Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

406 coupe porucha motoru


Michaela1

Recommended Posts

Ahoj všichni,

potřebovala bych malinko poradit. Mám problém s motorem, který nepřetržitě nahlašuje chybu antipolution fault. Snažili se ho 3 servisy dát dohromady, ale zatím se jim to nepovedlo a nechala jsem tam nemalou částku. Nevíte o nějakém servisu, který by opravdu nedokázal zázraky? Zatím mi přišlo, že každý jen povyměňoval co se dalo podle toho co hlásí Pc v autě, ale po 2 - 3 dnech se kontrolka rozsvítí znovu. Mám 3l 24 V. Motor běží jak má a žádné zvuky nebo něco tak podobného nevydává. Vše se naopak zdá být v naprostém pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najcastejsia pricina tejto hlasky (ak mas 152 kW) byva:

1. Nedobre hodnoty ukazujuca lambda sonda, ci uz poruchou jej samotnej alebo niecim, co na nej vyvolava hodnoty mimo toleranciu (bod 2.)

2. Vadne alebo nedobre pracujuce zapalovacie cievky (asi moj pripad), pripadne nieco (sviecky, bohata zmes, vstreky,...) co sposobuje ze nedokonale hori palivo a dohorieva v predkatalyzatoroch

3. Uz nedostatocne fungujuce predkatalyzatory, co ale je mala pravdepodobnost, skor prve 2 pripady

Inak tato hlaska, a tieto chyby vacsinou nemaju za nasledok nejaky iny, pripadne slabsi chod motora, je to iba o emisiach ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok výroby je 2001 (155KW) a měněno bylo všechny svíčky, všechny cívky, lamdasonda a diagnostika hlásí vynechání spalování ve válci 1-3-2. Lamda měněna na předním aktivačním katalyzátoru - důvod výstupní signál sondy není charakterizován. Jako další přechodná závada bylo autoadaptační multiplikativní regulace složení směsi (řazeno od předních válců) - horní mez překročena. Cca 3 měsíce se nic nedělo, bylo mi doporučeno používat kvalitnější palivo aby vyčistilo sání a celkově spalovací prostor nic méně najezdila jsem na něm cca 3000 km a závada trvá stále.

Pro zasmání - bylo mi doporučeno jezdit dálkové tratě protože tento motor prý není určen do města.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na tom az tak nic smiesne neni, pravda to je ;)

A tych kW je len 152 ;)

Tak potom uz asi iba tie katy.

Chce to vidiet presne co hlasi diag ;)

PS: Dost aj zalezi ake sviecky a ake cievky, aj ked nove, tam sli :P

[upravil dne 24.4.2011 13:40 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to 152kw,155 do coupe nedavali.zaujimave je ze to vykazuje chybu spalovania na jednej hlave.ked sa vymenili cievky tak tato chybova hlaska pretrvava?

mam pocit ze tomuto motoru 98 oktan a viac neprospieva,takze kvalitu benzinu vynechaj.to posledne je naozaj na zasmiatie.autorizak ti v tomto asi nikdy nepomoze,zvacsa su vsade neschopaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

novy soft? :)

to neznie zle

Mne hadze len jeden kat, ale mam v plane vymenit zapalovacie cievky a potom sa uvidi :P

Respektive este sa na inych forach pise, nejak nastavit vystupnu hodnotu lambdy na pozadovanu hodnotu a malo by byt po probleme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...