Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

homokinetickej kloub?


Kosta777

Recommended Posts

ahoj. všiml jsem si, že na předním levém kole je disk zevnitř politý nějakým olejem... známý říkla, že by to mohl být homokinetyckej kloub. také když vytočím kola na doraz(je jedno na kterou stranu), tak to v kole bouchá... mohlo by to s tím souviset.

čím to tedy je? kolik stojí ten kloub? na autokelly jsem ho nemohl najít. pod co to spadá? kde to tam přesně najdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kloub je na poloose, takže někde v sekci Pohon kol. Ale tam bude jenom celá poloosa.

Nejdříve se na to koukni, shoď kolo a uvidíš, bude asi prasklá manžeta a z ní lítá olej, pokud kloub není v háji, pak stačí vyměnit jenom manžetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja mam to samy... jak ti praskla ta manzeta, tak se ti vylila ta olejova lazen, nabaluje se ti na to prach a proto to tak boucha... ja to z nedostatku penez resim tak, ze tam striknu olej a na par km mam klid... ale kazdopadne zadny reseni to neni... kazdopadne pokud to mas jenom chvilku tak opravdu postaci vymenit jenom tu manzetu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud už tam není olej, pak jenom manžeta nestačí. Já mám taky jednu prasklou - spíše v ní je jenom dírka a jenom manžeta je trochu mastná, ale vyměním ji.

Stříknutí oleje je fakt jenom na chvíli (pokud to fakt stříká). Řekl bych tak na dojetí do servisu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ono když měníte manžetu tak musíte stejně rozklepnout poloosu abyste ji tam dostali a pokud je manžeta poškozená a jezdíte s tím tak vyměnte zrovna i kloub probože dřív nebo pozdějc začne cvakat, vlastní zkušenost.

jo a v tom kloubu je vazelína ne olej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj. taky tam mám vyteklou vazelínu. dělá to určitě chvíli, ale nikde sem nic nedolával. nedávno jsem měnil olej, takže by to mělo být dolité?

až budeš měnit manžetu homokloubu, musíš koupit k manžetě i vazelínu--je to spec. vazelína v tubě, která je určena pro jeden kloub, má přesnou váhu a složení, do kloubu bys neměl dát více ani méně vazelíny, než tam patří

když je manžeta prasklá delší dobu--kup hned homokloub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...