Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mam problem so spojkou a jej zaberom az hore


Tomas1280

Recommended Posts

caute

Mam problem so spojkou a jej zaberom az hore.

Celu spojkovu sadu mam menenu ani nie rok spat ale aj napriek tomu zabera hore..

Nastavit ju nejde a este mi aj kvapka prevodovka...

Netusite co je tam zle kedze nejde nastavit.?.?.?.

Změna nadpisu. K

[upravil dne 24.4.2011 08:51 Kurt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este by som mal napísať , že spojka inac zaberá sice hore ale jazdim ; akurat raz som prešiel 400km uplne v pohode na šup ,ale ked som chcel ist trochu popretáčať koníkov po letisku hned po zahrievacej jazde mi začala dosť prešmykovať .!.

Nedávno som menil brzdový posilovač za GTI a lanko nebolo vôbec poškodené. Samostav.?.?.?. ja mam na lanku matku na nastavovanie.

Mám Peugeot 205 1124ccm

1993 40kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som mal na mysli ,ze na nastavovanie matkou na spojkovom lanku nejde upravit polohu zaberu spojkoveho pedalu.

A to je cely moj problem.

BRIAN

skus pozriet z kadial ti ide lanko ked stlacis pedal spojky a na konci bude pravdepodobne matica..

[upravil dne 24/4/11 14:14 Tomas1280]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas1280

povol matku na konci lanka cca o tři závity a pedál musí zabírat níž

Brian

když není na konci lanka na převodovce matice, je to lanko se samostavem...,a ten se časem vymačká a spojka blbne, dej VIN toho auta a zjistíme číslo lanka, které možná potřebuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je na tom to cudne , ze s matkou som skusal aj dotahovanie aj povolovanie ale stale je na tom istom 8-(

Netusim co to moze byt.

podla mna to mozu byt 2 veci a to :

Bud prevodovka KO

Alebo spojkova sada nebola presne na tento motor aj ked to potom netusim jak vybrat tu spravnu...

Jak tak citam mi asi ani tu neporadi nikto komu sa nieco podobne stalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když matku dotahuješ,pedál se zvedá, když povoluješ, pedál musí klesat--tím se seřizuje chod pedálu spojky..., samotná spojka se seřizovat nedá, má v přítlačáku talířovou pružinu a tu seřizovat nejde

převodovka s chodem spojky nemá nic společného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze prevodovka bude dobrá to si ma potesil , ale co to potom bude ked ja dotahujem a povolujem lanko spojky a aj napriek tomu mam zaber pedalu +- bud uplne hore alebo velmi malo pod vrcholom .?.?. neni tam nejaka ina (tensia) lamela jak by mala byt .?. tuto sadu som kupoval original z PEUGEOTU na moj motor.

Mam aj pôvodnu spojku co tam bola (SACHS) a na nej neni vidiet ziadne nadmerne opotrebovanie /a s nou to bolo este horsie jak s touto. ;-(

Proste nenastavim zaber pedalu v strede ani keby som čo robil.

D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam nie je žiadna vec, na čo by si si mal dávať pozor.

Ako bolo písane, prevodovka s tým nemá nič. A na spojke, sa nastaviť nič nedá, a ani tenšiu lamelu ti tam nemohol nikto dať.

Avšak z vlastnej skúsenosti. Známy mal na inej značke auta samoštel lanko, ktoré mu prasklo. Vymenil ho za nastavovacie, z matiacami na konci. Spojku si nasteloval, aby mu zaberala trocha nizsie. Po case mu odisla spojka, vymenil spojku, a uz to stelovacie lanko nemohol nastavit tak, aby mu zaberalo od spodu. Mal ho uplne povolene, a zaberala aj tak narchu. Chcel to odspodu, tak si kupil samostel lanko, dal ho vymenit, a spojka zabera, skoro od spodu :)

U mna totozny priebeh, az na to, ze ja to lanko nastavovacie menit nebudem, a nevidim problem v tom, ze mi spojka zabera az navrchu ... Ked si raz zvyknes, tak o tom snad ani kurna nevies ci hej ?

Naskytuje sa este otazka, kto ti menil spojku. Stretol som sa s pripadmi, ze clovek si zaplatil celu spojkovu sadu v servise, plus pracu, servis dal dole prevodovku, a zistil ze je zly iba jeden diel, tak ten vymenil, a vyuctoval si ako za celu sadu. Ale to je len hypoteza.

Na tvojom mieste by som sa na to z vysoka v*s*al a jazdil by som.

+ po zahriati auta ty nema co spojka presmykovat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...