Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Polep karbon folií - umí to někdo?


Frozz

Recommended Posts

Ahoj,

je tu někdo, kdo má zkušenosti s lepením karbon (3M) folií na auto? Jednalo by se o střechu, případně malé části interieru / sloupky.

Fólii bych zařídil, garáž mám taky, takže nejlépe někdo ze severu Čech, kdo by mohl zajet až ke mně, samoz. práci, benzin bych zaplatil - záleží na domluvě.

Sám si na to netroufám, děkuju. Frozz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenosti stím sice velke nemám ale par věci sem s foliema dělal. Příští týden mi ma dojit 3M karbon a budu delat naraznik abych zjistil jak dobre se stím dělá než potahnu cely auto. Ale myslím si že na streše není co zkazit pač je to skoro rovina a ztoho bych strach neměl. Ale zaleží na Tobě:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem potahoval nekurackou sadu do 406ky. Bylo to na prvni pokus a cim min zahybu tim lip se ti to bude potahovat. strecha je proto idealni :)

tohle jsem dostal jako pokyny kdyz jsem ji kupoval. snad ti to pomuze.

- optimálna teplota spracovania fólie je cca 20°C

- fóliu aplikovať na suchý, dokonale očistený a odmastený povrch

- krátkodobým zahriatím na cca 60 °C (teplovzdušná pištoľ / fén) fólia zmäkne a získa elasticitu, je ľahko

tvarovateľná, ale treba dbať na to, aby sa fólia neprehriala veľmi, lebo sa znehodnotí

- nadmerným naťahovaním fólie dochádza k deformácii dekoračného vzoru

- pre aktivaciu lepidla treba foliu po finalnom nalepeni popritlacat

- po konečnej aplikácii sa odporúča povrch ešte zafixovať horúcim vzduchom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem z mostu a střechu už jsem dělal kámošovy i 5 vrata a žádnej problém jsem nemněl ale musí na to být dva ale když pomůžeš není problém

Super :-), v brzke době bych ti napsal, chodím sem na forum často? Jestli ne, hoď mi prosím tvůj email nebo něco. Folii budu kupovat cca do 3 týdnů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je problem, ak je folia kvalitna pracuje sa s nou skvelo...

...co sa tyka toho zahrievania (fen a podobne rady), tak mne s osvedcilo po aplikacii auto hodit proste von na slnko a folia sa krasne zmrstila a obtiahla vsetky detaily. A mam pocit ze po zahriati sa viac aktivuje to lepidlo, pretoze potom ju uz nie je vobec sranda z niecoho odlepit:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja lepim foliu zasadne \"na mokro\", da sa s nou v pohode hybat, v pripade potreby odlepit a nanovo aplikovat. POZOR, pri natahovani na záhyby obluky a pod. je nutne foliu minimalne tahat, inak dojde k jej nezvratnej deformacii az k odtrhnutiu. podla potreby si pomoct teplovzdusnou pistolou so strednou teplotou. Vodu spod folie vytlacat gumovym hladidlom na tom urcenym od stredu plochy smerom von. keby nieco napiste mi, poradim Vam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uf, 3M foliu urcite nie na mokro, cele to potom znicis, na mokro napriklad folie na oknach, inak myslim ze bolo povedane vsetko, proste to chce len trpezlivost, pripadne s mensim kuskom folie skusit na necisto na malom diely, clovek uvidi ako sa s tym robi a potom je to uz v pohode, hlavne foliu nekrcit a nezlepit pocas prace k sebe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mám otázku na \"folie\"

Kupil som si folie NA SKLÁ s certifikátom ale ked som isiel otestovat jak to pojde inštalovať vytlačal som z folie bublinky priloženou stierkou a po dokončeni je folia akokeby poškriabaná ;((

Pride mi to takmer rovnake tak sa pýtam aku škriabku ste použili .?.

Tato ma sice hladke konce ale je z tvrdeho plastu.

Inac vysledok je okrem poškriabania dobry.!.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám otázku na \"folie\"

Kupil som si folie NA SKLÁ s certifikátom ale ked som isiel otestovat jak to pojde inštalovať vytlačal som z folie bublinky priloženou stierkou a po dokončeni je folia akokeby poškriabaná ;((

Pride mi to takmer rovnake tak sa pýtam aku škriabku ste použili .?.

Tato ma sice hladke konce ale je z tvrdeho plastu.

Inac vysledok je okrem poškriabania dobry.!.

Prosím hoď odkaz kdes koupil folie díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...