Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

teplota motoru, STOP na palubce


Pajik_CZ

Recommended Posts

maličko zlobí auto - jedu třeba do města a stojim na světlech. najednou se rozsvítila červená STOP na palubce, tak jsem auto odstavil, a když vychladlo tak to bylo OK. Vypozoroval jsem, že to dělá v závislosti na teplotě motoru, když se dostane ukazatel teploty na 85°C tak se to rozsvítí, pár vteřin po rozsvícení ale spustí sahara a schladí to vodu, a když se protočí do motoru,tak STOPka zkurvená zhasne... pak se sahara zase vypne a po chvíli se STOPka zase rozsvítí.... Vodní pumpa vodu honí, termostat funguje. Tipoval bych, že je vadný nějaký čidlo pro varování proti zničení přehřátím, ale nevim to jistě auto je peugeot 306 kombi , 1.6 65kW

vím, že teplota do 90°C je u benzínu naprosto v pohodě, proto mě zaráží ta STOPka.... Tu bych pochopil tak od 110°C výš.... žádná jiná kontrolka se nerozsvítí

čidlo teploty? který kdyžtak? Něco jinýho? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se mi stavalo taky a uz se to zase vraci :( .. benzin, 1,4 ... menili mi cidlo teploty motoru i jeho konektor a pak sem mel klid nejakou dobu ... asi bude vadnej termostat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...