Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

min. tloušťka kotoučů?


longstarr

Recommended Posts

Možná se ptám blbě, ale posledně mi dělal brzdy mechanik a brzdilo to hůř než předtím. Takže brzdy už jenom sám.:D Údaje např. na autokelly (tloušťka brzdového kotouče [mm]: 26

minimální tloušťka [mm]: 24,2) jsou stejné jako říkáte.Chápu dobře,že jak se kotouč ojede z původních 26mm na 24,2 mm, tak je na výměnu...1mm z každé strany se mi zdálo strašně málo:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano chápeš to správně, to je opotřebení u kterého garantuje výrobce, že kotouče budou mít ještě stále vyhovující vlastnosti. Při měnší tloušťce se můžou při intenzivním brždění, nebo třeba projetí kaluže s přehřátými kotouči zvlnit, popraskat... ( ne že by to nemohly udělat i nové... ). Já se přiznám, že nikdy kotouče neměřím, protože se většinou dostanou do stavu kdy jsou na něm rýhy, jsou nerovnoměrně opotřebované, začínají být cítit na pedálu ... a pak je vyměním bez ohledu na tloušťku.

Jinak brzdy si taky dělám poctivě sám od doby co mi při výměně destiček špatně usadili dráty od čidel a ty se ubrousily. Když jsem to opravoval tak jsem zjistil, že třmeny byly v místě deštiček orezlé - neočištěné, čepy nenamazené ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...