Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klimatizace


JIRA76

Recommended Posts

klima se musí doplňovat min. co dva roky, normální únik je cca 15% chladiva ročně--je to způsobeno hadicemi, v kterých proudí chladivo, těmi uniká nejvíce

a tady jsem byl rychlejší já,ale o víc ;)

Jinak syčení je blbost,klima nejde slyšet jen ten kompresor. A jestli ti na to nepřišli kde,tak ti to utiká,tak nemůžou ani tvrdit ventilkem,protože by to bylo vidět...záleží jestli ti ji opravdu naplnili minule :aut

Jinak se ptáte na otázky co už je tu hodně napsáno ohledně klimy.

Klima je prostě všude stejná(v jakém koliv autě-nemyslím tím ovládání ve vnitřku vozu jestli 2,3,4zonovou,ale prostě kompresor mediu chladič pohlčovač vhlhkosti-kterej by se mohl měnit cca po 5-6letech,ale nikdo to nedělá a výparník)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

je tam tlakový spínač, který po úniku chladiva pod nějakou mez - jaký je min. tlak teda nevím - brání kompresoru aby se sepnul.

cvaká tam elektromagnetická spojka, která spíná právě kompresor, v určitých intervalech. to že to slyšíš když stojíš na místě je normální, za jízdy to cvaká taky, jen to není slyšet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud klesne tlak chladiva pod určité minimum, kompresor se vůbec nesepne, a klima nepracuje ;)

Co je to minimum? Já měl náplň na 50% a šla. Alespoň se zdálo že funguje normálně :myslim

minumun je co je nastaveno na kompresoru tlak,kdy je bezpečné,aby sepnul a nešel naprázdno 50% asi jak jsi poznal stačí...u 406 mě to spínalo i na 30%...utíkalo měto přes kompresor(tryska podkapávala) a raději jsem jezdil každé jaro na doplnění než kupovat novej a po 8letech to vlastně vyšlo levněji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam tlakový spínač, který po úniku chladiva pod nějakou mez - jaký je min. tlak teda nevím - brání kompresoru aby se sepnul.

cvaká tam elektromagnetická spojka, která spíná právě kompresor, v určitých intervalech. to že to slyšíš když stojíš na místě je normální, za jízdy to cvaká taky, jen to není slyšet

Tak to je dobře. Jenom že je to moc slyšet.:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klima se musí doplňovat min. co dva roky, normální únik je cca 15% chladiva ročně--je to způsobeno hadicemi, v kterých proudí chladivo, těmi uniká nejvíce

Tak to je fakt ale síla.

U Renaultu jsem nemusel doplnit ani jednou za 14 let. Není to trochu divné. U jiných aut to bylo také bez problémů. To mě tedy výrobce dost zklamal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to výrobcem je to klimatizací...jestli jsi nemusel ani jednou za 14let to doplnit či vyměnit chladič,tak to sorry ,ale jak se říká houpat můžeš,ale točit ne.Chladič ti prostě tolik let nevydrží a nevydrží ani druhej co je schovanej a je na vodní okruh...to by mě zajímalo jestli jsi jezdil na kontrolu chaldící kapaliny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt dost přitažený za uši. Mě bylo řečeno nezávisle na sobě od různých techniků, že se má doplňovat klima každy rok. Nejdřív jsem si myslel, že to tvrdí jen aby tahaly z blbců co jim na to skočí jen peníze, ale už jsem se přesvědčil, že na tom něco je. Nedovedu si představit, že by klima bez servisu, nebo výměny vydržela tak dlouho. To snad ani kdyby dotyčný brigádničil v mrazírnách.:D

[upravil dne 8/4/11 21:43 JirkaMTPO]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to výrobcem je to klimatizací...jestli jsi nemusel ani jednou za 14let to doplnit či vyměnit chladič,tak to sorry ,ale jak se říká houpat můžeš,ale točit ne.Chladič ti prostě tolik let nevydrží a nevydrží ani druhej co je schovanej a je na vodní okruh...to by mě zajímalo jestli jsi jezdil na kontrolu chaldící kapaliny

Lidi fakt mi nemusíte věřit, ale nemusel jsem doplňovat a ani měnit chladič. Jednou jsem měl pocit že to nechladí tak jak by mělo, přijel maník apojil nějaký manometr a změřil tlak a prý v pohodě, pak zjistil že je zanesený pylový filtr, po výměně OK.

auto má najeto 320 tisíc (benzín( a šlape jako hodinky a klimačka jakbysmet. Věřte nebo ne, ale dávám vám čestné slovo, že to tak je.

A chladič na vodu jsem měnil jednou ale jen k vůli bouchnutí na předek a to bylo když auto bylo 3 roky a od té doby je tam stejný. Je pravda že jak na vodu tak na klimu je ten chladič podstatně menší než u 807.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nehádám se s tebou, ale na dnešní klimy je předepsán servis min. co dva roky, netýká se to jen plnění atd., je tam více bodů, čím by měla klima projít

chladiče vodní byly kdysi měděné a vydržely dlouho, v nejhorším sis ho zaletoval měkkou pájkou, dnes je vše z hliníku, takže doma neopravíš, navíc to už ani není plech, ale tloušťka jak alobal z důvodu hmotnosti atd.,prostě není celospolečenský zájem, aby vše fungovalo dlouho...,dnes je zájem neustále nakupovat, obnovovat--říká se tomu konzumní společnost, určitě sis všiml :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu si ale za to můžeme sami. Stále chceme aby vše bylo levnější a levnější a tak výrobce musí slevovat nejen na ceně, ale i na kvalitě. Jinak s tebou souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Pokud se panstvo neurazí, přidám jednu vcelku humornou závadu mé klimatizace. ;)

Koupil jsem Mulťu loni koncem léta, s tím, že nejde klimatizace. Vzhledem k tomu, že nebyla 3 roky kontrolována, bylo mi jasné, že je nízký tlak chladiva. OK, navštívil jsem klimaservis, napíchli jsme to na vysavač, chladivo OK, olej OK, vše jak z fabriky, ale klima ne a nešla. Odjel jsem domu. Po cca týdnu jsem potřeboval odjet delší trasu s navigací. Otevřu tedy přihrádku pod rádiem, kde je schován zapalovač, vytáhnu ho ven, šoupnu tam nabíječku, a nic. bez šťávy. No co, bude špatná pojistka, dám novou, a jen jsem otočil klíčkem, rána, a ze zásuvky jen čoud. Vytáhnu tedy nabíječku a úplně na dně zásuvky ležele očouzená osmička kovová podložka. Vzal jsem pinzetu, vytáhnul jí ven, dal opět novou pojistku a navigace šla. Ani nevím proč, napadlo mě zapnout klimu, a ejhle, cvak a už to fičelo. A závěr? společná pojistka pro klimatizaci a zapalovač :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to auto mám měsíc a kousek, a klímu ještě nebylo poteba zapínat. Nechám doplnit a snad to bude v pořádku. Díky za odpovědi.

to velká chyba:)--klima se má pouštět po celý rok, v zimě suchý vzduch dříve odmlží okna zevnitř...,ale když už ji nepoužíváte celoročně--aspon jednou za čtrnáct dní ji zapněte na patnáct minut, tím se promažou ucpávky v kompresoru a vlastně celý okruh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...