Jump to content
ivo_m

jde převodovka a spojka z 1,6 do 1,4?

Recommended Posts

Zajímalo by mě to samé, akorát na jiný model..

šla by spojka z 306 1,8 1999 na 306 1,4i 1997? oba vozy již mají nový facelift

Zajímalo by mě jestli to je možné \"přendat\" ?

ivo_m: předem se omlouvám že ti lezu do tvého dotazu ale nechtěl jsem kvůli stejnému problému zakládat nové téma :)

Z 1,8 na 1,4 mi to príde zcestné, keďže bude diametrálne inak odstupňovaná...navyše 1,8 a 1,4 sú iné typy motorov...1,4 a 1,6 by mohli byť zámenné, keďže ide o ten istý typ motora...

Ale to je iba moja meditácia...

Zajímalo by mě to samé, akorát na jiný model..

šla by spojka z 306 1,8 1999 na 306 1,4i 1997? oba vozy již mají nový facelift

Zajímalo by mě jestli to je možné \"přendat\" ?

ivo_m: předem se omlouvám že ti lezu do tvého dotazu ale nechtěl jsem kvůli stejnému problému zakládat nové téma :)

¨

z 1.8 do 1.4 nepasuje ...1.8 200mm a 1.4 má 180mm průměr

Guest Lubk0
Nie nedá sa zameniť. Nabudúce to zistíš jednoducho u dodávateľov ND napr. tu http://www.elitecat.cz , kde si vyhľadáš auto, ND a pozrieš kolónku \"použite vo vozidlách\".

Alebo sa prihlás na adrese http://public.servicebox.peugeot.com a tam to zistíš presne.

To ze to ma iny objednavaci kod, neznamena, ze to pasovat nemoze... Moze byt len inak uchyt na tiahlo, iny prevodovy pomer atd, ale pasovat a fungovat moze ...

Takze podla kodov by som sa urcite neriadil ...

Řešil jsem to samé ale u old modelu. Spojka u 1,4 je 180mm a u 1,6 je to 200mm ( takže spojka záměnná není ), Co se týká převodovky tak ta záměnná také není.

Kámoš scháněl převodovku právě na 1,6 a chtěli mu jí dát za 6500,- s tím že na 1,6 jsou málo. Když jsme se ptali kolik stojí na 1,4 tak cenovka byla o 3000 nižší, protože jich je mraky ale na 1,6 nepasujou :(

No ta 1,6 má typ motoru NFZ (TU5JP) a má spojku 200mm. Moje 1,4 má motor KDX (TU3MC) a spojka má 180mm. V autech se nevyznám, ale logika mi říká, že to významně zvyšuje pravděpodobnost, že to záměnné nebude. Nicméně tím rozhodujícím bude asi tvar a rozměry skříní/přírub a umístění/rozteče otvorů. A to neumím zjistit jinak, než že to zkusím. Jenže mi to budou dělat v servisu a nemůžu si dovolit, v případě, že to nepůjde, začít shánět jiou převodovku a spojku. Musel bych pak koupit rychle vše nové, a na to nemám. Takže jsem chtěl zjistit, zda to někdo fyzicky zkoušel. Podle Mirradha a pastorka to jde obráceně (v 1,6 mít díly z 1,4). Nikdo to nezkoušel na 1,4, prosím?

P.S.: Mluvil jsem s panem Brožem z Virtu u Strakonic, který se specializuje na opravy francouzských aut, a ten říkal, že to nikdy nedělal, ale že si myslí, že by to mělo jít, protože příruby atd. jsou u obou motorů stejné a místo tam na to taky je...

[upravil dne 18/4/11 16:26 ivo_m]

[upravil dne 18/4/11 16:27 ivo_m]

Nevím nevím.. já osobně jsem raději zvolil nové díly které tam mají být -> vydrží to přeci jen nějakou tu dobu a nemusím se strachovat \"co kdyby\" :myslim

Myslím si, že se ten nový díl vyplatí, toť můj názor ;)

Nevím nevím.. já osobně jsem raději zvolil nové díly které tam mají být -> vydrží to přeci jen nějakou tu dobu a nemusím se strachovat \"co kdyby\" :myslim

Naprosto souhlasím! Pokud na to ovšem máte :(

To ano, vše se řídí financema.. chápu tě, dnes je i to že se ti v servisu na auto podívají za \"pěkný\" poplatek.. :bojim

Tak snad se ti podaří ta výměna bez problémů. Držím palce! ;)

Tak z 1.6 na 1.4 jde (alespoň u mě), jenom je třeba dát pozor na dvě věci:

1) aby byla jednopáková, jinak je toho potřeba vyměnit víc a nevím, zda to vůbec jde

2) asi bude potřeba vyměnit i poloosy - dát pozor na průměr a délku drážkované části do převodovky: je řada typů poloos, které se liší třeba jen o milimetr a už to nejde!

Průměr spojkového kotouče nehraje roli - 1.6 má 200mm a menší se tam tedy vejde.

[upravil dne 26.8.2011 16:24 od ivo_m]

Guest Lubk0

To myslíš vážne ? Vieš koľko stojí nová prevodovka ? CCa 2500 Eur ...

Stará 306 pred faceliftom tj 1996 r.v. má reálnu hodnotu tak 1000 Eur, to som tiez prehnal.

To sa podla teba vyplatí ?