Jump to content
Sign in to follow this  
Shibby480

jak vam to jezdi bez váhy vzduchu ?

Recommended Posts

zdravim, vzhledem k tomu, že řeším sníženej výkon motoru , tak sem zkoušel vymontovat váhu vzduchu .... a auto jelo v pohodě dál ... i se stejným výkonem... je tohle normální ?

kolega má tento problém, ale na 407 2,0HDi 100kw. So zapojenou váhou vzduchu je auto do slova a do písmena ako hluché, má veľmi slabý výkon, ale ako náhle odpojí váhu tak auto má citeľne väčší výkon. Samozrejme, že mu svieti dia pri odpojenej váhe. Už vymenil aj váhu za inú a bez zmeny, tak isto ani dia nič neodhalila. Káble na váhu má premerané a vyzerá byť všetko OK.

kolega má tento problém, ale na 407 2,0HDi 100kw. So zapojenou váhou vzduchu je auto do slova a do písmena ako hluché, má veľmi slabý výkon, ale ako náhle odpojí váhu tak auto má citeľne väčší výkon. Samozrejme, že mu svieti dia pri odpojenej váhe. Už vymenil aj váhu za inú a bez zmeny, tak isto ani dia nič neodhalila. Káble na váhu má premerané a vyzerá byť všetko OK.

mě pri odpojené váze auto nic nesignalizuje... :(

zajdi si na dia, tam ti poví víc.Váhu si zkus od někoho pujčit a uvidíš.

no dia stoji 1500,- a nejdriv za 14 dní tady v Praze... a za 2200,- mám novou váhu :D .. musím to probrat se znamýma servisákama, zítra tam jedu

[Edited on 28/4/11 09:06 Shibby480]

1500,- za diagnostiku? to bych v zivote nedal...

dia stoji okolo par stovek (na jedne ruce to spocitas...) tu v Praze a domluvit se da skoro na kdykoliv...

Doporucuju cloveka s nickem HonzaZ - ten ti urcite s diagnostikou pomuze...

[upravil dne 28/4/11 15:21 h4wk3y]

Je zajímavý s jakou pravidelností se tady tohle téma opakuje. Já si vůbec myslím, že je v autě spousta zbytečností, který by se daly odpojit nebo odmontovat.

Některé závěry mi příjdou trošku jako údiv mého kolegy, který po 14 dnech a najetých 1200 km zjistil, že má 607 v nouzáku. Kontrolka neví k čemu je, takže to zjistil až náhodou na dálnici kde se rozhodnul předjíždět a vono to \"nešlo\". Pravda je, že otáčky nepotřebuje, protože od 50 km/hod. už má dávno 6 a drobné cukáníčko dorovnává přes spojku :D