Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Alarm do garáže, poraďte jaký


Fr3sh

Recommended Posts

tohle téma mě také zajímá a ještě víc vzdálený kamerový přístup, abych se mohl podívat zda je to jen planý poplach a nebo se tam skutečně něco děje, když jsem třeba mimo město.. vím že je dneska vše možné ale spíš mi jde o to nevyhodit za to desetitisíce.. kdyby měl někdo nějaké rozumné tipy, tak se klidně podělte.. :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem  jako chuvicku pouzival tablet a program alfred...da se to vyuzit i jako zabezpeceni...dokaze to i rozpoznat pohyb...a dat echo pripadne aktivitu zaznamenat na prijimaci zarizeni....a hlavne se daji pouzit doslouzile smartfouny a tablety jako zabezpeceni...ktere se jako zabezpeceni netvari....tak takovy alternativní tip...:papa

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Fruktis napsal:

Ja jsem  jako chuvicku pouzival tablet a program alfred...da se to vyuzit i jako zabezpeceni...dokaze to i rozpoznat pohyb...a dat echo pripadne aktivitu zaznamenat na prijimaci zarizeni....a hlavne se daji pouzit doslouzile smartfouny a tablety jako zabezpeceni...ktere se jako zabezpeceni netvari....tak takovy alternativní tip...:papa

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyl by problém, natáhnout dráty, ale co jsem se ptal, tak každý je s bezdrátovým alarmem spokojen, a mění baterie po roce až dvou. Když tam dám Panasonic Eneloop, tak tam vydrží věky.

Budu mít jen dvě dveřní čidla, nebude problém, jednou za rok vyměnit baterie.

Jen do rodinných domů a do větších firem, kde je více čidel mi bylo doporučeno nedávat bezdrátový alarm.

Falešné poplachy údajně vznikají méně kvalitními pohybovými čidly, které zaznamenají hmyz, ale to se mě netýká. 

Podle jednoho místního elektrikáře, který montuje alarmy, prý není ani tak důležité, mít kvalitní a drahou GSM jednotku, ale připlatit si právě na pohybových čidlech. Což mě potvrdil i jeden uživatel nekvalitních pohybových čidel. Odstranil pohybová čidla, nainstaloval dveřní, a falešné poplachy ustaly.

Byla mi doporučena GSM jednotka za asi 1500kč (jednotka, siréna, 2x čip, jedenkrát pohyb. čidlo, 1x dveřní čidlo) +  dveřní senzor cca 250kč, + požární hládič cca 500kč. Na odkaz od elektrikáře čekám.

Upraveno uživatelem Roman Bazi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, minimaxa napsal:

Mám doma bezdrátový Jablotron a baterie v periferiích měním cca po 2 letech ;)

 

doma kde se v zime topi, a v garazi, kde se treba netopi, je dost podstatny rozdil v delce vydrze baterie....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 let jsem delal koncepce slozityc bezpecnostnich systemu. Alzrm v samostatne stojici garazi je vyhozenim penez: At mas GSM komunikator nebo pripojeni na PCO soukrome bezpecnostni sluzby tak je to vzdy o dojezdovem case versus doba potrebna k ukradeni auta. A dojezdovy cas v 99% pripadu prohrava! PCR na svoje PCO nesmi pripojovat fyzicke osoby a pripoji pouze vybrane pravnicke. Slusna vrat a bezpecnostnim zamkem a na oknech mrize delaji zazraky. Asi jsem nepotesil, ale je to tak.

