Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Postup jak napojit TEC2000 na palivovou soustavu


straki007

Recommended Posts

Nazdar chcem sa spytat tiez by som rad vycistil vstreky , ale chcem sa spytat na jedno ze ked oddpojim tu sustavu cize pumpicku ako natlakujem ten tec aby som to nezavzdusnil, pokial teda dobre pozeram na to foto...diky z radu...az by bolo mozne nejaky podrobny navod na 2,0 Hdi...dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netreba nic pumpickovat... ponorit hadicky ono to chvilu nechyta ale po chvili to naskoci... odporucam dat nadobku vyysie ako je CR rampa aby sa nemusel trapit s nasavacou vyskou. cize jeden toci starterom a druhy dvihne flasku s tecom nad uroven hlavy motora... bude pekne vidiet ako to cuca... odporucam prisviten hadicky aby to bolo vidiet.

rozoberat balonik je nezmysel, bo tie hadicky su za tepla nasunute...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam otazku. Pri prevedení čistenia na Peugeote 406. V prípade že vyberiete čerpadlo z nádrže a ponoríte ho do nádoby s tecom. pokiaľ sa nemýlim je to 375 ml. tak ako to vyčistí, a bude bežať? teda ak sa nemýlim tak v celom systéme je ktovie koľko nafty. Napr. v hadičkách, vo filtri atd... nejako mi fakt nejde do hlavy ten pomer tecu voči pomeru nafty v systéme.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ja som to zapojil provizorne s motorčekom na ostrekovače :D miesto podávacieho čerpadla. Je vhodné použiť čo možno najvýkonnejší, aby vytvoril dostatočný tlak. Fungovalo to, akurát mojou chybou jedna hadička slabo držala a tak sa mi podarilo asi polovicu TECu vystriekať na motor :roll takže to bežalo dokopy max. 10 minút, inak to vydrží bežať aj skoro pol hodinu. Len s tým motorčekom treba opatrne, lebo sa dosť zahrieva (ono aj samotná nafta, resp. TEC sa zahrieva cirkuláciou cez horúce časti motora) takže treba tak po 5 minútach tomu dať oddych aby nezhorel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže možnosti zapojenia sú v podstate 2, ja som to zapojil tak, že som obišiel palivový filter :mad:

Na obrázku som naznačil čo som urobil, v podstate treba zapchať hadičku, ktorou sa nafta vracia späť do nádrže, inak by sme behom pár sekúnd prišli o celý čistič. Potom som odpojil horné hadičky ktoré vedú od palivového filtra a zapojil som ich tak ako som tam nakreslil, do jednej som napojil priamo čerpadlo, v mojom prípade to bolo čerpadlo kvapaliny ostrekovačov z nejakého iného auta a druhá hadička je návrat kvapaliny späť do nádoby. Palivovému filtru som sa vyhol kvôli tomu, lebo je plný nafty a došlo by k zriedeniu čistiaceho prípravku TEC. Samozrejme pri danom zapojení treba dbať na čistotu všetkých použitých komponentov, aby sme si ešte neprihoršili. Prípadne ma napadla ešte možnosť zapojiť nejaký malý priechodzí palivový filter, ktorý sa používa pri benz. motoroch na výstup toho čerpadla, to je už na každého osobnom zvážení. Ja som také nič nemal po ruke.

Druhá možnosť by bola to zapojiť aj s palivovým filtrom, potom by sa odpájali tie dve hadičky hore, tá jedna odnačená ako zapchať by bol prepad a tá nad ňou vstup od čerpadla, tam ale treba rátať s tým že sa TEC zriedi s naftou, alebo potom použiť 2 balenia, jedným naplniť vyprázdnený pal. filter.

Dúfam že som to nakreslil a popísal správne :roll

post-10135-14109619500622_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné a ešte som zabudol dosť dôležitú vec, treba vytiahnuť poistku palivového čerpala, lebo nafta bude všade :D

Motorček som zapojil na 12V a naštartoval som, síce to malo chvilku trošku nerovnomerný chod, ale potom sa to ustálilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Guest Chozeluizskuner

Pánové a nebylo by nejjednoduší použít návod co je k tomu? fungoval by pro 2.0hdi v 406ce?

návod:Produkt nalít do palivové nádrže při minimálním množství paliva a nastartovat. Po 15ti až 20ti minutách motor vypnout a doplnit palivo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

V mojem případě kdy ždímu rezervu do konce asi nebude problem :D příjde mi moc složité připojovat nějaké jiné čerpadlo atd... Ale pokad už to někdo rozlouskl v jednodužším provedení tak sem s tim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...