Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotreba


atila

Recommended Posts

  • O 11 let později...

Ozivim po 11 rokoch tuto temu kedze som ziadne vhodnejsie vlakno ohladom spotreby 308 T7 nenasiel. Dnes som tankoval a podaril sa rekordny dojazd a rekordna spotreba. Chcel som zistit kolko maximalne sa da prejst na jednu nadrz, takze som sa snazil jazdit defenzivne a nie velmi rychlo. Podarilo sa a zistil som, ale rovno poviem, ze znovu to skusat nebudem, lebo rozhodne nie je zabava takto jazdit a za tu usporu cca pol litra na 100 km to obmedzovanie sa rozhodne nestoji. :)

P.S. Palubak trochu prikrasluje, realna spotreba podla tankovania je 4,35 l / 100 km.

308_sw_T7_HDi_68kw.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale toto moje ma uz FAP a ten spotrebu zvysuje. A dalsia vec je, ze jazdit za 4 podla palubaku neznamena, ze je to realna spotreba ako vidiet aj na mojom priklade. :) Ja mam dlhodoby priemer podla tankovania tesne pod 5 l. V zime okolo 5,3 a v lete okolo 4,8. Ale nejazdim s tym po meste a na dialnici nejazdim velmi rychlo, cize da sa povedat, ze takmer idealne podmienky. Keby som s tym jazdil tretinu tras po meste a na dialnici chodil 135-140 tempomatovych, tak tipujem, ze by realny priemer bol okolo 5,5-5,8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred časom to tak skutočne bolo, že spotreba sa začala merať až počas jazdy (skúsenosť z bývalky 207 SW). Preto skutočná spotreba bola vyššia, než aká sa ukazovala na displeji. V mojej 2008 SUV meria spotrebu už po naštartovaní, nielen pri pohybe od určitej rýchlosti. Spotreba z merania auta a tankovania sú teraz totožné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...