Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Funkce automatické klimatizace


pcj1977

Recommended Posts

:papa Zdarec peugoťáci. Mám takový dotaz. Aut. klima při zapnutí na AUTO rozděluje vzduch automaticky. Ale jak je to při ruční změně foukání vzduchu? To znamená, když to přepnu jen na foukání dolů na nohy mělo by to foukat jen na nohy nebo vám to fouká jako mě i z prostředních výdechů? Je to tak normální, nebo je to chyba? Třeba že špatně dovírají klapky? Díky za odpovědi :myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je normalne ak vecer pridem autom domov ,mam nastavenu teplotu na 16 stupnov ale klima vypnuta .Druhy den nastartujem auto a automaticky sa mi zapne klimatizacia? vonku je teplo to znamena okolo 20 a vyssie

Je to normální, pokud je větší rozdíl v teplotách mezi jednotlivými starty auta, tak se zapíná klima na auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked ti zapne klima na AUTO a vonku je zima tak ti kuri a ked je vonku teplo tak ti chladi.Proste udrzuje stale rovnaku teplotu. Nechaj to na AUTO a viac to neries.Dokonca ked bude vonku prsat tak sa ti budui rosit okna z vnutra.Ked vsak bude zap.na AUTO okna sa ti nezarosie.

A pri funkcii AUTO mi prefukuje hlavne tym prieduchom ktore fuka na bocne okno,inak fuka len tam kde ma,teda v zime zacne oknom apotom pokracuje dolu a pri vysokych teplotach zacina najskor na nohy a pokracuje nahor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to co pisete mi je zname len mi neslo do hlavy preco sa sama zapne,aj ked nemam zapnutu funkciu auto. Na skodovackej automatickej klime sa sama nikdy nezapla pokial som ju manualne nechcel zapnut . A zda sa mi zbytocne aby klima bezala stale hlavne na jar a jesen . Doteraz som klimu zapol len ked v lete ked bolo uz dost teplo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz tiez nezapinam ked nemusim. Mam ju len na ECO a celkom slusne sa tym znizi spotreba ked stale nespina kompresor klimatizacie :P Ale jasne ze ked cestujete viaceri zacnu sa ti mlzit okna lebo je vtedy vysusac vypnuty a ked je vonku nad tych 17-18 stupnov a uz celkom hreje slnko tak je ten ECO mod tiez nanic takze treba proste zapinat A/C (air cooling - chladenie vzduchu). Chcel som tym teda len povedat ze ked sa da tak urcite pouzivat ECO mod sa vyplati ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz tiez nezapinam ked nemusim. Mam ju len na ECO a celkom slusne sa tym znizi spotreba ked stale nespina kompresor klimatizacie :P Ale jasne ze ked cestujete viaceri zacnu sa ti mlzit okna lebo je vtedy vysusac vypnuty a ked je vonku nad tych 17-18 stupnov a uz celkom hreje slnko tak je ten ECO mod tiez nanic takze treba proste zapinat A/C (air cooling - chladenie vzduchu). Chcel som tym teda len povedat ze ked sa da tak urcite pouzivat ECO mod sa vyplati ;)

Suhlasim.

Tiez ale treba podotknut ze raz za cas treba nechat aby sa zapol AUTO system nech sa prebehne kompresor (hlavne v zime) aby sme sa potom v lete necudovali ze nam nechce ist klima ked cca 7-8 mesiacov v roku ju nepouzivame. Je to :myslim pisane aj niekde v manuali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsme to zkoušel a zapnu klima na 19°C nastavím si aby to foukalo na nohy a na obličej a dám auto tak to fouká jak si nastavím ale když jdu s teplotou dolu tak se mi to na nohy vypne a jde to jen a obličej a když jsem teplotu zvedal tak to šlo jak jsem si to nastavil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to taky tak, jak se tady výše popisuje. Když ručně zapnu na panelu ofuk na nohy, tak to fučí nejintenzivněji na nohy, ale jinak slabě ze všech výdechů. Opačně taky, tj. když dám jen čelní sklo, tak i na nohy to trochu fouká. Jde tam tedy hlavně o tu intenzitu ve zvolené oblasti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Chalani viete mi poradiť kde sa nachádza teplotný senzor klimatizácie v kabíne ? Zvláštne mi funguje klíma a diagnostika mi ukázala chybu senzora. A je toto číslo toho senzora 96429749XT ? Bo vo vyhľadávači google mi ukázalo že je to mikrofón pod tým číslom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...