Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Ochranný nátěr a poškozený lak?

Charlie 1

Recommended Posts

Tak dnes při mytí auta jsem opět nasranej,zjistil jsem ,že se mi odlupuje ten gumový ochraný nátěr na místech co se zvedá auto?tak se ptám s čím máte nejlepší zkušemnosti a co nejlíp drží,abych to nemusel dělat za rok znova? a pak mám na jednom místě ještě odlouplý lak na zadním lemu a začíná se to odchlípávat víc a víc,koupit v peugeotu tu barvičku a přetřít to

tím?:myslim:myslimdíky

post-26804-14109616875852_thumb.jpg

Měl jsem to hodně podobný, takže spodek mechanicky očistit ( špachtle, ocelový kartáč, smirek ... ), Pokud je někde výraznější rez tak samozřejmě očistit na čistý plech a následně odrezovač. Po zaschnutí nastříkat třeba tímto: http://www.olejshop.cz/antikorozni-ochrana-automobilu/p/body-950-sprej-cerny-400ml-ac-h066/ stačí max. 2 spreje. Pokud si zamaskuješ hranu prahu tak nebude ani vidět, že spodek je černý... Vnitřní hrany mám tím samým, není to vidět. Přelakovat se to dá, ale u mě ( tmavě modrá ) to nemá smysl. Nakonec doporučuju vystříkat dutiny.

• 2 weeks later...

S natíráním podvozku zkušenosti nemám, ale myslím že v každým Hornbachu mají nějakej gumoasfalt.

Jinak na tu hranu: Normálně to obrousit 100, překitovat, obrousit, plnič, obrousit 1000 pod vodou a potom metla a lak.

To jsem o víkendu dělal u své 406. Obrousit ocelovým kartáčem a natřít odrezovačem. Pak nastřít základovkou a po zaschnutí nanést ochraní nátěr. Použil jsem Body 950 . Mám pistol, takže jsem si stříkl celý spodek. Po nastříkání jsem měl ve spreji namíchanou barvu vozidla a tou jsem přestříkl Body 950, které je vidět z venku. Po zaschnutí jsem dal tři vrstvy bezbarvého laku ve spreji. A není nic poznat!;):super

Rychlé šípy, vemte mně do klubuuu :P

Přesně takhle se mi to po zimě oloupalo a navíc se objevily začínající džuzny a bubliny v obou prazích nad těmahle místama.

Dovnitř jsem zatím nešťoural, takže jak je na tom výztuha nevím.

Lakýra mi řekl, když jsem navrhnul rovnou výměnu prahů, že tím to bych jen dorazil, že to pak uhnije do dvou let kompletně,

abych to jen vystříkal rezistinem a že mi ty džuzny opraví a přelakuje a vydrží to stejně jako nový prahy z druhošky.

S plechařinou navíc na pozinkovým autě nemám žádný zkušenosti. Na embéčku to po takový výměně drželo dalších deset let.

Poraďte vy zkušenější: jaká je úspěšnost po podobný místní opravě práhu ? Mám je vyměnit rovnou celý ?

Nejde mi o peníze, ale o to, abych odsekáním a navařením ještě neurychlil smrt toho zbytku spodku.

po zimě jsem vlezl pod auto a paní doktorová co to měla předemnou tak někde najela na obrubník a na pravý straně mi pod ochraným lakem pěkně rezne práh :/ mám ještě 405 a zdá se mi že ta byla daleko lépe povrchově chráněna než 406 ....

No to je to proč jsem se ptal - lakýrník vyhrožuje že práh z druhošky nevydrží ani dva roky a vnitřek se ještě dodělá svářením. Proto váhám jestli opravit nebo rovnou vyměnit.

Určitě nechci miláška dávat za rok pryč, tak hledám trvalejší řešení. A hlavně si tím diskutováním jaxi dodávám odvahu :bojim

No jak jsem už psal máme doma ještě 406 Break Lucifer táta na ní má naježděno 316 000 km ale je v super stavu ale přesně vím co mě kdy čeká :D a je zajímavý že práh měnil taky levej a taky na stejným místě mu to začalo reznout... nakonec dával nový origo zkoušeli jsme to zavařovat a zpravovat ale nebylo to ono a vypadalo to divně .....