Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klima


pest67

Recommended Posts

ahoj...mam menší problem...čistil som klímu nastriekal som to do vyparniku už to nesmrdí ale teraz mi ide ventilator na plno a nejde to regulovať...nevie niekto prečo to tak robi predtým to išlo v pohode alebo nemá s tým niekto skusenosť....dííík.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup je následující: vyndáš pylový filtr,pokud je pod ním od prachu znečištěno sání do ventilace vytřeš to vlhkou houbičkou.Pak otevřeš všechny klapky v autě na max.,nastavíš rozvod vzduchu tak,aby foukal pokud možno ze všech výdechů a zapneš ventilátor topení na max.otáčky.Čistící sprej se rozprašuje do sání ventilace (pod pylovým filtrem) cca 5 vteřin,pak chvilku počkáš,až se sání proudem vzduchu vysuší (asi 30s a celý postup opakuješ do doby vyprázdnění spreje.

...nenastříkal jsi to tam do sání všechno najednou?Tipnul bych si,že se ti dostal nějaký bordel na tranzistory regulace otáček motoru ventilátoru a zkratoval ti na nich vývody.Pokud jsou tyto v háji nebo zkratované běží ventilátor stále na plno.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, postup je to zajímavý ale pokud se nedostaneš k výparníku ( takže neprostrčíš tu hadičku buď přes díru po vyjmutém ventilátoru nebo spodem přes hadici odvodu kondenzátu a pod. tak je efekt minimální. Možná to pak sice bude jeden den voňavý a máš dobrý pocit, ale to je tak vše. Cílem by mělo být dostat pěnu na těleso výparníku a tam vyhubit všechny plísně a pod. Pak se zaručeně zbavíš toho zatuchlého pachu, který se objeví nejčastěji chvilku potom co vypneš klimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle jsem zkoušel zrovna minulý týden ve 2 autech ( povedlo se mi jich koupit pár ve výprodeji za 49,- ) 1. den super voňavý, 2. už nebylo nic cítit a po týdnu po vypnutí klimy je zatím vše OK, ale nemyslím si, že to bude mít moc dlouhé trvání. Pokud ano tak super a ještě za ty prachy... pokud ne tak to nebyly zas takový peníze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj koblížku,je to tak jak píšeš...když to děláš pěnou,tak se musíš dostat do výparníku.Mne se osvědčil antibakteriální sprej od Airwicku.Má kus hadičky s tryskou (dá se použít i na jiné) a dělá dobrou mlhovinu,která jde až ven z ventilace....a zůstane to vonět skoro 14 dní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle jsem zkoušel zrovna minulý týden ve 2 autech ( povedlo se mi jich koupit pár ve výprodeji za 49,- ) 1. den super voňavý, 2. už nebylo nic cítit a po týdnu po vypnutí klimy je zatím vše OK, ale nemyslím si, že to bude mít moc dlouhé trvání. Pokud ano tak super a ještě za ty prachy... pokud ne tak to nebyly zas takový peníze...

Už tomu bude rok čo som ju vystriekal podobným sprejom ale z Tesca a zatiaľ je všetko v pohode.

V jednom vlákne sme debatovali okolo toho zápachu v klíme a dopracovali sme sa ku tomu že tí čo používajú automatickú klímu celoročne (nepretržite) nemajú problém zo zápachom a tím čo ju vypínajú zápach sa objavuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup je následující: vyndáš pylový filtr,pokud je pod ním od prachu znečištěno sání do ventilace vytřeš to vlhkou houbičkou.Pak otevřeš všechny klapky v autě na max.,nastavíš rozvod vzduchu tak,aby foukal pokud možno ze všech výdechů a zapneš ventilátor topení na max.otáčky.Čistící sprej se rozprašuje do sání ventilace (pod pylovým filtrem) cca 5 vteřin,pak chvilku počkáš,až se sání proudem vzduchu vysuší (asi 30s a celý postup opakuješ do doby vyprázdnění spreje.

...nenastříkal jsi to tam do sání všechno najednou?Tipnul bych si,že se ti dostal nějaký bordel na tranzistory regulace otáček motoru ventilátoru a zkratoval ti na nich vývody.Pokud jsou tyto v háji nebo zkratované běží ventilátor stále na plno.:myslim

a nevieš ako spraviť alebo čo treba vymeniť....dík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Doporučím navštívit autoeletrikáře, kterej bude schopnej změřit jednotlivé výstupy regulace otáček ventilátoru, myslím, že ale složitější bude se k němu vůbec dostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...