Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

SPOJKA - 406 V6 152kW - reklamace


masterjj

Recommended Posts

Člověk by řekl, že když Sachs, tak kvalita nebo aspoň dobrý servis... Díky za návod, odkaz na UK forum je super. Mě tohle všechno teprve čeká, ale půjdu ven s celým motorem a do auta půjde jiný - repas. Doufám že nebudu muset tohle řešit, to bych asi chvíli rozdýchával...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Mám dotaz ke spojce na 3.0 V6 152kW: jde mi o kupé z 11/2000, VIN VF38CXFXA81180155 - má to dvouhmoťák nebo ne? Na serviceboxu ho nevidím, v servisu mi podle vinka na telefon řekli, že tam je? Jak mám zjistit, jestli tam je nebo ne?

Píská mi totiž ložisko a když už se to bude kuchat, tak bych to chtěl udělat celé. Jenže pokud je tam dvouhmoťák, bude to docela drahá sranda a chci zjistit, jestli se nedá sehnat za nějaký přijatelný peníz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem ho v serviceboxu našel, hurá:roll

Takže se zeptám jinak, je nutno ho měnit i se spojkou nebo ne? Nevím, jaký je oficiální Peu postup a nevím, jaká je praxe.

Vím, že u HDIček se to skoro vždy mění celé, nevím, jak u benzínu. Jen pro upřesnění, auto krom popískávání spojkového ložiska nevykazuje známky většího opotřebení, jen trošku výš zabírá, neprokluzuje ani při zátěži, nevibruje, nekope... Ale na druhou stranu najeto na tacho mám 270.000,--... A teď babo raď:myslim

Kdyby se celá ta sranda vešla do 20tis, tak nic neřešim, ale když vidím cenu toho setrváku, k tomu spojka, všechny cerepetičky, den práce, něco se vysere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sem tu nedávno četl vlákno o výměně spojky tak se dělá náhrada jako jednohmota (nevím jak pro tvůj motor - vlákno bylo o HDI)- menší komfort, ale levnější a ve většině případů prej nebylo nutné ani měnit setrvák.. :myslim kdybych si tak vzpoměl kde sem to čet. Takže stačí koupit spojku a ložisko a při výměně zkontrolovat ten setrvák.

Každopádně si to nech nacenit od Badisáka, třebas bude mít i obyč setrvák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím kupáka:papa hele já jsem dělal komplet spojku včetně setrváku, gufera, novýho převoďáku atd na 406 hdi a vyšlo mě to komplet s prací na 12500Kč, vše značkové a gufera origo....origo jsem bral z Peugeotu z Pardubic a ostatní od člena Badisak jako všechno ostatní, ceny má super a převzetí v pardubicích;) ta komplet spojka včetně dvouhmot. setrváku jako origo od LUK za 8500Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už sem to našel TU

Nakonec ještě porovnání dvou systémů setrváků - originál dvojhmotností Luk, kde je odpružený setrvák a pevná lamela, vs. náhradní sada Valeo, kde je jednoduchý jednohmotový setrvák a klasická lamela s pružinkami.

Náhradní jednohmota jednoznačně vede cenou, aktuální koncová prodejní cena v Benexu je 16,5tis, plus práce za výměnu. Dále také zřejmě vede spolehlivostí, jednohmotový setrvák neodejde... Oproti dvojhmotnostímu originálu ovšem podstatně méně tlumí, auto je s ním o něco hlučnější (za jízdy ne moc znatelně, ale zvuk motoru je výraznější - kovovější), a především se více projevují vibrace. Za jedno při rozjezdu, hlavně popojíždění v kolonách s málo plynu, a potom také - ještě výrazněji - při plném tahu motoru mezi 2 a 3 tis otáček (to se projeví hlavně v dálničním kopci).

Originál od LUK (nikdo jiný ten setrvák nedělá) je oproti tomu znatelně dražší - 16tis samotný setrvák, a 7,5tis spojka (opět koncové ceny bez slev s DPH), takže to máme hnedlee o 7tis kaček více. A k tomu také riziko, že ten setrvák má přeci jen omezenou životnost. Oproti tomu nabízí podstatně lepší tlumení, zvláště když je nový. Ten můj měl za sebou cca 270tis km, vůle do stran minimální, v torzi vůle stejná jak u nového, tlumení při zkoušení rukou také dobré, v praxi jen trochu cvrlikal. Ovšem nový proti němu tlumí lépe. Rozjezd je měkký, spojka toho hodně odpustí, je bez tendencí k vibracím, zvuk motoru pronikající do kabiny je podstatně měkčí, a plný zátah mezi 2-3tis ot je také bez vibrací.

Rozhodování mezi těmito dvěma variantami je tedy záležitostí preferencí každého. Kdo má opravdu pěkné auto, nechá si jej ještě dlouho, a preferuje kultivovaný projev, tomu bych doporučil montáž dražšího originálu, za ty peníze stojí. Kdo má auto spíše pracovní, ocení levnější řešení a spolehlivost jednohmoťáku, a na druhou překousne drsnější zvuk a větší vibrace, pro toho bude jasná volba druhá varianta.

