Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Půjde mi ještě někdy sundat tažné zařízení?


Stifler

Recommended Posts

Ahoj, mám dotaz: Na autě mám nainstalovaný tažný zařízení - už jsem to takhle koupil. Původní majitel mi k tomu tažnýmu dal i klíčky. Jednou jsem se rozhodl, že bych ho chtěl zkusit sundat, ale za boha mi to nejde. Zkoušel jsem s tim všechno možný, ale nic nepomohlo. Mám takový tajný tip, že je poškozen ten zámek, protože se bez zasunutí a otočení klíčkem otáčí furt dokola stejně jako, když tam ten klíček zasunu a pootočim. Prostě nevim, jak ten zámek vyřadit z provozu. Samotná koule tam drží tak na fest, že přišli různí borci a namakanci a nikdo to nedokázal z toho sundat. :D Proto se ptám? Je nějakej fígl, jak to dostat dolů nebo spíš mám nějakou šanci, že to někdy uvidim dole jinak než flexou? :D Ještě doplním, že při pootáčení tím kolečkem na zámku se mi tam v okénku ukazuje červený proužek, který později přejde v zelený a pak ze zeleného opět v červený, jak se tím pootáčí furt dokola po otočení klíčkem - myslim si, že je to tak špatně. :myslim

Tady dávám fotky toho tažného:

dsc03770t.jpg

Toho rámečku RZ si nevšímejte - trošku více, než je zdrávo se mi vyšisoval. :(

dsc03772p.jpg

dsc03773e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek: Už jsem zkoušel i bouchání kladivem a nic nepomohlo. Problém je v tom, že i po otočení klíčkem tah cítit není a protáčí se to dokola pořád...asi je tam něco strženýho v tom zámku :(

Vítek1: Ono je jedno, jestli to má bejt sundaný nebo ne, když to prostě sundat nejde. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bude to asi stejnej pripad, jako kdyz se protaci klic v zamku prednich dveri, je potreba ho tam vzdycky poradne zastrcit a musi se predtim ten zamek promazat, aby se uvolnila zatuhla stavitka, mozna i poklepat na ten klic (neco jako pri metode odemykani bumping)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to funguje jako zamek nádrže, prostě zamčený se to protáčí dokola, pokud odemkneš tak se to v nějaký poloze zacvakne a zatočí to tím pastorkem a zatáhne za táhlo. Rozebrání bych viděl asi tak že sundaš červenou krytku s napisem Bosal a pod nim by měl být šroubek, je vidět na obrazku jeho závit, nebo šroubek bude pod vrchní částí která pujde sundat po odloupnutí červené krytky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Zkus odemknout,m a zatáhnout do strany - jako doprava a současně otáčet. Mělo by se to odjistit a čep by měl vypadnout.

Co se týče sundavání a nesundavání čepu: čep, kterej se nasazuje bez použití nářadí se musí demontovat v případě, že netaháš přívěs, nebo jiné zařízení (nosič kol).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek: Až teď jsem si díky tvému obrázku všiml té samolepky Bosal, na které je \"Push & Turn\" (na svým tažným jsem si toho nikdy nevšiml. :D), ale bohužel mi to nejde. Zasunu klíček, otočim s ním v zámku a pak zatlačím a otáčím doprava směrem k autu. Po čtvrt-otáčce se mi to zasekne a dál už to nejde. Asi to mám zarezlý, protože na to tlačim, že bych mohl něco jinýho vytlačit, ale zámek se dál nepohne a ani v tažný kouli se nic nehne a to jsem to promazal hodně důkladně WDčkem. JEště jsem to pobouchal kladivem zepředu, zezadu a ze stran - vylítalo z toho spousta bordelu a kamení, ale nic se neděje. Co s tim dál? :myslim

Birkov: Mam doma velkou flexu, ta by na to stačila, ale nechce se mi to sundávat takhle \"natrvalo\". :(

Edit: Jinak po promazání a vysypání kamení mi zámkem již nejde protáčet libovolně dokola bez klíčku ani s klíčkem, už to funguje jen v úseku čtvrtotáčky, což je asi dobře, ale pořád se tim zatim nic nevyřešilo. :(

[upravil dne 17/4/11 12:09 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ještě možná jedna maličkost, jestli je na tom zámku číslo, tak zkontroluj jestli je stejný s klíčkem. Abys to náhodou nezkoušel odemykat klíčkem třeba od střešního nosiče. Kdoví co ti k tomu mohl majitel dát za klíč :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...