Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Postup jak napojit TEC2000 na palivovou soustavu


straki007

Recommended Posts

Zeptám se jako debil, píšou u TECu že se normálně přidá do nádrže s minimálním množstvím paliva a nechá se to cca 20 minut jet na volnoběh, pro lepší účinek je možno to napojit napřímo a motor nechat běžet jen na TEC.

Můžu teda jako první pokus to jen nalít do prázdné ( s minimem paliva) nádrže a mělo by to pomoct?

Nebo je vážně lepší to nechat běžet jen na TEC?

Jedná se mě o motory RHR a RHY, na oba motory je tu o pár příspěvků výš video jak to lze napojit, ale nevidím kam se zapojuje nasávací hadička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě nechápu jednu věc, budeme to dělat s kamarádem oba dva, on má motor rhr, video o pár příspěvků zpět, tam má nasávací hadičku přidělanou na filtr, a zpátečka je jasná, tudíž mu všechen bordel zachytí ten filtr, proč se ale tím pádem má měnit filtr před čištěním? Nebylo by lepší až po čištění?

A otázka druhá, můj motor rhy, video taky o pár příspěvků zpět, tam má napojenou přívodní hadičku před filtrem, a jakýsi malej filtr má danej na zpáteční hadičce. Já tedy u motoru rhy budu čistit vstřiky mimo hlavní filtr? Ten filtr jsem se díval že má něčím ucpanej, nevím proč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rhy- ano obchadza hlavny naftovy filter  hlavny filter je ucpany koli tomu aby mu nepadla nafta z filtra(potrubia) spet cez balonik(privod) do nadrze ked to vrati do povodneho stavu ,nemala by je tam nejaky spetny ventil ale poistil to a taktiez aby pri vybraciach mu tam z filtru neztekala nafta

 

maly filtrik je nahrada za ten hlavny kedze je vyradeny, zachytava uvolnene necistoty na spiatocke

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jen koupím tu hadičku co vede jako přívod do filtru, a udělám z ní udělátko na tu přívodní hadičku z TECu, a zpáteční hadička půjde v pohodě napojit na tu co tam je.jen se ještě podívám na ten filtr, myslím že v zahradním centru bych ho mohl sehnat. A jen něčím ucpat ten přívod do filtru.

Tak díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on tam niekde ten prepad zo vstrekovacov bude napojeny do toho termostatu (odkial vedie jeho nova spiatocka do pet lahve) lebo prepad do nadrzi ma odpojeny takze asi to bude ok ja ti to pisal vseobecne ,ja mam rhz cerpadlo v nadrzi takze to mam trochu inak

vsetky prepady(spiatocky musia ist na ten filtrik a do pet lahve) a nie do nadrze

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

salda - na fotke spodna hadicka ok  ta vrchna spoj priesvitnej hadicky a ciernej hadicky(so zelenym pruzkom)  ten rozpojis a filtrik napojis na tu priesvitnu nie na ciernu s zelenym pruzkom  a zvedies do tec 2000

 

asi to tak aj myslis ako pisem len sipka ukazuje opacne na tu ciernu hadicku so zelenym pruzkom

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, je to přesně jak píšeš, a právě tak to myslím i já :-D ty šipky jsem dával kvůli sehnání právě těch 2 hadiček ke kterým ukazuje šipka , abych to nemusel nějak bastlit tak seženu právě tyhle 2 hadičky a na teprve napojím ten Tec2000.

Abych nemusel shánět jen samotný koncovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 1 rok později...

ak mas cerpadlo v nadrzi

tak potrebujes externe cerpadlo (bud si to vyrobis alebo niekde zozenies)

a napajas to bud na privod do filtra a na spolocnu spiatocku (vstreky ,vysokot cepadlo ,filter)

alebo  na privod do vysokotlakeho cerpadla a opet  spolocnu spiatocku (vstreky, vysokotlak cerpadlo ,filter)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když máš el. čerpadlo v nádrži, je asi nejjednodušší vyjet nádrž do rezervy (začne svítit kontrolka), v nádrži je v tu chvíli asi 5 litrů nafty, pak najet ještě cca 40 KM (začne to pípat),  pak nalít do nádrže přípravek TEC a jít auto projet do doby, až to chcípne, potom vyměnit paliv. filtr, nalít cca 10 litrů nafty z kanystru, odvzdušnit , nastartovat a zkontrolovat těsnost

tak nějak je to popsáno i na obalu přípravku TEC

v době kdy jsem to datloval, napsal kolega i jiný postup (nade mnou) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

elektronika s tym nic nema ,mas cerpadlo v nadrzi a tym sa to komplikuje lebo tvoje VT cerpado prime naftu len pod tlakom ,lebo nema v sebe podavacie cerpadlo  ako tie vstrekovania kde je pod kapotou balonik tam si to nasava podtlakom 

pokial to chces pouzit tak raz dvakrat tak to nema zmysel  to externe cerpadlo bastlit lebo komponenty ta vyjdu tak na 60-70 euro ,(nejake  cerpadielko co sa dava do nadrze ,nadoba hadice a regulator paiva)

skor zbehni za niekym co to uz ma zbastlene alebo postup ako pisal ozzy

to externe cerpadlo sa da postavit aj lacnejsie(nadoba z pet flase a valcek cerpadla len polozit na dno nadoby a z toho budu trcat hadice a a bude ti to tam lietat na strany neuchytene) ale bude to take neprakticke cudo 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...