Jump to content
sewares

Ventilator problem

Recommended Posts

Ahojte chalani. Prehladal som cele forum ale nenarazil som na problem aky mam ja. Mam Partnera r.v. 2006 2.0 l HDI 66 kw kod motora RHY. Nezapina sa mi predny ventilator pred chladicom. Teplota kludne vyleti aj na 110 stupnov. Vsetky kontakty na relatkach som ocistil, rele su funkcne. Ide o to ,ze ak zopnem jedno z tych dvoch relatiek rucne, tak sa ventilator rozbehne. Je tam iba jeden ventilator. Aj som prehadzoval relatka medzi sebou a stale to spina iba v jednej petici. Termostat je novy, cidlo taktiez. Uz neviem si rady, ze co s tym. Dufam, ze som to vysvetlil dobre. Viete mi este nieco ine poradit?:(

[upravil dne 11/4/11 18:41 sewares]

zalezi, jakej ventilator tam je, jsou 4 druhy, vsechny jednovrtulovy, nicmene mrknul bych na predradnej odpor, kterej je umisten v chladicove stene, jestli neni problem v nem (je umisten nad takovou tou \"roletkou\")

[upravil dne 11/4/11 22:11 Ferry]

Ahoj,

kadiaľ je najlepší prístup k predradnému odporu?Mám asi rovnaký problém.Spína mi ventilátor až na druhý stupeň.Vidno ten odpor cez mriežku v maske,ale neviem čo všetko musí dole,aby som sa k nemu a k relátkam dostal.Odpor mám premerať?Ďakujem.

Vyriešené.Dnes som vymenil predradný odpor na sahare.Pôvodný bol úplne zaoxidovaný a mal prepálenú tepelnú poistku.Už všetko funguje ako má.Spína aj prvý stupeň ventilátora.Asi pri cca 98°C.

Klíma mi už nespína/rozopína v pár sekundových intervaloch(ale mám ju otestovanú len narýchlo).

Odpor som kupoval podľa PSA kódu v Citroene.16,58 EUR.Do Peugeotu sa mi nechcelo.

Pokúšal som sa odpor vymeniť odklopením sahary,ako radil bulhar31.Bez šance.Po všemožnej snahe som zavolal odborníkovi:)Odpor povoliť cez otvory v nárazníku.Zhodiť masku chladiča.Tu malú s levom.Je na štyroch torx skrutkách+na bokoch v západkách(sú vidno zhora) a jednej plastovej západke dole v strede.Tú nevidno,opatrne páčit masku dohora.

Odkryjú sa vám tri torx30 skrutky,ktoré už držia nárazník.Odmontovať.Plast nárazníka je dosť pružný.Jednou rukou podvihnúť a druhou vybrať odpor zo sahary.Ruku si trochu doškrabete,ale ide to.

Ďakujem všetkým za rady,spichli sme to spolu:D