Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fotoaparát do 3 000,- Kč


kovma

Recommended Posts

Zdravím Vás,

potřebuji radu :-) Doporučte prosím nějaký foťák do 3 000-3 300,- Kč. Je to pro domácí fotky, nic profesionálního. Přikláním se k Sony DSC-W530 hlavně proto taky, že má optiku CarlZeiss. Máte ho někdo? Popřípadě co doporučíte? A neměl by být na dobíjecí AA baterky, ale dobíjecí Li-Ion akumulátor. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že v téhle kategorii je podle mě úplně jedno jeslti koupíš nějaký Kodak za 1000,- v Makru nebo zmíněný SONY. Porovnával jsem v podobných relacích Sony, Panasonic, Canon, Olympus, Kodak a Samsung a upřímně fotky stály za houby ze všeho. Panasonic měl výborný stabilizátor, Samsung měl asi nejlepší fotky, ale občas měl sklony k posunu k červené. Nejlepší poměr cena / výkon měl Olympus. Modely nejsou podstatné, protože už nejsou aktuální. Co je ale opravdu tragický, je poznatek, že se to velmi liší kus od kusu. Nejhorší byl Canon, který u třech kousků vykazoval jinou optickou vadu ( patrně nepřesnost optiky ) což mě zrovna u Canonu dost překvapilo, ale aspoň jsem si potvrdil, že v téhle třídě nemá smysl kvalitu řešit.

Doporučuji připlatit a zapomenout na foťáky s optikou velkou jak kontaktní čočka. Velmi zajímavou alternativou za přijatelnou cenu jsou třeba Panasonic s 12x zoomem, mají optiku Leica, velmi dobrou světelnost objektivu, minimální aberaci a pod. A samozřejmě neřešit rozlišení. V téhle kategorii je vysoké rozlišení spíš na škodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam sonaka staryho cca 8 let, jeden z prvnich digitalu, co ma cca 3,1 megapixelu, a strci do kapsy spoustu novych sracek v teto cenove kategorii, tenkrat stal deset. Musim rict, ze ted mam olympus e520, foti se mi s tim nadherne, ale ta sonka s carlzeiss objektivem umi opravdu hodne. Panasonic me moc nenadchl, snad jen kvuli sirokemu objektivu, kazdopadne zeiss me oproti leice nadchl, ale jak pise koblih, v dnesni dobe je to kus od kusu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne at to je na SD kartu a ma to vse standardni - konektory, zavity a co ja vim co vsechno....

S cimkoliv s cim svym prijde Sony, tak to dopadne jako tragedie - MiniDisky, Memory Sticky taky drahy jak prase a nerozsireny, proste fuj.... Sony je supr, ale kvuli tomuto je nesnasim, udelaji nove technologie, ale nedokazou je masoveji protlacit...

Me ososbne se v levnych fotacich - kompaktech - nejvice libi Panasonic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SD je pěkný požadavek, ale mimochodem mám doma řadu zařízení na jiné karty ( MemoryStick, XD... ) a s úspěchem používám redukce na MicroSD i pro tak rozmazlená zařízení jako je PSP. Takže do všeho kupuju Micro SD a příslušné redukce. Vzhledem k ceně okolo 1-2 USD za redukci je to pro mě nejpohodlnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sony dneska uz dela vse na sd a i kdyby ne neni problem redukce memory stick na SD. olympus mel taky svuj standart Smartmedia a pak XD. a minidisky byli super prevzalo je spousta firem ale hold je vytlačily mp3. Ale tak je to se vsim a obzvlast u firem jako je Sony ktere vyvíji nove technologie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ono se to na chvili prosadí a pak utichne, treba ty MD nebo ruzne formaty DVD nebo u aut bezeli soubezne 2 technologie vstrikovani PD a CR a dneska uz je jen CR. Nebo televize Plazma a LCD. a nebo širokouhle CRT. a myslim ze najdes spoustu veci ktere na trhu nejsou moc dlouho a utichnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že se trochu zapomíná na smysl toho celého počínání. Podle mě má Sony velmi dobře spočteno, že vložený vývoj jim zaplatí prodej drahých kusů \"nového zařízení\". Ono to má víc důvodů, jednak být lídrem, jednak vydělat na počátečním boomu a jednak mít nekompatibilní příslušenství, které mi přináší další zisk větší než prodej zařízení samotného.... ale to je jiná pohádka....

Pro zajímavost:

XD: http://www.dealextreme.com/p/micro-sd-tf-to-xd-card-adapter-max-16gb-27496

MS: http://www.dealextreme.com/p/microsd-tf-to-ms-pro-duo-adapter-black-16gb-max-30584

SD: http://www.dealextreme.com/p/microsd-transflash-tf-to-sd-sdhc-card-adapter-with-protective-case-4-pack-18734

... funguje to v pohodě, poštovné zdarma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s mju ckama mam velmi spatne zkusenosti...

Mel jsem jedno z pravnich a byl to des a bida... hlavne optika stala za starou backoru - Olympus uz dost tezi jen ze sveho jmena mi trochu prijde...

Naprostý souhlas, mam Olympuse SP 510 UltraZoom, po dlouhem reseni s prodejcem vymenen jeste kdyz byl v zaruce za novy kus (velmi spatné zaostreni, celkove nekvalitni fotky) a i s tim novym kusem nejsem spokojen.

Druhy fotak co mam je kompakt Mju 820 a to je opravdu zoufalstvi, cervenou barvu to neumi poradne vyfotit, jde to hodne do ruzove, optika strasna a vydrz baterky na prd.

Jestli to muzu shrnout, tak Olympuse uz nikdy, jsou to pekny smejdy a tezi z kdysy slavneho jmena. Je pravda, ze jsem si v roce 2002 koupil prvni digifotak,byl to prave Olympus (3 Mpx) a ten fungoval skvele (funguje dodnes) a fotky z nej nadherny a ostry, ty Olympusy co jsem kupoval potom nestoji za nic.

Doporucuji Panasonic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

čau já si jdu taky sem pro radu.Moje teta 60 let by chtěla si koupit nějaký digi foťák,nějaký jednoduchý na ovládání cena 3-4 tisíce.Jaká značka atd.A bylo by to na normální obyčejné focení (rodinné fotky) díky

[upravil dne 23.1.2012 15:22 od Ivouš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...