialenosť a počkať kým sa tento manéver dokončí - ale vieme že to tak v praxi nefunguje a v hustej premávke už vôbec a nemusíme chodiť ani mimo SK.:roker