Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Postup jak napojit TEC2000 na palivovou soustavu


straki007

Recommended Posts

Tak na hromadu SZ s otazkou jak napojit TEC2000 odpovidam doufam vsem svym fotem.......

dsc01432u.jpg

dsc01433si.jpg

U motoru 1,6 HDI ty same pripravky.......akorat zapojit na privod do filtru a zpatecku.

Hold nezkousel jsem to vymyslet bez pripravku ktere mam.Tyhle jsou udelane z koncovek(fialovy se pouziva pri doplneni aditiv pro FAP)

Filtr doporucuji pred aplikaci vymenit.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímhle se taky chystám pohrát, tak prosím poraď: předpokládám správně že zároveň odpojím pojistku podávacího čerpadla ? A nezapíše to pak nějakou chybu do ŘJ ?

Přeci jen moje předchozí auta byly mechaniše werke... Díky za radu, možná to pomůže i ostatním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si hned myslel že si to z pixly samo nenacucne. Ale co, přestanu vymejšlet krávoviny. Jede, nehulí, dostává od malička slušnou ropu a co je u mně tak furt s VIFem, tak co.

Na joutubě jsem tuhle zahlíd jakejsi udělátor co se natlakoval vzduchem...to by možná fungovalo, ale bylo by to průtokový, nhe recirkulační.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

straki007

hned po zapnutí přece né, když je plný obal filtru,tak ventil ve víku otevře a pošle naftu do nádrže:myslim, ale samozřejmě jak by ubývalo TECu 2000 ve filtru, tak by jej nafta stále více a více ředila...,doufám že uvažuju správně:), celkem nad tím zapojením u HDi s čerpadlem v nádrži uvažuju a nejde mi to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hezký, ale mimo servis (pro individuální použití jednou za čas) docela mastný.

A co takhle nějaká bandaska, dole vlepit průchodku s hadičkou, nahoře přibastlit ventilek z kola.

Připojím na filtr (nevím zda riskovat až za filtr, aby to nemuselo nejdřív vyžrat naftu z filtru), naleju TEC, pověsím na haubnu, přepad odpojím a dám do nějaký druhý skleničky, pixlu napumpuju vzduchem, vyndám pojistku čerpadla a nastartuju motor.

Holt by se musel přepad po vypotřebování pixly dycky přelít z přepadový skleničky zpátky a pokračovat a samozřejmě dofoukávat vzduch, případně to nechat napojený na kompresor a průběžně tlakovat.

Sehnat dvě rychlospojky jako má straki na tom svým udělátku a vymyslet jak udělat vývod z pixly.

Akorát otázka je, jakej tlak nafoukat - jestli je hlídanej podávací tlak paliva, aby to neřvalo že je malej nebo velkej.

A nevím co to udělá, až dojde TEC a rail se zavzdušní - aby se třeba nerafly vstřiky ? Sledovat hladinu a vypnout motor včas než to dojde ?

(Ježiši, zase už vymejšlim kraviny :P )

Prostě dačo takéhoto pobastlit...

[upravil dne 14/4/11 08:52 hugo.v.r.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ať nad tím dumám jak chci, nejlepší řešení je jiná pumpa:myslim, zapojení díky rychlospojkám bez problémů, v palivové soustavě bude tlak jaký má být a tu původní pumpu buď vypnout pojistkou,nebo propojit oba hadicové vývody na příčce za motorem a pumpa bude honit naftu dokola... (po dobu spotřebování přípravku TEC2000)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pani peugeotaci.

Tak zapojil som tie hadicky podla obrazka. Nalial TEC do flase a nastartoval. Zhruba po dvoch minutach zacal mat motor iny zvuk, bol tichsi a kludnejsi. Az som sa zlakol, co sa mu stalo. Cely TEC mi spalilo cca za 25 minut.

Momentalne motor ide jedna radost.

Mal som len jeden problem po zapojeni palivoveho systemu do povodneho stavu, spadla mi nafta az do nadrze, chcelo to jen trochu pumpovania.

Takze sa pripajam k spokojnyn uzivatelom TEC a dakujem za rady.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...