Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Bouchaní ze zadni napravy...

Balci

Recommended Posts

Dobry den. Mam dotaz ohledne bouchani ze zadni napravy. Tezko popsat ten zvuk ( duty, tlumeny ) ale mozna mi nekdo pomuze. Je to samozrejme jen slyset pri prejeti nerovnosti. Auto ma najeto cca 70000km. Test tlumicu OK a ulozeni tlumicu meneno pred 3 mesicema. Je tam jeste neco co by to mohlo zpusobovat. Predem diky za rady...

Dôležité je ten zvuk lokalizovať odkiaľ to vzchádza, naposledy keď som mal pocit že mi niečo klepe vzadu tak som sa dopátral až ku stabilizačnej tyčke vpredu...:D

Okrem uloženia zadného tlmiča zvyčajne dokážu narobiť veľa hluku aj kryty tlmičov, ktoré sa radi uvolnia z horného uloženia ale kľudne to môže byť aj nejaká banalita ako vôľa v zámkoch zadných operadiel alebo nejaký voľný predmet v kufri, napr. kľúč na kolesá...

Diky chlapy za rady. Rezervu jsem zkousel vytahnout i s veskerym prislusenstvim v kufru. Zvuk poskozenych stabilizacnich tyci poznam. Menim je pomalu co rok. Vule v zamkach zadnich sedadel me taky napadla nicmene kdyz s nema lomcuji tak nevydaji ani hlasku. Je to urcite z venku nekde od kol. Zvuk je jasne slyset kdyz vystrcim hlavu z okna. Menil jsem kvuli tomu i to ulozeni tlumicu a byl na testu samotnych tlumicu. Tak snad jedine ta krytka. Ta je urcite uvolnena. Nekdy je na hore a nekdy je spadla. Ale moc se mi nechce verit ze by to delalo az takovej hluk. Kazdopadne zkusim ji pripevnit. A ted se zaptam jako laik: Je tam jeste nejaka soucastka co by to mohla zpusobovat? Diky...

buchaju ti prachovky na zadnych tlmicoch ktore nesedia v ulozeni ale volne sa tam pohybuju...mne robilo to iste...upevnil som to v hornom ulozeni poriadne a buchot prestal...neveril som tomu ze tato hmotnostne lahka umelohmotna suciastka moze sposobovat tento zvuk ale je to tak...u mna to tak bolo...skus pozriet tie umelohmotne kryty na zadnych tlmicoch

Tak krytky tlumicu prilepeny na tvrdo a kufr kompletne vyhozeny ( rezerva, naradi, bocni prihradky, platicko atd. ) a je to slyset porad. Tak me bracha vozil po nerovnostech v kufru abych podrzel 5. dvere (kdyby to delali ony ) a je to slyset v miste kde je leve kolo. Vypada to na podbeh. Nebo mozna je za nim neco uvolnene. Pokud tam neco je. Nevim. Kazdopadne zitra ho zkusim zhodit a udelam test. Oproti pravemu podbehu je celkem volny tak to muze byt tim.

[upravil dne 22.4.2011 14:59 Balci]

• 7 months later...

Mám úplně stejný problém, 307 sw, 1,6 B, vyndal jsem zadní sedačky, rezervu a pořád to bouchá, tak jsem nechal udělat zadní tlumiče včetně uložení a pořád nic, když vezmu nerovnost ozývá se pořád ten kovově dutý zvuk. Přes některou nerovnost to udělá málo, někdy zase více.

Už nevím co s tím a v servisu jsou taky bezradní....

Díky za každou radu