Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Reklamace videokamery?


Charlie 1

Recommended Posts

do Opavy jsem to dával ,protože je to na záruční opravy jediný autorizovyný servis Panasonic v ČR na kamery a fotáky,podle § nevím jakého je ze zákona -dodám později záruka na opravu zboží 3 měsíce,tak by to uznat měly,dnes jsem jim to poslal tak uvidíme příští týden....V HK jsem to dával do servisu Panasonic,ale ten to posílá do Opavy ,kde se na to specializují....

[upravil dne 21/4/11 16:14 Charlie 1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safra chlape jak ti to napsat. Tak ještě jednou ANO záruka na opravu věci ( u staveb je to jinak ) je institut, který samozřejmě platí. Když například vezmeš svého Pažouta do opravy, za tu opravu zaplatíš tak máš nárok na reklamaci v zákonné lhůtě, délka není úplně jednoduchá tak jí nezmiňuju ( pro zjednodušení na práci samotnou minimálně 3 měsíce ) - konkrétně viz §652 a následující.

Toto se však NETÝKÁ tvého případu. Zde se jedná o reklamaci, nikoliv o provedení pozáruční opravy.

[upravil dne 21/4/11 18:50 koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele nechci se hádat!reklamace to není,protože kamera není už v záruce!opravou něco evidentně zkurvili,tak zaruka na opravený zboží je 3 měsíce,a musí odstranit co zkurvili,nemám to ze svý hlavy,tenhle paragraf mi řekl jeden JuDR.který se v tom vyzná!:D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvláštní ustanovení o smlouvě o opravě a úpravě věci:

(1) Záruční doba je tři měsíce, není-li sjednána nebo zvláštními předpisy stanovena jinak; u stavebních prací je záruční doba nejméně osmnáct měsíců.

(2) Jestliže účelem opravy nebo úpravy je, aby věc mohla být i nadále po delší dobu užívána, stanoví zvláštní předpisy pro opravu nebo úpravu věci

záruční dobu delší než tři měsíce, nebylo-li sjednáno jinak. Záruční doba přesahující tři měsíce se může týkat i jen některé součástky. Zhotovitel je povinen vydat objednavateli záruční list s vyznačením záruční doby.

(3) Prohlášením v záručním listě vydaném objednateli může zhotovitel poskytnout záruku přesahující rozsah záruky stanovené v tomto zákoně. V

záručním listě určí zhotovitel podmínky a rozsah této záruky.

takže dělaly záruční opravu ,po tý kamera nejde,tak je záruční doba 3 měsíce.Jinak ten známej dělal práva v Brně,a je mu kolem 35 a myslím,že tomu rozumí:aut,nevím co máš ty za vzdělání,že to zpochybňuješ-jedině že by jsi měl taky práva,to by byla jiná!!co by jsi navrhoval,kdyby neuznaly chybu,a nechtěly ji opravit?ono je to podle mě logický,dám spravit věc,dojde do servisu tam za opravu zaplatím nebo ne když je záruční ,a servis by se na věc ani nepodíval a neopraveno věc poslal zpátky a já bych němel mít nějakou záruku???

[upravil dne 23/4/11 16:31 Charlie 1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

§627/2 Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na kterou byla poskytnuta záruka.-takže i na ten kloubek co vyměnili běží nová záruka 24měsícu,ale hnát to přes reklamaci přes tento kloubek,je problém ,protože servis neuzná,že to bylo tímhle kloubkem a řekne že to bylo jiným dílem....to by jsem si musel nechat udělat znalecký posudek a dát je k soudu....uvidíme kamera je v opravě tak v úterý budu vědět jak se zachovají,možná to bude bez problémů,ale moc tomu nevěřím....:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš jak jsi to napsal přesně. Je to tak, na vyměněné zařízení, nebo jeho část běží nová záruka... důkazní břemeno je však opravdu na tobě, takže znalecký posudek musíš zaplatit a následně uplatňovat nárok v klasickém soudním sporu. Uvidíš jak se zachovají a případně kolik bude stát oprava v případě, že by dělali problémy. Nevím co to bylo zač, ale při dnešních cenám bude možná znalecký posudek dražší než kamera a protože to není úplně jednoznačný může se ti stát, že na konci ti sice přisoudí náhradu škody, ale soudní výlohy nechají na jednotlivých stranách... jinými slovy bude tě to stát víc než vysoudíš. řešením dost často bývá i koupě poškozené věci třeba na aukru a použití ND z ní.

Mimochodem možná to bude banální oprava typu \"vyskočený\" konektor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky si myslím že to bude nějaká hovadina napájení nebo tak...to máš pravdu,by to stálo hodně...právě,že je to 3 čipovka a ten obraz oproti 1čipu je dost znát dával jsem za ní 10tis a jsem s ní spokojenej...,no kdyžtak budu natáčet při nejhorším přes hledáček,ale z toho bolí oko....:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na to Aukro ( případně Ebay ), ať byl mobil, hodinky, LCD Notebooku, Dig. foťák ... vždycky jsem sehnal kus na ND. Ano někdy to trvalo třeba rok průběžného sledování, ale sehnalo se a za zlomek ceny. Pravda je, že jsem si dělal opravy sám, tkaže v tom je to jednodušší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...