[upravil dne 10/29/09 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím kupáka:papa hele já jsem dělal komplet spojku včetně setrváku, gufera, novýho převoďáku atd na 406 hdi a vyšlo mě to komplet s prací na 12500Kč, vše značkové a gufera origo....origo jsem bral z Peugeotu z Pardubic a ostatní od člena Badisak jako všechno ostatní, ceny má super a převzetí v pardubicích;) ta komplet spojka včetně dvouhmot. setrváku jako origo od LUK za 8500Kč

Čau Dančáku, jak jde život? Koukám, že máš změnu bydliště? Já už k jardovi na eshop koukal a dvojhmota na V6ku je za 9.200,--, k tomu spojka asi 7 no a práce, olej do převodovky, určitě bude potřeba nějaká drobnost a jsme na v nejlepším případě na 25.Tak nevím, jestli to lóžo nenechat ještě chvíli pískat. :)

Jime, dík za odkaz na to oddieho vlákno. Nejsem si jistej, že na V6ku je nějaká alternativa. Asi mi nezbude nic jiného, než to udělat komplet. Já bych nějakou náhražku na autě nesnes... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo v pohodě, jak dítě, roste?:D jinak napiš Jardovi SZ s VIN a on ti to nacení, ta komplet sada od LUK repset je právě že o dost levnější než takhle po částech....říkám dvouhmota komplet se spojkou ložiskem atd za 8500,- tak pokud tam není nějakej extra rozdíl tak to bude cenově dost podobný tvýmu, jinak žádnou náhražku bych nedával, oni věděli proč to tak udělat a origo je origo, také jsem dal opět dvouhmotu a snad to zas chvíly vydrží, párkrát jsem takhle dal už nějakou náhražku za něco origo a vždy jsem pak musel stejně dát origo co tam má být takže se mi to ve finále ještě prodražilo a proto už to nedělám a neexperimentuju.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud setrváku nic není, tak se nemění, toto se dá změřit - jak nevím, jen v inzerci na to jeden čas bylo na prodej nějaké zařízení, jinak na tohle tu určitě budou mraky témat u motorů HDi...Jen taková věcná, to je ta V6 s kroužkem na spátečku, tam je asi jiná převodovka než klasika ML5T že? Pokud by tam byla převodovka ze starého modelu ML5T, tak by tam šla z tohoto modelu jednohnota, pokud je tam jiná převodovka, tak se náhrada s největší pravděpodobností nedělá (i když existuje třeba sada na 2,2 HDi -ale já ji nepoužil, protože mi není prodejce schopný zaručit dodat samostatně díly. Co se téhle náhrady týče, tak se běžně dá sehnat jen na 2,0HDi)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

převodovka je tam \"normální\" ML5T bez kroužku na zpátečku. V servisu se jim do kontroly setrváku nechce. Doporučují mi radši výměnu, když už se to dělá. Pravda je ta, že ať teď setrvák vypadá jak vypadá, má za sebou min 270tis km a cca 13 let motání. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych osobně zkusil tu jednohmotu z old modelu a příslušnou odpruženou spojkovou sadu, co se dá od 4500 vočí... Vycházím s toho, že např my dva máme na cca 95 procent stejný blok motoru a stejnou převodovku... Pořád je možnost, že to nejde, ale mnohem menší než že by se jednalo o vzájemě nahraditelné díly. Škoda, že tu nemám new motor, hned bych to zkusil, takhle to můžu jen odhadovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to vůbec neřešil,,, za A je tam na 100% jednohmota akorát je prostě z dvou kusů a za B tu mam motor 230 tis najeto a 140 tis najeto a vypadají zhruba stejně... Co měnit je určitě ta trubička kolem mrkve, která je vymačkaná. Max gufera u poloos pokud prosakují.... jinak Olej, lamela, přítlačák, lóžo. Nikdo ti ale nezaručí jestli ta coura nebude pískat jako mě i nová...

[upravil dne 31/10/13 14:17 od masterjj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak řikáš je to chycené na pevno.... na jednom je věnec pro startér a na druhé pro čidlo otáček. Takže jsou to v podstatě sešroubované dva pláty s různým ozubením...

Jinak to mam vyfocené i se spojkou ... :( mohl bych ti udělat fotku o víkendu... mam jeden na půdě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že pokud máš odpruženou lamelu spojky, tak tam je nějaká obdoba jednohmoty.

masterjj: Podle tebe se taky řídím co se ES9J4S+ týče. O dvouhmotě jsi nikdy nic neříkal. Total OT: Z old motoru z 97mého (ES9J4) jsem vytáhl kovanou kliku, co mám v tom 98 (ES9J4) nevím, ale jednu kovanou tak mám v dílně na budoucí stavbu :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dvouhmota tam nebude ... ta jednohmota dvoudílná je za cca 9tis v service boxu... jenom druhovýroba tlačí nějakou nesmyslnou dvouhmotu.

Jak řiká rootsky, na 100% to poznáž pérama na lamele, ale já řikám, že jednohmota na 99%.

[upravil dne 1/11/13 21:04 od masterjj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(i když existuje třeba sada na 2,2 HDi -ale já ji nepoužil, protože mi není prodejce schopný zaručit dodat samostatně díly. Co se téhle náhrady týče, tak se běžně dá sehnat jen na 2,0HDi)...[/rquote] http://www.mister-auto.cz/cs//valeo-835008_g104752_a021835008.html ...to je náhrada na 2,2 HDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...