Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

td nebo hdi?


milda67

Recommended Posts

No ve Švýcaru těch naftáků,ale moc není,tam jsou spíš velkoobjemové benzíňáky..a rozhodne 2,1HDi není.

Jinak jak psal Osvi 3litr a LPG a myslím si že budeš hooodně vysmátej,ceny super,opravy no možná horší ceny než u 2,2...

Věř,že u ojetiny a to u nafty téhle třídy budeš hoodně platit za opravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam za 65 000CZK HDi a jsem nad miru spokojenej... je teda pravda, ze neco do toho clovek musi nasypat, ale ja si nestezuju.... Presne jsem vedel co kupuju a co bude potreba...

Je to supr auto... 2litr, HDi, 80kW rok vyroby 2000 - novy model... jezdim jednou za 14 dni Praha-Pardubice a opacne, taky dalnici, coz skoro odpovida tvemu najezdu...

Na dalnici supr, s tempomatem naprosto dokonaly...

Pri 130kmh prumerna spotreba cca neco malo pod 6litru/100km, pri 160 jde na 7litru. Kdyz setrim a jedu 100kmh tak se da jet i okolo 5L/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dostal nabídku na slušnou 306 kombi 2,0hdi, tak o tom přemýšlím jestli místo mé vysněné 406 nevzít tuto 306, je sice menší,ale to by mi ani tak moc nevadilo. Nevíte tady někdo jestli je mezi těmito modely nějaký zásadní rozdíl krom velikosti? jsou nějaké pro a proti krom velikosti proč raději brát 406?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Džůny

BV406 má pravdu, 406 dává úplně jiný pocit člověku uvnitř. Ale 306 je zase taková veselá, živá,... i když \"papírová\" v porovnání s 406. Když už kupovat starší auto, tak bych já osobně byl pro vyšší třídu, cenově se to prakticky neliší a u vyšší třídy je logicky větší předpoklad, že bude kvalitněji poskládaná a že něco vydrží. Měl jsem 306, teď jezdím půl roku se 406 a už bych neměnil, i když to mrňavé auto mám pořád moc rád, bylo moje první.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové já osobně bych se naklonil k td, ze zkušeností jsem dospěl k závěru že čím míň elektriky kolem motoru tím líp... :D měl jsem 405 1,9TD auto absolutně bez problému za rok jsem najel 80t km na trafo olej naftu to za celou dobu nevidělo a absolutně bez problému jen jsem měnil častějc palivové filtry a auto na to jezdilo lépe než na naftu, pak jsem koupil 406 2,1td najel jsem s tim 5tisíc km a auto se vysypalo a nevyřešitelnej problém.. :D a před tím jsem měl xantii 2,1TD najelo se s ní 120t km taky na trafo olej a do motoru se taky nedala ani koruna jen filtry je to o motoru jak se k němu kdo chová na jakej narazíš kus... Jo a 405 měla najeto 380t km, xantie 280t km, a 406 má 240t km je to jen o motoru a chování k němu já osobně bych do HDi nešel... klidně bych se vrátil k 1,9TD a nebo 2,1TD s čerpadlem BOSH... toť můj názor na věc tak to nemějte za zlé nic proti HDI ale odrazuje mě elektrika... :D asi si koupim parní stroj a bude to bez problému... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to rozhodování už je stejně skoro mimo mísu, protože sehnat starou 406 s TD v solidním stavu už prakticky nejde, téměř všechno jsou to orvané vraky s minimální údržbou a potenciální pasti, a HDIčka už mají taky leccos za sebou, takže na tom v řadě případů nejsou o moc lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě na těch motorech taky štve elektrika (a nejen na motorech), ale co naděláš...,prý je to vývoj:roll, osobně bych si teď nejraděj koupil novou 205 nebo 306 s 1.9 diesel a nemusel mít obavu co s tím dělat, když to zdechne, což s mým HDi bohužel mám:(

naštěstí jsem s tím neměl zatím žádný elektronický problém, ale nenastartovat mi to někde v HR kvůli imobilizéru či co, tak to v amoku rozbiju krumpáčem :roker

[upravil dne 28/4/11 13:57 ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja práve riešim tento problém.Robím vo Švajci a chodím na SK raz za mesiac a mám 406 TD 66kw. Na jazdenie do práce to stačí ale chcem dačo na cesty mám to 1000km.Pozerám tiež po 406 ale s 2,2hdi motorom.Tých 130 koní je už na dialnicu dost.Sú tie motory spolahlivé?Tiež sa bojím tej elektroniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak môj skromný názor je: že záleží či chceš niečo novšie alebo staršie. a potom záleží od toho ako sa predchádzajúci majiteľ staral o auto. a podľa mňa keď sa človek o auto stará tak to auto sa mu aj odvďačí. ja mám 2,2 hdi fap vybratý. a pohoda. najde sa tam sem tam niečo ale nič také vážne. ale auto ma ešte v živote nesklamalo. naštartovalo aj cez tuhé mrazy a aj spotreba je v pohode. tak som rád. auto má najazdených 199 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi netušíte co tomuto kousku může být,že je tak levný? http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/peugeot/406/8798488

je to cena, za kterou se tato auta nakonec prodají...,nemusí mu být ,,celkem\'\' nic, nebo je to past na kupce--to se nedá předem říct, stačí ho dobře prohlédnout a pak mít na vědomí,že je to cca 13 let staré auto...,ale co by člověk za tu cenu chtěl,že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak tu je stále diskutováno...v P406 2,1TD je prostě čerpadlo lucas epic,prostě oprava je hooodně drahá narozdíl od mechanického bosche,kterej je prostě v citroušovi a když se posere stojí oprava do 2000kč.Předělavají se i do P406 ale potom to je prý línější a když je kalkulačka musí se vypojit či co...prohledej a uvidíš.Prostě jestli chceš 2,1TD musíš s tíhle počítat oprava lucase prostě min od 12koliků ale pohybuje se to spíš od 25 a výš.

Je to stále dokola.HDi je zase více choulostivé na naftu atd atd.Jestli chceš prostě ropáka musíš počítat s větší investicí do oprav a 11leté auta maj prostě namotáno a tudíž největší pravděpodobnost na opravu...čerpadel,turba,či vstřiků,když nebudem mluvit o korozi či ložisek a čepů či stabilizátorů a brd a kotoučů...jo i spojky budou ohoblované

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.............jak se pozná,že je to čerpadlo k.o. ?

Jak už jsem psal prolistuj a zjistíš příznaky co to trápí...vlastně se s tím dá jezdit,ale sem tam ti vylítávaj otáčky nebo to hulí a netáhne,je toho sposty.(epic) a u mechanického to je obdobné ale tam si myslím že je to většinou že to netáhne a hulí,když se na to šlápne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...