To uz radeji GSM sledovani primo v aute - ale na profi zlodeje nemas stejne narok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, měl jsem na garáži takové mechanické zabezpečení, které doporučím všem--zevnitř na vratech posuvně uložené hrubé železo (používal jsem nůž do pákových nůžek na ocelové profily--má šířku cca 80mm, tlouštku cca 20mm a délku cca 350mm) a nad tím vyvrtanou dírku 5.2mm, do ní jsem strčil speciální klíč-šperhák--,který byl z ocelové kulatiny 5mm a naohýbaný tak, abych mohl zvenku tu závoru (ten nůž) zasunout do druhých vrat garáže (do těch, v kterých není zámek s FAB vložkou...,dírka se po zamčení ucpávala plast. kolíkem, co drží tapecírunk v autech, výhoda je, že toto zabezpečení není vidět a případný kraďoš s ním nepočítá :)

dále nedávejte zepředu vrat žádné kliky anebo jiná pevná oka, aby případný zloděj na to nepřipevnil lano a nevyrval vrata i s futrama jiným autem !! bohužel to zabezpečení nemůžu vyfotit, protože garáž už nemám

až pak bych řešil elektr. zabezpečení :myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že mechanické zabezpečení je lepší. Mechanické zabezpečení zloděj překoná, a má spoustu času na vykradení, a nehrozí, že by někdo přišel. 

Ale alarm, když spustí sirénu, tak zloděj nemá jistotu, že za dvě minuty na něj někdo neskočí, nebo nevystřelí. 

Kamarád měl velký dům, zabezpečený bezpečnostními zámky, odjel na dovolenou, v noci se mu tam dostal zloděj, odnosil všechny cenosti do garáže do dodávky, a odjel. V klidu, měl na to celou noc, a sousedé si ničeho nevšimli. Kdyby měl alarm, tak zloděj nadělal mnohem menší škodu, možná by ukradl jen dodávku, protože by musel zmizet, jinak by sousedé volali policii.

Takhle to vidím já. 

Upraveno uživatelem Roman Bazi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy56, můj příspěvek nebyl odpověď na Tvůj. Tvoje zabezpečení se mě zdá skvělé :super. Sám mám vymyšlen systém, který zloděje varuje ještě před spuštěním alarmu. Můj příspěvek byl spíše odpověď na příspěvek pesastor, jestli je lepší alarm, nebo mechanika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejlepší by asi byla kombinace obého tj. mechanické zabezpečení spolu s alarmem.  Jasný je že to co zde bylo řečeno jsou poznatky z praxe. A asi jen malý Jarda by si myslel že tím že na garáž dám alarm tak se z ní stane nedobytný sklad stejně tak jako když nainstaluje mříže a dá odolné vrata. Při obojím systému zabezpečení je účelem co nejvíce ztížit možnost narušení prostoru té garáže a natáhnout čas na proniknutí do vnitřku. Samozřejmě že když tam budeš ukrývat " poklad na kolech " a někdo ho bude chtít tak si najde způsob jak se pro něj dostat.  Ono je to také o tom jak moc se chmatákům ulehčí práce při tipování. Známí vlastní řadovou garáž a je mu ji vybrali dvakrát ostatním vícekrát. Protože malé město tak se to dostalo na stůl pokaždé jednomu a tomu samému četníkovy. Starší fachman který svému četnickému řemeslu rozuměl a dělal systematicky a vypátral že největší nápad těch garáží je v sezoně přezouvání a zjistil že všechny ty garáže udělala jedna partička.  Nikoho z majitelů totiž nenapadlo že si někdo natipuje jeho garáž v okamžiku kdy tam něco dělá ten areál je oplocený ale vrata všech garáží směřují do polí což chtěli aby jim tam z blízkých bytovek nikdo nečuměl no tak ta partička se do pole vydala když byl v garážích ruch a každý měl otevřená vrata čímž nechtíc kradákům naservírovali perfektní přehled o tom co kdo má v které garáži.  Opatření bylo vcelku jednoduché na plot se natáhla maskovací síť ze zdrojů jednoho majitele a vysadili thůje kolem plotu aby se nedalo čumět do toho areálu od té doby  tam vykradli asi jednu nebo dvě garáže. Čímž chci říct že je také důležité chování majitele aby zbytečně nedal nahlédnout očím nepovolaným co se v garáži nachází za poklady atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...