Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

EGR 1.6 HDI


victory

Recommended Posts

Dobrý den, známý má tento motor a při jízdě do kopce auto viditelně ,,netáhne\" . Diagnostika odhalila vadu EGR ventilu . Ptám se : kudy se k EGR ventilu dostanu ( myslím že může být zanesený ) , případně vaše zkušenosti s opravou nebo zaslepením. Děkuji za odpovědi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj egr ventil je pod vzduchovým filtrom blišie k prevodovke je tam celkom dobrý prístup ale skontroloval by som konektor už som mal prípad kde bola voda v konektory alebo načítanie samotného egr ventila cez diagnostiku položka náhradné dieli ale až po kontrole konektora .:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 měsíce později...

Ha ha.Tak zanedbana udržba?? Ja menim olej presne po 15 tisicoch/doporucený je 20 tisic/.Davam Total 9000-tiež odporucany a po 65tisicoch islo turbo do matere.

Po dlhých a zatazových jazdach nechavam vzdy turbo vydýchat a ochladit na volnobehu a aj tak umrelo.Jedno stastie ze bolo auto este v zaruke tak to bolo zdarma.

[Edited on 12/9/11 10:04 by jovany]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím vás chlapi,asi před 14 dny jsem si koupil 407 SW 1,6 HDi 110 PS, r.v. 2007, najeto 107000 a rozsvítila se mi tam závada abgas system defekt. Byl jsem na diagnostice a tam mi to ukázalo asi 3 závady EGR ventilu. Co s tím mám dělat???

Ještě dodám, že se to rozsvítí jen občas. třeba 2x z 5 nastartování...

Mám ho hned měnit???

Díky moc a omlouvám se, jetli se to tuněkde řešilo, nic jsem nenašel...

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Pokud vím, tak první turba pro modely 1,6HDi měla docela problém s chlazením a výměna oleje a filtru neměla na závadu žádný vliv. Snad v roce 2009 proběhla změna v konstrukci - více odtokových kanálů turba, ale mám to z x-té ruky a jistý si opravdu nejsem. Koneckonců moje auto je r.v. 2009 a tam by už mělo být vše v pořádku :myslim Olej ale měním stejně po 10tis.

[upravil dne 17/11/11 09:18 od Honza z Nera]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...