Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jde převodovka a spojka z 1,6 do 1,4?


ivo_m

Recommended Posts

Zajímalo by mě to samé, akorát na jiný model..

šla by spojka z 306 1,8 1999 na 306 1,4i 1997? oba vozy již mají nový facelift

Zajímalo by mě jestli to je možné \"přendat\" ?

ivo_m: předem se omlouvám že ti lezu do tvého dotazu ale nechtěl jsem kvůli stejnému problému zakládat nové téma :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě to samé, akorát na jiný model..

šla by spojka z 306 1,8 1999 na 306 1,4i 1997? oba vozy již mají nový facelift

Zajímalo by mě jestli to je možné \"přendat\" ?

ivo_m: předem se omlouvám že ti lezu do tvého dotazu ale nechtěl jsem kvůli stejnému problému zakládat nové téma :)

¨

z 1.8 do 1.4 nepasuje ...1.8 200mm a 1.4 má 180mm průměr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie nedá sa zameniť. Nabudúce to zistíš jednoducho u dodávateľov ND napr. tu http://www.elitecat.cz , kde si vyhľadáš auto, ND a pozrieš kolónku \"použite vo vozidlách\".

Alebo sa prihlás na adrese http://public.servicebox.peugeot.com a tam to zistíš presne.

To ze to ma iny objednavaci kod, neznamena, ze to pasovat nemoze... Moze byt len inak uchyt na tiahlo, iny prevodovy pomer atd, ale pasovat a fungovat moze ...

Takze podla kodov by som sa urcite neriadil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem to samé ale u old modelu. Spojka u 1,4 je 180mm a u 1,6 je to 200mm ( takže spojka záměnná není ), Co se týká převodovky tak ta záměnná také není.

Kámoš scháněl převodovku právě na 1,6 a chtěli mu jí dát za 6500,- s tím že na 1,6 jsou málo. Když jsme se ptali kolik stojí na 1,4 tak cenovka byla o 3000 nižší, protože jich je mraky ale na 1,6 nepasujou :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta 1,6 má typ motoru NFZ (TU5JP) a má spojku 200mm. Moje 1,4 má motor KDX (TU3MC) a spojka má 180mm. V autech se nevyznám, ale logika mi říká, že to významně zvyšuje pravděpodobnost, že to záměnné nebude. Nicméně tím rozhodujícím bude asi tvar a rozměry skříní/přírub a umístění/rozteče otvorů. A to neumím zjistit jinak, než že to zkusím. Jenže mi to budou dělat v servisu a nemůžu si dovolit, v případě, že to nepůjde, začít shánět jiou převodovku a spojku. Musel bych pak koupit rychle vše nové, a na to nemám. Takže jsem chtěl zjistit, zda to někdo fyzicky zkoušel. Podle Mirradha a pastorka to jde obráceně (v 1,6 mít díly z 1,4). Nikdo to nezkoušel na 1,4, prosím?

P.S.: Mluvil jsem s panem Brožem z Virtu u Strakonic, který se specializuje na opravy francouzských aut, a ten říkal, že to nikdy nedělal, ale že si myslí, že by to mělo jít, protože příruby atd. jsou u obou motorů stejné a místo tam na to taky je...

[upravil dne 18/4/11 16:26 ivo_m]

[upravil dne 18/4/11 16:27 ivo_m]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím nevím.. já osobně jsem raději zvolil nové díly které tam mají být -> vydrží to přeci jen nějakou tu dobu a nemusím se strachovat \"co kdyby\" :myslim

Myslím si, že se ten nový díl vyplatí, toť můj názor ;)

Naprosto souhlasím! Pokud na to ovšem máte :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tak z 1.6 na 1.4 jde (alespoň u mě), jenom je třeba dát pozor na dvě věci:

1) aby byla jednopáková, jinak je toho potřeba vyměnit víc a nevím, zda to vůbec jde

2) asi bude potřeba vyměnit i poloosy - dát pozor na průměr a délku drážkované části do převodovky: je řada typů poloos, které se liší třeba jen o milimetr a už to nejde!

Průměr spojkového kotouče nehraje roli - 1.6 má 200mm a menší se tam tedy vejde.

[upravil dne 26.8.2011 16:24 od ivo_m]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím nevím.. já osobně jsem raději zvolil nové díly které tam mají být -> vydrží to přeci jen nějakou tu dobu a nemusím se strachovat \"co kdyby\" :myslim

Myslím si, že se ten nový díl vyplatí, toť můj názor ;)

To myslíš vážne ? Vieš koľko stojí nová prevodovka ? CCa 2500 Eur ...

Stará 306 pred faceliftom tj 1996 r.v. má reálnu hodnotu tak 1000 Eur, to som tiez prehnal.

To sa podla teba vyplatí ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...