Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

SPOJKA - 406 V6 152kW - reklamace


masterjj

Recommended Posts

Ahoj chlapy,

potřebuju vyměnit spojku na autě a než se do toho pustím, tak bych se chtěl podívat na nějakej návod... :)

Nevíte jestli to neni popsané v nějaké knížce (jak na to? apod..) co vyšla nebo nemáte k tomu někdo nějakou dokumentaci?

díky předem

[upravil dne 4/7/11 12:54 masterjj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v knížce Jak na to výměna spojky je i s obrázky, jen to není výměna u V6, ale to není podstatné--jestli jsi to někdy dělal, nebude pro tebe problém udělat spojku i na V6, jen bude převodovka těžší, dělal bych to ve dvou:myslim

musím ovšem podotknout, že u V6 jsem spojku ještě nedělal,ale nemyslím , že to bude zásadně jiné oproti čtyřválci:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no s ohledem na velikost 3.0V6 nevim, jestli nahodou nebude muset dolu celej pomocnej ram napravnice, aby se dala prevodovka vyndat. Jinak urcite ve dvou lidech, delal jsem prevodovku na 1.8 16V na montazni jame, jeden jsme byli dole pod autem a druhej zeshora steloval prevodovku na motor a i kdyz ma 1.8 prevodovku vcelku lehkou, chvilku to trvalo a i jsme se docela zapotili.

Nejvetsi drbani je vetsinou uz pri sundavani poloos (povolovani matic na tehlicich a pak vyklepnuti loziska prave poloosy z drzaku na motoru) Sundat ji pak neni tak tezky, zato trefit ji zpatky zubama na hrideli do spojky, to se clovek trochu zapoti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, nápravnici dolů určitě, sundávám ji i na čtyřválci HDi, s tím nasazováním převodovky v domácích podmínkách máš pravdu--v servisech mají super stojan na převodovku, je na kolečkách, dá se snížit zvýšit, pohodová práce...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymenili mi spojku za 120 euro do dna.ked si pomyslim kolko je tam miesta a babracky s tazkou prevodovkou tak by som to za tie peniaze nikdy nerobil

je pravda, že dělat to v garáži na zemi a v servise s přípravky a na zvedáku je sto a jedno:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

t.j. na jame uz bych se do toho taky asi znova nepoustel, leda tak u 106 1.0, kde se da prevodovka zvednout jednou rukou :D To uz bych asi radsi na hupcuku vytahnul celej motor ven a udelal to v klidku mimo auto :) a mozna rovnou s rozvodama pri jedny praci ;):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi, jaky mas zazemi a dilensky vybaveni a naradi, treba zrovna na matice tech poloos potrebujes orech 35 nebo 36 s alespon 1\'\' vratidlem a na to jeste tak 2m trubku a i tak se to ne vzdy podari povolit

Prace minimalne na 8h to ve dvou bude no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj na tohle zrovna mam udělanej vercajk, ale právě přemejšlim jestli by třeba tu spojku nešlo jen vyklopit po tom rozpůlení abych jí nemusel dát celou ven... jestli je tam na to místo. Spíš ta manipulace mě trápí... Jestli to dělat na rampě nebo tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s převodovkou sice stačí vyjet ze setrvačníku a pak demont. spojku, ale kdo (co) bude držet převodovku v té pozici?, nemluvě o tom, že si dodřeš pazoury v malém prostoru a i ta kvalita práce stojí za ho.no..., v domácích podmínkách převodovku ven :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Čau kluci, tak mam převodovku sundanou a musim říct že jsem kvůli tomu musel rozebrat pomalu celý auto.

Včera jsem se zasekl na tom že mi nešla vyndat pravá poloosa z meziložiska. Máte na to nějaký vychytávky jak to vyndat?

Já jsem sundal převodovku a meziložisko odšrouboval z motoru... Jinač nevim jak bych to udělal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tu pr. poloosu asi žádný fígl není, buď kladivem vyklepat ven, nebo shodit celý domek ložiska, pomůže ložisko dlouho před opravou postřikovat Konkorem atd.

jinak jsi mohl i fotit, není tu sice moc šestiválců, ale fotky by jim pomohly (pro představu) :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten startér co vyndavá v tom návodu neni potřeba vyndavat... až na pár věcí je to s tou 140kw verzí stejné.

:D :D :D největší vychytávku jsem si ale udělal na vyndavání té převodovky... jsem si řikal jak pak sní vyjedu... pak jsem uviděl staré 2 skateboardy válející se v dřevníku, tak jsem na ně loupnul zvedáky a musim říct že celkem v pohodě se stim manipulovalo :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...